آفرینک
X

سریال گربه سگ CatDog (1998)

گربه سگ CatDog

کارتون گربه سگ CatDog داستانی از زندگی دو برادر عجیب یعنی یک گربه و سگ به هم چسبیده است که هر روز ماجراجویی‌های عجیب و پردردسری را تجربه می‌کنند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.5 امتیاز
  • دوبله
  • 7+ سال

فصل 1 سریال گربه سگ

معرفی سریال گربه سگ

کارتون خنده دار گربه سگ ، داستانی جذاب درباره دو برادر غیر عادی است. گربه، برادر باهوش و زیرک است که هر بار، نقشه تازه‌ای برای روزهای زندگی‌شان دارد و از سوی دیگر، سگ برادر سر به‌هوا و بامزه‌ای است که همیشه با اشتباهات ظاهراً ساده او، همه چیز خراب می‌شود. حالا اگر دقیقا نمی‌دانید که گربه سگ در کنار هم چه ماجراهایی خواهند ساخت، باید هر چه زودتر تماشا قسمت 1 کارتون گربه سگ با دوبله فارسی را همراه با فرزندان خود شروع کنید!

داستان کارتون گربه سگ چیست؟

گربه و سگ هر کدام ماجراهای خاص خود را دارند. گربه در اغلب اوقات سربه‌سر سگ می‌گذارد و باعث نگرانی یا حتی ترس او می‌شود. از سوی دیگر، سگ هم هر بار و پس از هر ماجراجویی تازه، نکات مهمی یاد می‌گیرد. مهمانی‌گرفتن، مبارزه با موجودات زورگو، مواجه‌شدن با ترس‌ها، رفتن به تعطیلات و حضور در اجتماع، تنها بخشی از ماجراهای روزانه این دو برادر است که با اشتباهات کوچک، به یک دردسر بزرگ و عظیم ختم خواهند شد!

بچه‌ها با تماشا کارتون قدیمی گربه سگ چه نکات مثبت و مهمی یاد می‌گیرند؟

کاراکترهای گربه سگ هر کدام نمایان‌گر بخشی از افراد جامعه هستند. گربه، شبیه یک خواهر یا برادر بزرگتر است که مدام خواهر یا برادر کوچک‌تر خود را دست می‌اندازد. گروه گریسر، سه سگ زورگو هستند که در اغلب اوقات گربه‌سگ را آزار می‌دهند. وینسلو، موش کوچکی است که در خانه گربه سگ زندگی کرده و در برخی از داستان‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.
ترکیب رفتار هر کدام از این کاراکترها و روند داستان به شکلی است که بچه‌ها و حتی بزرگترها از تماشا کارتون CatDog حسابی لذت برده و دقایق سرگرم‌کننده‌ای پشت سر خواهند گذاشت. پس از اتمام هر اپیزود هم می‌توانید راجع به نکات مهم این کارتون با فرزندان خود گفت‌وگو کرده و موارد مثبت و آموزنده‌ای به بچه‌ها بیاموزید. اگر دقیقا نمی‌دانید که کدام نکات را به کودکان بگویید، موارد زیر ایده‌های خوبی در اختیار شما خواهند گذاشت:

اهمیت حضور اعضای خانواده در کنار یکدیگر

در همان قسمت اول سریال کارتون گربه سگ در فصل 1 ، بچه‌ها با یک چالش مهم روبه‌رو می‌شوند. گربه تصمیم می‌گیرد که به تنهایی نیاز دارد و نمی‌خواهد که همیشه و همه جا، سگ کنار او باشد. تنها بودن برای گربه، در دقایق اول جذاب و خوشایند به نظر می‌رسد، اما رفته رفته گربه به این نتیجه می‌رسد که نبود سگ برای او سخت و غیر قابل تحمل است.
این موضوع می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای مکالمه درباره چالش‌های میان فرزندان برای شما ایجاد کند. اگر بچه‌های شما هم از دست خواهر یا برادر کوچک خود عاصی شده‌اند و ترجیح می‌دهند چند ساعت یا چند روز تنها باشند، با اشاره به ماجرای این اپیزود می‌توانید چالش‌های تنها ماندن را به آن‌ها نشان دهید.
از سوی دیگر، بچه‌ها در این کارتون می‌بینند که خواهر و برادر بودن، به‌معنای یکسان بودن نیست. بچه‌ها ممکن است کاملا با بقیه اعضای خانواده فرق داشته باشند و این مسئله کاملا پذیرفته شده است. به کودکان بگویید که هر کسی ظاهر، علایق، استعدادها و توانایی‌های خاص خود را دارد و هیچ‌کس نباید شخصیت منحصر به‌فرد خود را تنها برای پذیرفته‌شدن در جمع‌های مختلف، سرکوب کند.

