آفرینک
X

گیسو کمند Tangled (2010)

گیسو کمند Tangled

داستان فیلم گیسو کمند Tangled به روزی بر می‌گرده که یه قطره از خورشید رو زمین می‌افته و یه گل طلایی از اون به وجود میاد. یه پیرزن جای اون گل و پید ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.8 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 7+ سال
  • HD

معرفی گیسو کمند

داستان فیلم گیسو کمند Tangled به روزی بر می‌گرده که یه قطره از خورشید رو زمین می‌افته و یه گل طلایی از اون به وجود میاد. یه پیرزن جای اون گل و پیدا می‌کنه و با اون گل جوون میشه.  اون دلش نمی‌خواد که بقیه جای گل و پیدا کنن. به خاطر همین جای اون گل و به هیچ کس نمی‌گه. اون هر چند وقت یک‌بار می‌ره پیش گل و آواز می‌خونه تا بازم جوون بشه. تو اون شهر یه ملکه و پادشاه زندگی می‌کردن و با مردم اون شهر زندگی خوب و آرومی داشتن.

ملکه باردار میشه. اما حسابی مریض میشه. همه مردم دنبال داروی مریضی ملکه می‌گردن. اونا این گل طلایی رو پیدا می‌کنن و جوشونده اون و به ملکه می‌دن. ملکه حالش خوب میشه و بچه اون که اسمش و میزاره راپنزل موهاش عین رنگ همون گل طلایی میشه.  اونا به خاطر خوب شدن ملکه و به دنیا اومدن دخترش جشن می‌گیرن و یه بالن و به هوا می‌فرستن. پیرزن که میبنه دیگه نمی‌تونه جوون شه تصمیم می‌گیره یه تیکه از موهای راپنزل و بدزده. اون یه شب میره به قصر و یه تیکه از موهای راپنزل و می‌بره. ولی متوجه میشه که وقتی موهای راپنزل بریده میشه رنگش قهوه‌ای میشه. پیر زن تصمیم می‌گیره که راپنزل و بدزده.

اون راپنزل و با خودش می‌بره به یه برج که یه جای خیلی دوره. اون راپنزل و بزرگ می‌کنه و باهاش آواز می‌خونه و همونجوری جوون می‌مونه. اون به راپنزل اجازه نمی‌ده از برج بیاد بیرون. ملکه و پادشاه هر سال روز تولد راپنزل کلی بالن رنگی هوا می‌کنن و آرزو دارن که راپنزل یه روزی پیدا بشه. پیرزن برا اینکه راپنزل از برج فرار نکنه بهش می‌گه که اون بیرون خیلی خطرناکه و اون اصلا نباید از برج بیاد بیرون. 

اصلی‌ترین شخصیت‌های فیلم گیسو کمند: راپنزل، فلین رایدر، مادر گاتل هستند. در صورتی که از فیلم گیسو کمند خوشتون اومده، فیلم‌های دیگه مثل گیسو کمند: ماجرای قبل از عروسی رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

جزئیات ساخت فیلم گیسو کمند Tangled

این فیلم در 24 نووامبر سال 2010 به زبان انگلیسی در کشور آمریکا توسط شرکت والت دیزنی تولید شد. این فیلم با بودجه 260 میلیون دلاری به پرخرج‌ترین انیمیشن تاریخ تبدیل شد.