آفرینک
X

خداحافظ آلبرتو Ciao Alberto (2021)

خداحافظ آلبرتو Ciao Alberto

انیمیشن خداحافظ آلبرتو Ciao Alberto درباره ماجراجویی‌های آلبرتو نوجوان در دهکده ساحلی پورتوروسو است که باید بتواند شغل جدید خود را به‌بهترین شکل انجام دهد! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.9 امتیاز
  • 7 دقیقه
  • دوبله
  • 5+ سال
  • FHD

معرفی خداحافظ آلبرتو

در یک دهکده زیبا و رنگارنگ در کنار دریایی آبی و پهناور، انسان‌ها همراه با موجودات عجیبی زندگی می‌کنند. این موجودات، در دریا و در زمانی که وارد آب می‌شوند، ظاهری شبیه به پری دریایی‌ها دارند و در خشکی، درست مثل انسان‌ها هستند! یکی از این موجودات یعنی آلبرتوی نوجوان، از دریا خارج شده و می‌خواهد در دهکده، یک زندگی تازه را آغاز کند. بدون شک شما هم می‌دانید که این زندگی جدید آلبرتو، چالش‌های زیادی خواهند داشت که با تماشا انیمیشن کوتاه خداحافظ آلبرتو با دوبله فارسی کامل ، همراه فرزندتان می‌توانید از این ماجراهای مهیج و بامزه باخبر شوید. این کارتون جذاب که با اسم «چاو آلبرتو» هم در ایران مشهور شده، نکات مهمی دارد که در این مطلب همه آن‌ها را به شما هم خواهیم گفت!

خلاصه داستان کارتون کوتاه خداحافظ آلبرتو

آلبرتو در دهکده، یک شغل جدید دارد. او همراه با یکی از ماهیگیرهای قدیمی یعنی موسیمو، زندگی می‌کند و در کنار او، راه و رسم ماهیگیری را یاد می‌گیرد. البته که انجام این کارها، اصلا آسان و راحت نیست! چون موسیمو خیلی کم صحبت می‌کند و آلبرتو با همه تلاش‌های خود، ظاهرا نمی‌تواند خود را به سطح مورد انتظار او برساند! فکر می‌کنید که بالاخره آلبرتو به یک ماهیگیر حرفه‌ای تبدیل می‌شود؟

کودکان با تماشا انیمیشن Ciao Alberto با دوبله فارسی چه نکات آموزنده و مثبتی یاد می‌گیرند؟

انیمیشن خداحافظ آلبرتو ، به‌عنوان دنباله‌ای کوتاه برای انیمیشن لوکا ، ساخته شد. در انیمیشن لوکا مخاطبان ماجرای دو پسر نوجوان را دیدند که برای کشف دنیای بزرگتر، از دریا خارج شدند و حالا پس از شروع سال تحصیلی و رفتن لوکا به شهر دیگر برای درس‌خواندن، آلبرتو باید با چالش‌های تازه‌ای برای زندگی مواجه شود.
با وجود محبوبیت فوق‌العاده انیمیشن خداحافظ آلبرتو 1 ، هنوز هیچ خبری مبنی بر ساخت انیمیشن خداحافظ آلبرتو 2 منتشر نشده است. این کارتون کوتاه و جذاب، نکات مهمی دارد که می‌توانید پس از اتمام انیمیشن، درباره آن‌ها با فرزندان خود صحبت کنید. اگر دقیقا نمی‌دانید که چه مواردی را به بچه‌ها بگویید، نکات آموزنده زیر ایده‌های خوبی برای مکالمه در اختیار شما خواهند گذاشت:

اهمیت برقرار ارتباط با اطرافیان

یکی از کاراکترهای اصلی یعنی موسیمو، خیلی کم حرف می‌زند، به‌سختی احساسات خود را بیان می‌کند و برقراری ارتباط با او بسیار چالش برانگیز است. در طرف مقابل، آلبرتو تمام توان خود را به کار می‌گیرد که رضایت موسیمو را جلب کرده و مهارت‌های ماهیگیری را خیلی سریع یاد بگیرد. این تفاوت رفتاری، کار را برای آلبرتو حسابی سخت‌تر می‌کند.
از این بخش کمک گرفته و درباره اهمیت مکالمه، برقراری ارتباط و بیان احساسات، با بچه‌ها حرف بزنید. به آن‌ها بگویید که اغلب چالش‌ها و مشکلات در زندگی شخصی و دوستانه، به این دلیل رخ می‌دهند که افراد با همدیگر حرف نمی‌زنند، مشکلات خود را با هم در میان نمی‌گذارند و پس از تلنبار شدن آن‌ها، حل این مشکلات بسیار سخت‌تر می‌شود. نکته بسیار مهم این‌جا است که در اغلب موارد، عدم برقراری درست ارتباط، به اتمام روابط عاطفی و دوستانه منجر می‌شود.
بعد از تماشا کارتون خداحافظ آلبرتو ، به کودکان یادآوری کنید که هیچ‌وقت قدرت کلمات را دست کم نگیرند و با بیان احساسات خوب و مثبت‌شان، باعث ایجاد حال خوب برای اطرافیان شوند و با صحبت‌کردن درباره ناراحتی‌ها و دل‌خوری‌های خود، از ایجاد شرایط پیچیده و مشکلات غیر قابل حل، جلوگیری نمایند.