مبارزه با افراد زورگو

از فصل اول سریال CatDog ، بچه‌ها با گروه زورگو و قلدر داستان یعنی گروه گریسر آشنا می‌شوند که شامل سه سگ به نام‌های کلیف، شریک و لوب است. این گروه همیشه گربه سگ را اذیت کرده و به آن‌ها زور می‌گویند. هر چند گربه سگ هم از راه‌های مختلف سعی دارند که با این گروه مبارزه کرده و اجازه ندهند که آن‌ها برنده شوند.
با اشاره به این بخش، درباره زورگویی و شکل‌های مختلف آن با بچه‌ها حرف بزنید. به کودکان بگویید که در مدرسه، پارک، جمع‌های دوستانه و هر محیط دیگری، ممکن است فرد یا گروهی قصد زورگویی به آن‌ها را داشته باشند. روش‌های صحیح مواجه‌شدن با این شرایط را به بچه‌ها بیاموزید. به کودکان تاکید کنید که در چنین شرایطی شما را در جریان بگذارند. از سوی دیگر به فرزندان خود بگویید که شوخی با کودکان کوچک‌تر یا ضعیف‌تر ممکن است باعث آزار آن‌ها شود و به همین خاطر، همه بچه‌ها باید مراقب رفتار خود نسبت به دیگران باشند.

بررسی شرایط برای حل مسئله و مدیریت شرایط بحرانی

از اولین اپیزود تا قسمت آخر کارتون گربه سگ ، کاراکترهای اصلی با اتفاقات مختلفی مواجه می‌شوند که در دقایق اول باعث خشم، ترس، سردرگمی یا ناراحتی آن‌ها می‌شود. در ادامه داستان، گربه و سگ با همراهی همدیگر یک راه‌حل خوب برای حل مشکل خود پیدا می‌کنند. این فرآیند تقریبا در همه اپیزودها تکرار می‌شود. با اشاره به این بخش از کودکان بپرسید که اگر آن‌ها به جای کاراکترهای اصلی بودند چه روشی را انتخاب می‌کردند. راه‌حل‌های جایگزین را با هم بررسی کنید و در موقعیت‌های واقعی و روزمره نیز این فرآیند را تکرار نمایید. به این شکل، بچه‌ها کم‌کم فرآیند مواجه‌شدن با شرایط بحرانی و مدیریت لحظات سخت را یاد می‌گیرند.

والدین پیش از پخش کارتون CatDog با دوبله فارسی باید این نکات مهم را به خاطر بسپارند

  • احتمال وقوع آسیب‌های مختلف و روند سریع داستان در اغلب سکانس‌ها باعث شده که تماشا کارتون قدیمی گربه سگ برای کودکان 7 ساله به بالا مناسب‌تر باشد.

  • در برخی سکانس‌ها، کاراکترها در معرض خطرات مختلف قرار می‌گیرند. بهتر است در حین تماشای کارتون کنار آن‌ها بمانید و به بچه‌ها اطمینان دهید که هیچ اتفاق ناگواری برای شخصیت‌های محبوب آن‌ها رخ نمی‌دهد.

  • انواع وسایل، اسباب‌بازی‌ها و محصولات با تصاویر گربه سگ در بازار وجود دارند.

تماشا و دانلود سریال گربه سگ با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا انیمیشن سریالی گربه سگ با دوبله فارسی کامل وجود دارد. شما می‌توانید اپیزودهای مختلف این کارتون را به‌صورت کاملا رایگان و آنلاین برای فرزندان خود پخش کنید. علاوه بر پخش آنلاین، امکان دانلود کارتون دوبله شده گربه سگ از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. پس از دانلود، این کارتون را همراه با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده به‌صورت آفلاین تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های جذاب گربه و سگ در کنار هم، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون گربه سگ لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون اوگی و سوسک ها و کارتون مستر بین را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.