آفرینک
X

سریال بلیز و ماشین های غول پیکر Blaze and the Monster Machines (2014)

بلیز و ماشین های غول پیکر Blaze and the Monster Machines

کارتون بلیز و ماشین های غول پیکر Blaze and the Monster Machines درباره ماجراجویی‌های جذاب بلیز و راننده او یعنی ای‌جی است که هر بار داستان جذابی دارند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 5.7 امتیاز
  • دوبله
  • 3+ سال

فصل 2 سریال بلیز و ماشین های غول پیکر

فصل 1 سریال بلیز و ماشین های غول پیکر

معرفی سریال بلیز و ماشین های غول پیکر

بلیز یک ماشین بامزه، دوست‌داشتنی و باهوش است که همراه با دوست صمیمی و البته راننده خود یعنی ای‌جی، در اکسل سیتی زندگی می‌کنند. در این شهر، انواع ماشین‌ها با قدرت‌های مختلف در کنار هم هستند و هر کدام از آن‌ها، مهارت‌ها، توانایی‌های و البته شخصیت خاص خود را دارد. آن‌ها هر روز با ماجراهای تازه‌ای روبه‌رو می‌شوند و مشکلات مختلف روزمره‌شان را با کمک همدیگر حل می‌کنند. حالا اگر دقیقا نمی‌دانید که این ماشین‌ها و دوست‌های انسان‌شان چه مشکلاتی دارند، باید هر چه زودتر تماشا قسمت اول کارتون بلیز و ماشین های غول پیکر در فصل اول با دوبله فارسی را همراه با فرزندان خود شروع کنید!

خلاصه سریال بلیز و ماشین های غول پیکر چیست؟

بلیز، دارینگتون، ستارلا، ستریپر و زگ، یک گروه دوستانه دارند و هر کدام از این ماشین‌ها، قدرت خاص خودش را دارد. آن‌ها در کنار هم، هر روز با اتفاقات مختلفی مواجه می‌شوند که در اغلب موارد، کراشر بدجنس باعث ایجاد آن اتفاقات شده است. حالا کراشر کیست؟ کراشر هم یکی از ماشین‌های این شهر است که دوست دارد همیشه برنده باشد و برای برنده‌شدن، انواع دردسرها و تقلب‌های مختلف را انجام می‌دهد!

بچه‌ها با تماشا کارتون کامل بلیز و ماشین های غول پیکر چه نکات مثبتی یاد می‌گیرند؟

فصل 1 بلیز و ماشین های غول پیکر در قسمت 1 ، با معرفی کاراکترها کار خود را آغاز می‌کند. بچه‌ها پس از آن در 8 فصل همراه با کاراکترهای اصلی وارد ماجراهای متنوع شده و در این مسیر، انواع نکات مهم و آموزنده را یاد می‌گیرند. این سریال کارتونی، با هدف آموزش نکات مثبت و دانستنی‌های علمی برای کودکان پیش از مدرسه طراحی و تولید شده است.
به همین خاطر فضای بسیار آرام و دوست‌داشتنی دارد. هیچ اتفاق خطرناکی در سکانس‌های مختلف آن رخ نمی‌دهد و ریتم کارتون هم نسبتا آهسته است. فضای رنگارنگ، کاراکترهای بامزه و دکور کودکانه تمام بخش‌های این سریال، باعث شده که کودکان به‌خوبی با کارتون بلیز ارتباط برقرار کنند. پس از اتمام اپیزودهای مختلف این کارتون می‌توانید راجع به نکات مثبت زیر با فرزندان خود حرف بزنید:

آموزش نکات علمی، ریاضیات، مهندسی و مهارت‌های اولیه اجتماعی

بررسی نحوه کار ماشین‌های مختلف، بررسی وظایف مختلف افراد جامعه مثل آتش‌نشان یا دکتر، آموزش رنگ‌ها، آموزش اعداد و...، همه در قسمت‌های مختلف این کارتون وجود دارد. بچه‌ها در هر اپیزود، بخشی از این نکات آموزشی را یاد می‌گیرند. برای درک بهتر هر موضوع، شما هم می‌توانید پس از اتمام هر قسمت، کمی بیشتر راجع به مسئله مورد بحث در آن قسمت، با کودکان گفت‌وگو کنید.
برای مثال در قسمت 17 سریال Blaze and the Monster Machines در فصل 6 ، بلیز باید در نقش یک کارآگاه، یک پرونده سرقت را دنبال کند. پس از اتمام این اپیزود می‌توانید راجع به وظایف پلیس، نحوه کار آن‌ها و اهمیت حضورشان در جامعه، با فرزندان کمی بزرگتر خود صحبت کرده و نکات مهمی درباره وظایف پلیس، کارآگاه و بقیه مراکز مشابه را به آن‌ها آموزش دهید.

