آفرینک
X

شهر اشباح Spirited Away (2001)

شهر اشباح Spirited Away

انیمیشن شهر اشباح Spirited Away جزو بهترین کارهای کارگردان بزرگ ژاپن، هایائو میازاکی هست. همونطوری که از اسمش مشخصه توی این انیمیشن با دنیای عادی و آدم ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا و ژاپن
  • 8.6 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی شهر اشباح

انیمیشن شهر اشباح Spirited Away جزو بهترین کارهای کارگردان بزرگ ژاپن، هایائو میازاکی هست. همونطوری که از اسمش مشخصه توی این انیمیشن با دنیای عادی و آدمهای معمولی سر و کار نداریم. فیلم خیلی عادی و معمولی شروع میشه. چیهیرو دختر نوجوان همراه با مامان و باباش توی ماشین هستن. اونها تازگی خونه شون رو فروختن و دارن به شهر دیگه ای میرن. چیهیرو از این قضیه خوشحال نیست و غمگین به جاده خیره شده. حالا تنها چیزی که کم دارن گم شدن توی جاده و وسط جنگل هست. جلوی یک راه عجیب و مجسمه های عجیب تر خودشون رو پیدا میکنن. پدر و مادر چیهیرو کنجکاو تر از دخترشون هستن و از یک پل رد میشن و وارد یک شهر غیرمعمول میشن. مغازه ها و خونه ها خالی که همه شون هم پر از غذاهای خوشمزه و هیجان انگیز هست. اونها هم نمیتونن جلوی خودشون رو بگیرن و حسابی میخورن. به چیهیرو هم که میگه کارشون زشته میگن که بعدن پول غذاها رو به صاحب هاشون میدن. اونها نمیدونن که وارد شهر اشباح شدن و بر اثر پرخوری که میکنن تبدیل به خوک میشن!حالا چیهیرو، دخترک تنها، توی شهر اشباح گیر افتاده و مادر و پدرش رو هم از دست داده. اونجا باید براشون کار کنه و اسیر شده. ولی همیشه راه نجاتی وجود داره، اگه یک دوست خوب داشته باشیم. هاکو ، دوست جدید اون هست که دنیای جدیدی رو به چیهیرو نشون میده. اگه میخواید بدونید در ادامه این انیمیشن درام و ماجراجویانه چه اتفاقاتی می­افته وقت رو از دست ندید و همین الان به تماشای اون بشینید.

 انیمیشن شهر ارواح با اسم اصلی Spirited Away جایزه های فراوونی برده

خرس طلایی جشنواره برلین و بهترین انیمیشن جایزه اسکار در سال 2002. از کارهای دیگه کارگردان مشهور شهر اشباح میتونیم به قلعه متحرک هاول ، پرنسس مونونوکه ، قصری در آسمان و خیلی فیلمهای دیگه اشاره کنیم. شما میتونید با دانلود رایگان اپلیکیشن آفرینک از گوگل پلی هزاران محتوای جذاب و دیدنی دیگه رو هم ببینید.

شعار تبلیغاتی کارتون شهر ارواح Spirited Away این بوده

تونلی که چیهیرو را به شهری اسرارآمیز بُرد.