آفرینک
X

پونیو Ponyo (2008)

پونیو Ponyo

پونیو یک ماهی قرمز کوچک است که یک روز از خانه‌اش در اقیانوس خارج می‌شود. او دیگر دلش نمی‌خواهد به خانه برگردد و این باعث می‌شود کلی ماجرا اتفاق بیفتد. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ژاپن
  • 7.7 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 5+ سال
  • FHD

معرفی پونیو

انیمیشن پونیو Ponyo  درباره‌ی یک ماهی کوچولوی قرمز است. البته این ماهی با همه‌ی ماهی‌های قرمزی که تا به حال دیده‌ایم، فرق دارد. مثلاً او یک روز از خانه‌اش در اقیانوس خارج می‌شود. پسری به اسم سوسوکه او را در داخل سطلی می‌گذارد و با خود به مهدکودک می‌برد. پونیو با مکیدن زخم انگشت سوسوکه کمی از خون او را می‌خورد و بعد از آن، مشکلات و دردسرها شروع می‌شود. پونیو حالا به دنیای آدم‌ها وارد شده، او دیگر یک ماهی نیست و دوست دارد برگردد پیش سوسوکه. اما تغییر پونیو و تصمیم‌اش برای برگشتن به دنیای آدم‌ها باعث شده اقیانوس به هم بریزد. طوفان شدیدی اتفاق افتاده و آب اقیانوس بالا آمده، ماهی‌ها و جانوران زیر دریا به سطح آب آمده‌اند و هوا دگرگون شده. آدم‌ها نمی‌دانند دلیل این اتفاقات چیست؟ آن‌ها نمی‌توانند تصور کنند یک ماهی کوچک از اقیانوس آمده و حالا دست و پا درآورده و می‌خواهد با آدم‌ها زندگی کند. داستان عجیبی است، مگر نه؟ راستش بیش‌تر انیمیشن‌هایی که هایائو میازاکی کارگردان معروف ژاپنی ساخته تقریباً همین‌قدر عجیب هستند. مثل انیمیشن شهر اشباح که قبلاً آن را تماشا کرده‌اید.
پدر پونیو کاملاً مخالف رفتن پونیو پیش آدم‌هاست چون او فکر می‌کند همه آدم‌ها بدجنس هستند و دریاها و اقیانوس‌ها را آلوده می‌کنند و به از بین رفتن آن‌ها اهمیتی نمی‌دهند برای همین او دل خوشی از آدم‌ها ندارد. اما پونیو گوشش بدهکار نیست. با برگشتن پونیو، آب اقیانوس آن‌قدر بالا می‌آید که حیاط خانه سوسوکه مثل استخر می‌شود. مادر سوسوکه هم مجبور می‌شود برای سر زدن به خانه سالمندانی که در آن کار می‌کند به آن‌جا برود. سوسوکه و پونیو تنها می‌مانند و یک ماجراجویی دیگر را آغاز می‌کنند. از طرف دیگر پدر پونیو هم مادر او را باخبر می‌کند تا درباره‌ی رفتن پونیو تصمیم بگیرند. پونیو برای ماندن پیش آدم‌ها باید بهای بزرگی بپردازد. پدر پونیو سعی دارد به مادر پونیو بفهماند که رفتن پیش آدم‌ها خطرناک است و بهتر است پونیو را برگردانند. او نمی‌تواند باور کند که پونیو پیش آد‌م‌ها زندگی خوبی داشته باشد. سوسوکه هم متوجه می‌شود که پونیو قدرت جادویی دارد. مثلاً او می‌تواند قایق اسباب‌بازی سوسوکه را تبدیل به یک کشتی واقعی کند. آن‌ها سوار قایق می‌شوند و روی آب حرکت می‌کنند. سوسوکه تصمیم دارد دنبال مادرش بگردد. او نگران است که مادرش نتوانسته باشد در طوفان شدید و هوای بد به خانه سالمندان برسد. فکر می‌کنید چه اتفاقی برای پونیو می‌افتد؟ مادر پونیو چه نظری درباره‌ی ماندن پونیو پیش آدم‌ها دارد؟


شعار تبلیغاتی انیمیشن پونیو Ponyo

خوش اومدی به دنیایی که همه‌چیز در اون ممکنه!