آفرینک
X

اوریون و تاریکی Orion and the Dark (2024)

اوریون و تاریکی Orion and the Dark

انیمیشن اوریون و تاریکی Orion and the Dark 2024 درباره پسربچه‌ای به اسم اوریون است که از همه چیز و مخصوصا از تاریکی می‌ترسد و حالا تاریکی می‌خواهد این ترس‌ها را از بین ببرد! ادامه متن

 • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
 • فرانسه
 • 6.4 امتیاز
 • 2+ ساعت
 • دوبله
 • 8+ سال
 • FHD

معرفی اوریون و تاریکی

اوریون پسربچه 11 ساله‌ای است که تقریبا از همه چیز می‌ترسد. ارتفاع، بلدنبودن جواب درس‌ها و هر چیزی را که فکرش کنید، همه باعث می‌شوند که اوریون بترسد. در این میان اما، تاریکی یک موضوع کاملا جدی برای او است. اوریون از تاریکی بیشتر از همه چیز وحشت دارد و به همین دلیل، همیشه ده‌ها چراغ خواب و چراغ قوه برای روشن‌کردن اطراف خود آماده می‌کند. همه چیز ظاهرا عادی پیش می‌رفت تا اینکه یک شب، تاریکی به سراغ او می‌آید! حالا اگر نمی‌دانید که تاریکی کیست و اوریون چطور قرار است با این موضوع مواجه شود، هر چه سریع‌تر باید تماشا کارتون سینمایی اوریون و تاریکی 2024 با دوبله فارسی کامل را همراه با فرزندان‌تان شروع کنید!

خلاصه کارتون جدید اوریون و تاریکی 2024

روز دوشنبه، قرار است که اوریون و بقیه هم‌کلاسی‌های او به یک اردو بروند. استرس ناشی از این اردو، باعث شده که اوریون تصمیم بگیرد که اردو نرود، اما در شب پیش از روز موعود، همه چیز تغییر می‌کند. چراغ خواب و چراغ قوه اوریون ناگهان خاموش می‌شوند و یک موجود بزرگ، غول‌پیکر و سیاه، با اوریون حرف می‌زند! او تاریکی است. همان چیزی که اوریون کوچولو بیش از همه چیز از آن می‌ترسد. تاریکی به اوریون پیشنهاد می‌دهد که یک شب با او همراه شود تا به اوریون ثابت کند که هیچ چیز ترسناکی در تاریکی وجود ندارد! فکر می‌کنید که تاریکی موفق می‌شود؟

بچه‌ها با تماشا کارتون سینمایی اوریون و تاریکی چه نکات مثبت و آموزنده‌ای یاد می‌گیرند؟

همه چیز در این کارتون دوست‌داشتنی و جدید به بهترین شکل ممکن طراحی شده است و تماشا تریلر کارتون اوریون و تاریکی ، لبخندی را به لبان شما و البته فرزندان‌تان خواهد آورد. ترکیب طنز و دراما در یک روایت کودکانه، به زیبایی هر چه تمام‌تر در این انیمیشن وجود دارد. بدون شک همه مخاطبان این کارتون صرف‌نظر از سن‌وسال‌شان، از تماشا این کارتون لذت خواهند برد.
ناگفته نماند که برنامه کودک اوریون و تاریکی ، نکات بسیار مهمی دارد که پس از اتمام کارتون، می‌توانید با بچه‌ها درباره آن‌ها حرف بزنید. برخی از مهم‌ترین پیام‌های مثبت این انیمیشن برای کودکان شامل موارد زیر هستند:

مواجه‌شدن با ترس‌ها و پذیرفتن آن‌ها

تمرکز اصلی انیمیشن Orion and the Dark ، بر ترس کاراکتر اصلی است، اما این کاراکتر در همان ابتدای کارتون می‌گوید که من یک انسان هستم و ترس، بخشی طبیعی از وجود من است. با کودکان در این باره گفت‌وگو کنید و به آن‌ها بگویید که ترس، شکل‌های مختلفی دارد و در برخی مواقع، ترس باعث محافظت از جان انسان می‌شود.
از سوی دیگر، درباره ترس‌های مختلف کودکان با هم صحبت کنید و روش‌های گوناگون برای مواجه‌شدن با آن ترس‌ها را بیابید. برای فرزندان‌تان فضای سالم و امنی ایجاد کنید که بدون نگرانی از قضاوت یا سرزنش‌شدن، احساسات واقعی‌شان را با شما در میان بگذارند. به بچه‌ها کمک کنید که احساسات مختلف خود را پذیرفته و در عین حال اجازه ندهند که این احساسات، زندگی روزمره آن‌ها را مختل کند.