تلاش برای یادگیری مهارت‌های تازه

آلبرتو پسر نوجوانی است که با تمام توان تلاش می‌کند که همه مهارت‌های زندگی خارج از دریا و البته ماهیگیری را یاد بگیرد. او در این مسیر چندین بار اشتباه می‌کند، شکست می‌خورد و با وجود همه این شرایط، ناامید نمی‌شود. از این بخش انیمیشن Ciao Alberto کمک گرفته و به کودکان بگویید که یادگیری مهارت‌های تازه، همیشه چالش‌های مختلفی به همراه خواهند داشت. با وجود این، کودکان نباید به‌سرعت ناامید شوند و اهداف خود را کنار بگذارند.
در عوض هر بار باید راه تازه‌ای امتحان کنند، مسیر جدید را آغاز نمایند و تلاش کنند با پشتکار کافی، هر بار یک مهارت و توانایی تازه را یاد بگیرند.

بررسی زندگی انسان‌ها در محیط‌های مختلف

نکته بسیار مهمی که بچه‌ها در انیمیشن کوتاه خداحافظ آلبرتو با آن مواجه می‌شوند، شرایط متفاوت زندگی مردم در کنار دریا است. از این بخش استفاده کرده و به بچه‌ها بگویید که شرایط آب‌وهوایی و موقعیت مکانی شهرها و روستاها، باعث تفاوت زندگی انسان‌ها در همه جنبه‌ها می‌شود.
دهکده پورتوروسو را مثال بزنید و به کودکان بگویید که معمولا زندگی، عادات و رسوم و حتی پوشش مردم و شغل آن‌ها، بر اساس محیط زندگی‌شان تغییر می‌کند. این موضوع در هیچ نقطه‌ای باعث برتری یا ضعف مردم آن بخش نیست. همه انسان‌ها در هر نقطه‌ای از دنیا، قابل احترام هستند و نباید زندگی در نقاط مختلف یا پوشش متفاوت آدم‌ها، باعث تغییر نگاه ما به آن‌ها شود.

نکات مهمی که والدین پیش از پخش انیمیشن آلبرتو باید به خاطر بسپارند

  • فرآیند سخت ماهیگیری و آسیب‌های مختلفی که در طی انیمیشن به کاراکترهای اصلی وارد می‌شود، باعث شده که تماشا کارتون Ciao Alberto برای کودکان 5 ساله و بزرگتر مناسب باشد.

  • عدم حضور والدین آلبرتو ممکن است باعث ناراحتی برخی کودکان شود. با این‌که در این انیمیشن اشاره مستقیمی به این موضوع نمی‌شود، اما در صورت ایجاد سوال برای کودکان، به آن‌ها بگویید که همه بچه‌ها شرایط یکسانی ندارند ولی شما همیشه در کنارشان می‌مانید.

  • شاید بچه‌ها با تماشا این کارتون به کارکردن و کسب درآمد، علاقمند شوند. به کودکان یادآوری کنید که این انیمیشن، غیر واقعی است و کارکردن کودکان در این سن، اصلا مناسب نیست.

تماشاو دانلود انیمیشن کوتاه آلبرتو با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشای آنلاین کارتون خداحافظ آلبرتو با دوبله فارسی کامل فراهم شده است. شما هم می‌توانید این کارتون را آنلاین و رایگان برای فرزندان خود پخش کنید. علاوه بر تماشای آنلاین، امکان دانلود انیمیشن Ciao Alberto با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک وجود دارد. پس از دانلود، انیمیشن آلبرتو را در یک دورهمی خانوادگی با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های آلبرتو در دهکده، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن خداحافظ آلبرتو لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن مینیون ها و هیولاها و انیمیشن لاروا معلق را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.