عدم موفق‌شدن انسان‌های بدطینت و خودخواه

برخلاف همه کاراکترهای مثبت، کراشر تنها ماشینی است که با خودخواهی تمام همیشه سعی دارد که به خواسته‌های خود برسد. او در این مسیر هر نوع تقلبی را انجام می‌دهد و تنها برنده‌شدن و اول بودن برای او اهمیت دارد. این موضوع تقریبا در همه اپیزودهای این کارتون مورد بررسی قرار می‌گیرد.
البته کراشر هم همیشه شکست می‌خورد و به هدف خود نمی‌رسد. به کودکان تاکید کنید که اول بودن، برنده شدن و به‌دست آوردن جایگاه خیلی خوب، تنها زمانی ارزش دارد که با تلاش‌کردن به‌دست آید. به کودکان بگویید که برنده‌شدن با زیر پا گذاشتن قوانین، هیچ ارزشی نداشته و در اغلب موارد، باعث ایجاد حس بد در انسان‌ها می‌شود. درباره به نتیجه نرسیدن اهداف منفی و شرورانه هم با کودکان گفت‌وگو کرده و با زبان کودکانه به آن‌ها بگویید که چرا نباید چنین رفتارهایی داشته باشند.

یافتن راه‌حل‌های مناسب در شرایط سخت

در قسمت 13 سریال بلیز و ماشین های غول پیکر در فصل 4 ، دو کاراکتر اصلی در بالای یک برج گیر می‌کنند. بلیز و ستارلا، وارد عمل شده و سعی دارند که دوستان خود را نجات دهند. در حین انجام این کار، انواع موانع بر سر راه کاراکترها سبز می‌شود. آن‌ها اما برای هر شرایط سخت، یک راه‌حل خوب دارند و با استفاده از آن، دوستان خود را نجات می‌دهند.
بررسی شرایط بحرانی و تلاش برای یافتن بهترین مسیر برای حل کردن مشکل، از اولین فصل تا قسمت آخر کارتون بلیز و ماشین های غول پیکر در فصل آخر مدام تکرار می‌شود. بچه‌ها کم‌کم با فرآیند حل مشکلات آشنا شده و می‌توانند با بررسی جوانب مختلف، خودشان نیز به راه‌حل‌های خوبی برسند. حتما درباره این فرآیند با فرزندان‌تان حرف بزنید و آن‌ها را به تکرار این روش‌ها، تشویق کنید.

والدین پیش از پخش کارتون Blaze and the Monster Machines با دوبله فارسی باید این موارد را به خاطر بسپارند

  • روند قابل درک داستان و ماجراهای ساده آن باعث شده که تماشا کارتون بلیز و ماشین های غول پیکر برای کودکان 3 ساله به بالا مناسب باشد.

  • کاراکترهای اصلی در برخی مواقع در شرایط نسبتا سخت و کمی خطرناک قرار می‌گیرند. هر چند هیچ‌گاه دچار مشکل جدی نخواهند شد. در صورتی که احساس می‌کنید این موضوع برای کودکان شما تنش‌زا است، در حین پخش کارتون کنار آن‌ها بمانید.

  • انواع ماشین‌ها و اسباب‌بازی‌ها بر اساس کاراکترهای انیمیشن سریالی بلیز و ماشین های غول پیکر ساخته شده‌اند. ممکن است بچه‌ها پس از تماشا کارتون بلیز، به خرید این اسباب‌بازی‌ها ترغیب شوند.

تماشا و دانلود کارتون بلیز و ماشین های غول پیکر با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا سریال کامل بلیز و ماشین های غول پیکر با دوبله فارسی کامل وجود دارد. علاوه بر تماشا آنلاین، امکان دانلود کارتون Blaze and the Monster Machines با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک فراهم شده است. پس از دانلود، می‌توانید قسمت‌های مختلف این کارتون را با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده به‌صورت آفلاین تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های بلیز و دوستان او حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون بلیز و ماشین های غول پیکر لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون قهرمانان نقابدار و کارتون آکادمی اسب های تک شاخ را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.