آفرینک
X

سریال اوگی و سوسک ها Oggy and the Cockroaches (1997)

اوگی و سوسک ها Oggy and the Cockroaches

کارتون اوگی و سوسک ها Oggy and the Cockroaches درباره اوگی، گربه آبی رنگی است که با وجود سه سوسک بازیگوش و دردسرساز، حتی یک روز آرام و معمولی ندارد! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • فرانسه
  • 7.5 امتیاز
  • 6+ سال

فصل 1 سریال اوگی و سوسک ها

معرفی سریال اوگی و سوسک ها

اوگی تقریبا مثل بقیه گربه‌ها، دوست دارد هر روز فقط استراحت کند، تلویزیون ببیند و از روزهای آرام و معمولی خود لذت ببرد. البته که این خواسته‌ها، در حد آرزو و رویا باقی می‌مانند چون سه سوسک در خانه این گربه حضور دارند و اصلا اجازه نمی‌دهند که اوگی حتی یک روز ساده و آرام در زندگی داشته باشد. اگر دقیقا نمی‌دانید که ماجرا از چه قرار است و اوگی کیست، قبل از تماشا سریال صامت اوگی و سوسک ها با بچه‌ها، چند دقیقه با ما بمانید که نکات مهمی درباره این کارتون به شما بگوییم!

خلاصه داستان سریال بی کلام اوگی و سوسک ها

سه سوسک به اسم‌های دیدی، مارکی و جویی، در خانه اوگی زندگی می‌کنند. این سه سوسک، هر بار با یک برنامه و نقشه قبلی، به سراغ اوگی می‌روند تا روز عادی او را خراب کنند، سر به‌سرش بگذارند و حسابی تفریح کنند! حالا شاید بپرسید که این سه سوسک چه کارهایی می‌کنند؟ در جواب باید بگوییم هر بازیگوشی و شیطنتی که فکرش را بکنید، از دیدی، مارکی و جویی سر می‌زند. اوگی هم هر بار باید بتواند خودش را از دست این سه نجات دهد! البته گاهی اوقات دوست همیشگی او یعنی جک هم همراه اوگی است و در کنار هم، سعی دارند که نقشه‌های این سه دوست را خنثی کنند. شما فکر می‌کنید کدام گروه بالاخره موفق می‌شود؟ اوگی یا سوسک‌ها؟

نکات مثبت و آموزنده کارتون Oggy and the Cockroaches برای بچه ها

قسمت اول سریال بی کلام اوگی و سوسک ها در فصل 1 با معرفی کاراکترها شروع می‌شود. هر قسمت در این کارتون، داستان کاملا مجزایی دارد. به همین دلیل حتی اگر کودکان فصل اول کارتون اوگی و سوسک ها را تماشا نکنند، به‌راحتی می‌توانند دیگر اپیزودهای فصل‌های دیگر را تماشا کرده و از داستان هر اپیزود و ماجرای اختصاصی آن لذت ببرند. از قسمت 1 کارتون Oggy and the Cockroaches ، در این سریال کارتونی انواع پیام‌های مثبت و آموزنده وجود دارند و کودکان با دیدن آن‌ها، می‌توانند نکات مهمی یاد بگیرند. برخی از مهم‌ترین پیام‌های این کارتون شامل این موارد هستند:

صبور بودن در مقابل اطرافیان

با وجود همه دردسرها، اوگی صبر و تحمل زیادی در مقابل سوسک‌ها دارد. در یکی از قسمت‌ های کارتون اوگی و سوسک ها ، اوگی می‌خواهد یک کار جدید پیدا کند. طبق معمول با دردسرهای سه سوسک، این اتفاق به‌راحتی رخ نخواهد داد. از این اپیزود و دیگر ماجراهای هر قسمت کمک گرفته و درباره رفتار اوگی با فرزندان‌تان حرف بزنید. کاراکتر اصلی در اغلب موارد، رفتار آرام‌تری نسبت به دیگر شخصیت‌ها دارد و این موضوع، می‌تواند ایده خوبی برای گفت‌وگو با کودکان باشد. می‌توانید درباره کنترل خشم، نحوه رفتار با خواهر و برادر کوچک‌تر یا هم‌بازی‌های کم سن و سال‌تر، با بچه‌ها حرف بزنید.

نحوه استفاده از وسایل برقی خانه

در قسمت آخر کارتون اوگی و سوسک ها ، سوسک‌ها مقدار زیادی شوینده در ماشین لباسشویی می‌ریزند و کف شوینده، همه جا را پر می‌کند. از این قسمت کمک گرفته و درباره خطرات استفاده از وسایل برقی بدون کمک بزرگترها، با بچه‌ها حرف بزنید. به کودکان بگویید که قبل از دست‌زدن به وسایل مختلف، باید طرز استفاده از آن را بلد باشند یا از دیگران کمک بگیرند. این اپیزود فرصت خوبی است که به کودکان کمی بزرگ‌تر، نحوه کار با ماشین لباسشویی یا دیگر وسایل امن و مشابه را یاد بدهید و آن‌ها را به مشارکت در کارهای خانه ترغیب نمایید.
سفر رفتن به دیگر شهرها مثل لس‌آنجلس در قسمت 8 کارتون Oggy and the Cockroaches ، اسب سواری در باشگاه، نگهداری از حیوانات خانگی، موج‌سواری در ساحل و انواع ماجراهای دیگر، همه در اپیزودهای مختلف این کارتون وجود دارند. می‌توانید با توجه به ماجرای هر اپیزود، درباره آن قسمت، رفتار کاراکترهای اصلی و رفتار درست در حین مواجه‌شدن با آن اتفاقات بد، با بچه‌ها حرف بزنید.

والدین پیش از تماشا کارتون قدیمی اوگی و سوسک ها باید این موارد را به خاطر بسپارند

  • با توجه به شوخی‌های جسمی و روند سریع هر اپیزود، تماشای کارتون Oggy and the Cockroaches برای بچه‌های 6 ساله و بزرگتر مناسب‌تر خوهد بود.

  • مهم‌ترین موضوع این سریال کارتونی، شوخی‌های ناتمام کاراکترها با یکدیگر است که در برخی مواقع می‌تواند در دنیای واقعی خطرناک باشند. درباره این موضوع با بچه‌ها صحبت کنید و آن‌ها را نسبت به انجام چنین شوخی‌هایی آگاه کنید.

تماشا و دانلود برنامه کودک صامت اوگی و سوسک ها در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون بی کلام اوگی و سوسک ها فراهم شده است. می‌توانید این کارتون را رایگان و آنلاین برای بچه‌ها پخش کنید. علاوه بر پخش آنلاین، امکان دانلود سریال صامت اوگی و سوسک ها از اپلیکیشن آفرینک و تماشای آفلاین آن وجود دارد. دیدن کارتون Oggy and the Cockroaches همراه با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده، دقایق شاد و سرگرم‌کننده‌ای برای همه شما فراهم می‌کند و بدون شک، شما هم از دیدن شیطنت‌های سوسک‌ها و تلاش‌های ناتمام اوگی برای داشتن لحظه‌ای آرامش، لبخند خواهید زد!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون اوگی و سوسک ها لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون مستربین و کارتون خرگوش های دیوانه را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.