آفرینک
X

لوکا Luca (2021)

لوکا Luca

انیمیشن لوکا Luca داستان پسری از دل دریا را روایت می‌کند که دوست دارد روی زمین زندگی کند و در این راه ماجراها و دوستی‌های فوق‌العاده‌ای را برای او رقم می‌‎خورد. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.5 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 6+ سال
  • FHD

معرفی لوکا

انیمیشن لوکا جدیدترین محصول کمپانی پیکسار است که به تازگی توسط دیزنی منتشر شده است. این کارتون به کارگردانی انریکو کازاروزا بر اساس تجربیات شخصی او در کودکی ساخته شده است. این انیمیشن که توسط مایک جونز (نویسنده انیمیشن روح) نوشته شده است از افسانه‌های محلی ایتالیایی الهام‌ گرفته و موفق شده به خوبی جزئیات فرهنگ ایتالیا را در یک برنامه کودک منعکس کند. خوشبختانه اندکی پس از اکران کارتون لوکا دوبله فارسی کامل آن هم از طریق آفرینک در دسترس کودکان ایرانی قرار گرفته است. 

نقد انیمیشن لوکا Luca

لوکا یک هیولای دریایی عجیب و شبیه به انسان است که طبق خواسته والدینش، و علی‌رغم میل باطنی خود، به سطح دریا نزدیک نمی‌شود. او روزی با غریبه‌ای، به نام آلبرتو، مواجه می‌شود و او را تا ساحل دنبال می‌کند که در آنجا هر دو به انسان تبدیل می‌شوند. این آغاز دوستی لوکا و آلبرتو است؛ ماجرای دوستانی که رویاهای مشترکی دارند. 

انیمیشن Luca شباهت بسیار زیادی با کارتون‌هایی چون پونیو ، در جست‌وجوی نمو و پری دریایی دارد و داستان آشنای «ماهیِ خارج از دریا» را روایت می‌کند. اما داستان‌سرایی و شخصیت‌پردازی این انیمیشن آنقدر خلاقانه انجام شده است که هیچ چیزی در آن تکراری نیست بلکه تنها احساسی آشنا به مخاطب القا می‌کند. تمام این موارد باعث شده تا لوکا به یکی از بهترین انیمیشن های 2021 تبدیل شود. داستان این کارتونِ خوش‌ساخت و خلاقانه برگرفته از ادبیات فولکلور است و در عین حال با فرهنگ مدرن نیز هماهنگی بالایی دارد. در این داستان ارزش‌هایی چون دوستی، وفاداری و آزادی مورد تاکید قرار گرفته‌اند. طراحی بصری، که حال و هوای تابستان را به خوبی منتقل می‌کند، بسیار چشم‌نواز و حرفه‌ای انجام شده است. غروب‌های نارنجی دریای مدیترانه، خیابان‌های باریک و دنیای زیر آب؛ همه و همه نگاه مخاطب را میخکوب خود می‌کنند. 
شما می‌توانید برای تماشا و دانلود انیمیشن luca 2021 از آفرینک استفاده کنید. 

داستان انیمیشن لوکا 2021 

در سال 1959 لوکا پاگورو، یک هیولای دریایی جوان، نگهبان دسته بُزماهی‎ها در نزدیکی ساحل یک شهر ایتالیایی به نام پورتو روسو بود. والدین او نگران بودند که انسان‌ها لوکا را شکار کنند در نتیجه نزدیک شدن به سطح آب را برای او ممنوع کرده بودند. روزی لوکا با آلبرتو اسکورفانو، یکی دیگر از هیولاهای دریایی جوان آشنا شد که بالای سطح آب و روی زمین زندگی می‌کرد. آلبرتو به لوکا نشان داد که در خشکی بدنش به انسان تبدیل می‌شود و او را تشویق کرد تا خارج از دریا به ماجراجویی بپردازد. 
والدین لوکا بعد از خبردار شدن از کارهای پسرشان تصمیم گرفتند تا او را نزد عمویش به اعماق دریا بفرستند. لوکا در اعتراض به این تصمیم پدر و مادرش، به همراه آلبرتو به پورتو روسو فرار کرد تا در آنجا یک موتور وسپا بخرند و دور دنیا را با آن بگردند. 
در پورتو روسو آن‌ها گرفتار قلدر شهر، ارکول، شدند. ارکول سعی کرد لوکا را در فواره بیاندازد که ناگهان دختری به نام جولیا، به آن‌ها کمک کرد. پسرها بعد از آشنایی با جولیا تصمیم گرفتند که برای به دست آوردن پول خرید موتور، به همراه او در یک مسابقه محلی شرکت کنند. رقیب اصلی آن‌ها در این مسابقه همان قلدر شهر، ارکول، بود.
در همین حین که بچه‌ها برای شرکت در مسابقه آماده می‌شدند، رابطه آن‌ها نیز با یکدیگر صمیمی‌تر می‌شد؛ به ویژه رابطه لوکا و جولیا. همین موضوع آلبرتو را عصبانی کرد و در نتیجه او هنگام دعوا با جولیا، ماهیت خودش را برای او و ارکول آشکار کرد. ارکول آلبرتو را پس زد و لوکا با تظاهر به بی‌خبری توانست خودش را نجات دهد. اما جولیا با پاشیدن لیوان آبی به او ماهیتش را کشف و برای پنهان ماندن رازش او را فراری دارد.
لوکا که دیگر با آلبرتو دوست نبود تلاش کرد تا پول لازم برای خرید موتور را خودش برنده شود و رابطه‌اش را با آلبرتو ترمیم کند. اما در حین مسابقه باران شروع به باریدن کرد و لوکا برای پنهان ماندن هویتش مجبور شد پناه بگیرد. ناگهان آلبرتو با چتر به کمک لوکا آمد اما ارکول با آن‌ها درگیر شد. در این درگیری ماهیت لوکا و آلبرتو برای همه مردم شهر فاش شد اما پدر جولیا از آن‌ها حمایت کرد و دوستی‌اش را با آن‌ها به مردم اعلام کرد. مردم هم توانستند این موضوع را بپذیرند. پدر جولیا در نهایت اشاره کرد که پسرها خط پایان را گذرانده و در نتیجه برنده مسابقه شده‌اند. لوکا و آلبرتو توانستند موتور وسپا را بخرند اما در نهایت آن را فروختند تا لوکا و جولیا برای ادامه تحصیل به جنوآ بروند.

تماشا و دانلود انیمیشن لوکا با دوبله فارسی در آفرینک

امکان تماشا انیمیشن لوکا با دوبله فارسی کامل در آفرینک وجود دارد و می‌توانید به‌صورت کاملا رایگان و آنلاین، این فیلم سینمایی انیمیشنی را همراه با فرزندان و دیگر اعضای خانواده‌تان، ببینید. البته امکان دانلود انیمیشن Luca و تماشای آفلاین هم در آفرینک وجود دارد. اگر فکر می‌کنید این داستان برای فرزندتان جذاب است، او می‌تواند انیمیشن در جستجوی نمو را هم با دوبله فارسی در آفرینک تماشا کند.