آفرینک
X

سریال ادبادز The Oddbods Show (2016)

ادبادز The Oddbods Show

کارتون ادبادز Oddbods درباره 7 دوست رنگارنگ است که با کارهای خاص خود، هر اتفاق عادی را به یک ماجرای عجیب و غریب تبدیل می‌کنند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • انگلیس
  • 6.2 امتیاز
  • 4+ سال

فصل 1 سریال ادبادز

معرفی سریال ادبادز

بچه‌ها در هر سن و سالی، شخصیت و روحیات عجیب و منحصر به‌فردی دارند و خوشبختانه در سریال ادبادز ، که با نام رفقای عجیب نیز در ایران ترجمه شده‌است، با دنیایی آشنا خواهند شد که همه کاراکترها، به شکل اختصاصی خودشان، بانمک، دوست‌داشتنی و البته عجیب و غریب هستند. با این توضیحات، احتمالا شما هم با این سوال مواجه شده‌اید که داستان کارتون ادبادز ها چیست؟

داستان سریال ادبادز

سریال کوتاه ادبادز درباره یک دنیای خیالی با موجودات کوچک و رنگارنگی است که هر بار، یک اتفاق ساده و معمولی را کنار هم، تجربه می‌کنند. هر کدام از شخصیت‌های کارتون ادبادزها رفتار خاصی دارد که در بعضی موارد، رفتارها و شخصیت این موجودات، در تضاد با یکدیگر است. این رفتارهای متفاوت، در فضای زندگی روزمره، لحظات خنده‌دار، بامزه و البته آموزنده‌ای را ایجاد می‌کند که بدون شک، کودکان و حتی بزرگترها عاشق این کارتون خواهند شد.

نکات جالب کارتون Oddbods

هر کدام از کاراکترها، رفتار خاص و منحصر به‌فردی دارد. «فیوس» قرمز رنگ کمی عصبی است و «سلیک» نارنجی به‌شدت بامزه و خوش‌اخلاق است. «بابل» رنگ زردی دارد و به‌شدت پرانرژی است. کاراکتر سبز رنگ، «زی» نام دارد و همیشه خواب‌آلود است. «پوگو» آبی‌رنگ است و به قوانین، کاری ندارد و بر خلاف او، «جف» با رنگ بنفش خود، به همه جزئیات اهمیت داده و قوانین را خیلی دقیق رعایت می‌کند. آخرین کاراکتر نیز «نیوت» صورتی است که عاشق انواع شیرینی بوده و کمی هم مغرور است.
هدف اصلی کارگردان و گروه تهیه کننده ادبادزها این است که بدون هیچ دیالوگی، تنها بر اساس سکانس‌های جذاب و ساده، کودکان را در موقعیت‌های مختلف قرار دهند. شخصیت‌های متفاوت، احساس هم‌ذات پنداری کودکان و حتی بزرگ‌ترها را جلب کرده و مخاطبان به‌راحتی می‌توانند خود را به جای این کاراکترهای بامزه، تصور کنند.
کارتون ادبادز به زبان انگلیسی یا هیچ زبان دیگری نیست و کاراکترها هر کدام تنها با کمک تغییرات صورت و البته موسیقی متن هر اپیزود، احساسات خود را به بیننده‌ها نشان می‌دهند. همین موضوع سبب شده که کودکان بسیار کوچک هم از تماشا سریال ادبادز لذت ببرند و به‌راحتی ماجراهای آن را دنبال کنند.
سریال جدید ادبادز در سه فصل ساخته شده که هر کدام از اپیزودها، حدودا 7 دقیقه است. قسمت های جدید کارتون ادبادز به‌عنوان اپیزودهای ویژه، در 22 دقیقه ساخته شده‌اند که برای مناسبت‌های خاص، طراحی و تولید شده بودند. قسمت اول سریال ادبادز درباره تولد یکی از این شخصیت‌های بانمک، به نام «جف» است که بقیه اعضای گروه قصد دارند برای او تولد بگیرند.
هر فصل کارتون ادبادز دارای 60 اپیزود است و هر کدام از این اپیزودها، به داستان‌های معمولی و روزمره‌ای می‌پردازند که کودکان در سال‌های اولیه زندگی خود، با آن‌ها مواجه می‌شوند.
در این کارتون سریالی، علاوه بر موضوعات معمولی و در خانه، برخی اپیزودها به ماجراهای شخصیت‌های کارتون ادبادز در شهر می‌پردازد و با کمک هر کدام از این اپیزودها، علاوه بر سرگرم‌کردن بچه‌ها، می‌توانید نکات مختلفی درباره حضور در خارج از خانه، مهدکودک، مدرسه و سطح شهر، به آن‌ها آموزش دهید.

موضوعات مهم برای بررسی با کودکان پس از تماشا سریال ادبادز

مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوع در این سریال کودکانه و جذاب، اهمیت دوستی است. این دوستان بانمک، با وجود تفاوت‌های بسیار واضح، با هم دوست هستند و هر بار که یکی از آن‌ها، با یک مشکل یا موقعیت خاص روبه‌رو می‌شود، همه کاراکترها در کنار هم قرار گرفته و سعی می‌کنند مشکل را به‌بهترین شکل حل کنند.
تفاوت کاراکترها، نوع راه‌حل‌های مورد نظرشان، کارهای خنده‌دار و بامزه هر کدام و نوع مواجهه آن‌ها با اتفاقات روزمره، جزئیات مهمی هستند که می‌توانید راجع به آن‌ها با کودکان خود حرف بزنید و یا در طی روز، به هر کدام از آن‌ها اشاره کنید.
از تفاوت روحیات کاراکترها استفاده کرده و به بچه‌ها بگویید که قرار نیست که همه افراد در خانواده یا در گروه‌های دوستانه، شبیه هم باشند و باید بتوان با وجود این تفاوت‌ها، با هم زندگی کرد.
مسواک‌زدن، زود خوابیدن، تولد گرفتن، ترساندن همدیگر، تقسیم خوراکی و اسباب‌بازی با هم، دروغ‌گفتن، استفاده از وسایل شخصی همدیگر، بازی‌کردن در کنار هم، عصبانی‌شدن از دست دوستان و انواع موضوعات ساده و مهم دیگر، همه در اپیزودهای مختلف سریال کارتونی ادبادز وجود دارند و می‌توانید از اتفاقات رخ داده و نوع راه‌حل‌ها، با بچه‌ها حرف زده و آن‌ها را به ارائه راه‌حل‌های جدیدتر، تشویق کنید.

تماشا و دانلود کارتون ادبادز در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا سریال ادبادز به‌صورت آنلاین و کاملا رایگان فراهم  شده است و می‌توانید به‌راحتی این کارتون جذاب و دوست‌داشتنی را با کودکان خود ببینید. امکان دانلود کارتون Oddbods هم وجود دارد و می‌توانید پس از دانلود، به‌صورت آفلاین این کارتون سریالی را ببینید. سریال ادبادز تناقض‌های خنده‌دار و ساده‌ای را نشان می‌دهد که علاوه بر کودکان، بزرگترها هم هر روز با آن روبه‌رو می‌شوند و به دلیل وجود همین موضوع ساده، بزرگترها هم از تماشای این سریال کارتونی، لذت زیادی خواهند برد.

اگر فرزند شما از تماشا کارتوت ادبادز لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون بوبا و کارتون اسپوکیز را نیز برای فرزند خود در آفرینک پخش یا دانلود کنید.