تلاش برای تغییر شرایط

یکی از مهم‌ترین اقدامات کاراکتر اصلی، پذیرفتن مشکل خود و تلاش برای رفع آن است. به بچه‌ها بگویید که همه چیز از زمانی آغاز می‌شود که ما انسان‌ها شرایط خود را درک کنیم، مشکلات خود را شناسایی نماییم و بپذیریم که باید شرایط را تغییر دهیم. پس از آن است که امکان تغییر به وجود می‌آید. از بچه‌ها بپرسید که از نظرشان در خانه و خانواده شما، چه مشکلاتی وجود دارند و برای تغییر شرایط فعلی، چه مواردی را باید تغییر دهید. این مکالمه ظاهرا ساده، می‌تواند بخش‌های زیادی از ناسازگاری‌های کودکان را از بین ببرد و محیط آرام‌تری ایجاد نماید.

اضطراب و تاثیر آن بر کارایی انسان‌ها

بچه‌ها در حین تماشا کارتون اوریون و تاریکی متوجه می‌شوند که اوریون، توانایی انجام کارهای مختلف را دارد. تنها به دلیل استرس و اضطراب، کارایی خوبی ندارد. درباره این مسئله هم با یکدیگر گفت‌وگو کنید و به بچه‌ها یادآوری نمایید که همیشه یک موضوع عجیب برای درگیرشدن ذهن آن‌ها وجود دارد و این مسئله با رشدکردن انسان‌ها، بزرگ‌تر و سخت‌تر هم خواهد شد.
به همین دلیل بچه‌ها از سنین کودکی باید روش‌های مقابله با اضطراب را فرا بگیرند. چند روش ساده و اصولی برای حل این مشکل بیابید و در مواقع لازم، همراه با فرزندان‌تان آن‌ها را تمرین کنید.

والدین پیش از پخش کارتون Orion and the Dark با دوبله فارسی کامل باید این موارد را در نظر بگیرند

 • حضور تاریکی در انیمیشن و بررسی ترس‌های مختلف در این کارتون باعث شده که تماشا انیمیشن اوریون و تاریکی برای کودکان 8 ساله و بزرگ‌تر مناسب باشد.

 • بررسی مفهوم تاریکی و ترسیدن از آن، ممکن است برای برخی کودکان تنش‌زا باشد. بنابراین در حین پخش این کارتون کنار فرزندان خود بمانید و به بچه‌ها اطمینان دهید که هیچ مسئله‌ای برای ترس وجود ندارد.

 • کودکان در این انیمیشن شاهد رفتار ظاهرا ساده تاریکی برای خواباندن انسان‌ها خواهند بود که در صورت عادی انجام آن کارها خطرناک است. حتما در حین همان سکانس‌ها و البته پس از پایان انیمیشن، به بچه‌ها تاکید کنید که انجام چنین کاری در واقعیت می‌تواند به آسیب‌های جبران ناپذیری منجر شود.

 • به بچه‌ها بگویید که خارج‌شدن اوریون از خانه بدون اطلاع والدین، یک اشتباه بزرگ بود. دلایل اشتباه‌بودن این رفتار را به بچه‌ها توضیح دهید و به آن‌ها بیاموزید که هیچ‌گاه بدون اطلاع شما همراه با افراد غریبه یا حتی آشنا، از خانه یا دیگر محیط‌های امن، خارج نشوند.

تماشا و دانلود انیمیشن سینمایی اوریون و تاریکی 2024 با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون جدید اوریون و تاریکی 2024 با دوبله فارسی کامل وجود دارد. علاوه‌بر تماشای آنلاین، امکان دانلود انیمیشن سینمایی Orion and the Dark با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. پس از دانلود، این کارتون را به‌صورت آفلاین با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کنید و از دیدن ماجراجویی‌های اوریون در یکی از جذاب‌ترین کارتون‌های جدید، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن اوریون و تاریکی لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن لئو و انیمیشن شاگرد ببر را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.