درباره ما

سرویس تماشای آنلاین انیمیشن برای بچه‌ها

سرویس تماشای آنلاین فیلم، کارتون و انیمیشن برای بچه‌ها، با نام آفرینک و به‌عنوان اولین تلویزیون اینترنتی بچه‌ها، در مهرماه 1394 متولد شد. مجوز تاسیس این ‌«سامانه نمایش درخواستی» در اسفندماه همان سال توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد و با این مجوز آفرینک همراه اولین VoDهای کشور به فعالیت خود با محوریت محتوای کودک رسمیت داد. ماموریت اصلی آفرینک، سرگرمی‌آموزی بچه‌ها از طریق محتوای دیجیتال مطلوب آن‌ها، یعنی کارتون و انیمیشن است و برای مخاطبان خود متناسب با رده سنی، جنسیت و فرهنگ آن‌ها، تنوع گسترده و به‌روزی از انتخاب‌ها را ارائه می‌کند.  

سرویس دغدغه والدین در خصوص محتوای دیجیتال مناسب برای بچه‌ها

مهم‌ترین دغدغه والدین، یافتن محتوای مناسب برای فرزندشان، و نیز کنترل میزان استفاده بچه‌ها از آن‌هاست. آفرینک محور فعالیت‌های خود را شناسایی کرده و آن را در راستای درک دغدغه‌های والدین قرار داده است. تلاش برای انتخاب محتواهای سالم و ارزشمند و مناسب، در اختیار قراردادن ابزارهای کنترلی والدین برای پدرها و مادرها، ارتباط با بچه‌ها جهت کشف ذایقه‌ آن‌ها و هدایت کودکان به‌سمت تولید محتوا به‌جای مصرف محتوا، و ارتباط با پدرومادرها جهت رفع بهتر دغدغه ایشان از محورهای اصلی فعالیت آفرینک هستند.  

سرویس پالایش و انتخاب محتوا

محتوای مناسب برای بچه‌ها، نیازمند انتخاب درست و در مواردی نیز انجام پالایش است. برای این منظور، تمام محتواها قبل از بارگذاری در آفرینک، از ابعاد مختلف به‌دقت بازبینی شده و طبق اسناد محتوایی، پالایش و یا تغییرات لازم صورت می‌گیرد. مطابقت فرهنگی و مذهبی، مطابقت با آداب، اخلاق، عرف اجتماعی، و رده‌بندی سنی و جنسیتی از جمله موارد مهم در پالایش و انتخاب محتواست؛ که در 5 دسته پوششی-تصویری، رفتاری، گفتگو و کلام، نوشتار و زیرنویس و همچنین محتوای ترانه در تیم آفرینک مورد توجه قرار می‌گیرد.  

سرویس ارتباط با بچه‌ها

تشکیل گروه‌های کانونی از بچه‌ها برای سنجش ارزش محتوا با معیارهای آنان، و ارتباط با مشاورین و روانشناسان کودک و نوجوان بخشی از فعالیت‌های آفرینک در راستای تامین محتوای مناسب، به روش اصولی برای بچه‌ها است.  

سرویس استفاده از توان بچه‌ها در آفرینک

کمپین‌ها و تجربیات عملی آفرینک نشان داده است که بچه‌ها از توان و انگیزه بالایی برای تولید محتوا و هم‌چنین دیده‌ شدن برخوردارند. در برهه‌های متفاوتی آفرینک از این موضوع بهره برده و با برگذاری مسابقات و کمپین‌ها، و در مواردی آموزش استاپ موشن، آن‌ها را تشویق به تولید محتوا کرده است.