آفرینک
X

سوالات متداول

آفرینک چیست؟

تلویزیون اینترنتی آفرینک سرویس مخصوص بچه‌ها برای تماشای فیلم و انیمیشن است. دسترسی به آفرینک از دو مسیر اپلیکیشن و وب‌سایت آماده شده است تا فرزند شما بتواند با هر امکاناتی که در اختیار دارد از محتوای ایمن و جذاب آن بهره‌مند شود. آفرینک ارزشِ «سرگرمی‌آموزی» را برای بچه‌های شما، و ارزشِ «آسودگی خاطر» را برای خودتان مهیا کرده است. مخاطبان اصلی آفرینک کودکان و نوجوانان‌اند؛ امّا شما هم می‌توانید در کنار فرزندتان بنشینید و از تماشای انیمیشن‌های جذاب و خاص آفرینک لذت ببرید

چرا آفرینک؟

تمام محتواهای آفرینک پیش از انتشار بازبینی شده‌اند تا مناسب‌ترین محتوا – با نگاه به معیارها و ارزش‌های اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و آموزشی – پیش روی فرزند دلبندتان باشد. این رسانۀ دیجیتالِ امن شما را خاطرجمع خواهد کرد که کودک‌تان ساعاتی آموزنده و تاثیرگذار را با آفرینک خود خواهد گذراند. در کنار معیارهای کیفی، آفرینک تلاش کرده تا از بُعد کَمّی هم پیشرو باشد. فرزند شما در آفرینک به دنیایی از کارتون‌ها و انیمیشن‌های قدیمی و جدید دسترسی خواهد داشت. شاید خودتان هم بخواهید از آفرینک برای تجدید خاطره‌های نوستالژیک سال‌های کودکی و نوجوانی‌تان استفاده کنید! به‌هرحال، در آفرینک همه‌چیز مهیاست تا کودکان و والدین ساعت‌هایی خوش و لذت‌بخش، و هم‌چنین آموزنده را تجربه کنند.

کارتون‌های آفرینک از کجا تهیه می‌شوند؟

کارتون‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های آفرینک از بین محبوب‌ترین، بهترین و پُربیننده‌ترین انیمیشن‌های جهان انتخاب می‌شوند. بسیاری از این انیمیشن‌ها توسط تیم‌های حرفه‌ای دوبله می‌شوند و بعد روی آفرینک قرار می‌گیرند. تعدادی از کارتون‌ها هم با زیرنویس فارسی در آفرینک منتشر می‌شوند تا به تقویت زبان انگلیسی شما کمک کنند.

آیا آفرینک مجوز فعالیت دارد؟

خیالتان راحت! آفرینک سال‌ها پیش برای اینکه فعالیت خود را آغاز کند تمام مجوزهای لازم برای راه‌اندازی یک سرویس انتشار آنلاین محتوای صوتی و تصویری را اخذ کرده است. تمام فعالیت‌های آفرینک نیز مطابق با قوانین کشور است. همچنین در انتخاب انیمیشن‌ها و انتشارشان، در کنار قوانین رسمی، معیارهای فرهنگی و اجتماعی نیز مورد نظر قرار گرفته‌اند.

چطور کارتون‌های آفرینک را با تلویزیون تماشا کنم؟

روش‌های مختلفی برای تماشای انیمیشن‌های آفرینک روی تلویزیون وجود دارد: • اگر تلویزیون اندرویدی دارید به‌راحتی می‌توانید اپلیکیشن آفرینک را روی آن نصب کنید. • راه دیگر این است که مرورگر تلویزیون را باز کنید، وارد سایت آفرینک شوید، و کارتون مورد نظرتان را پخش کنید. • می‌توانید از اندروید باکس نیز استفاده کنید و اپلیکیشن آفرینک را روی آن نصب کنید. • و می‌توانید سایت آفرینک را روی لپ‌تاپ باز کرده، کارتون مدنظرتان را پخش کنید؛ سپس لپ‌تاپ را با کابل HDMI به تلویزیون‌تان وصل کنید. • هم‌چنین می‌توانید از Smart View استفاده کنید. ابتدا Screen Mirroring تلویزیون‌تان را تنظیم کنید، اپلیکیشن آفرینک نصب‌شده روی گوشی‌تان را باز کنید، از طریق اسمارت ویو گوشی را به تلویزیون متصل کنید، و در نهایت با خیال راحت کارتون را روی گوشی‌تان پخش کنید.

چطور کارتون‌های محبوبم را برای دوستانم بفرستم؟

برای اشتراک‌گذاری؛ نشانۀ اشتراک‌گذاری را از بالای صفحۀ کارتون انتخاب کنید، بعد از منوی بازشده، شبکۀ اجتماعی موردنظرتان را برای ارسال به دوستان‌تان انتخاب کنید.

تماشای کارتون در آفرینک چقدر اینترنت مصرف می‌کند؟

درصورتی که اشتراک آفرینک طلایی تهیه کرده باشید، اینترنت شما حین تماشای کارتون نیم‌بها محاسبه خواهد شد. اما درصورتی که اشتراک تهیه نکرده باشید و از سرویس آفرینک رایگان استفاده کنید، مصرف اینترنت شما، تمام‌بها خواهد بود. در کنار این، آفرینک این امکان را نیز فراهم کرده تا شما بتوانید با تنظیم کیفیت پخش کارتون‌ها، مصرف اینترنت‌ را مدیریت کرده و کاهش دهید.

از کجا متوجه شویم که یک محتوا مناسب کودک ماست؟

انیمیشن‌ها و کارتون‌ها در آفرینک بر اساس ردۀ سنی دسته‌بندی شده‌اند. حال شما می‌توانید با توجه به سن فرزندتان محتوای مخصوص به آن ردۀ سنی را انتخاب کنید. آفرینک این امکان را در دسترس شما قرار داده است که با ایجاد فیلترهای سنی محتواهای نمایش‌داده‌شده به فرزندتان را تنظیم کنید تا با خیال راحت بتوانید کودک‌تان را با آفرینک تنها بگذارید و مطمئن باشید که محتوای نامناسب برای سن خود را تماشا نخواهد کرد.

کودک ما هر روز چند ساعت می‌تواند به‌تماشای کارتون بنشیند؟

تصمیم‌گیری دربارۀ میزان زمان صرف‌شده توسط فرزندتان با شماست و بهترین افراد برای تعیین ساعت‌ها خود والدین هستند. آفرینک نیز با توجه به این مسئله، امکان این را فراهم آورده که شما بتوانید محدودیت ساعتی برای کودک خود مشخص کنید تا فقط در همان بازه بتواند به‌تماشای انیمیشن‌های آفرینک بنشیند.

باز هم سوال داریم؛ از کجا باید بپرسیم؟

اگر همچنان سوال‌هایی در ذهن دارید و می‌خواهید پیش از استفاده از آفرینک پاسخ آنها را بدانید، می‌توانید از صفحۀ ارتباط با ما استفاده کنید و سوالتان را بپرسید.