آفرینک
X

یاکاری، سفر ماجراجویانه Yakari, a Spectacular Journey (2020)

یاکاری، سفر ماجراجویانه Yakari, a Spectacular Journey

انیمیشن یاکاری، سفر ماجراجویانه Yakari, a Spectacular Journey درباره یاکاری کوچولو است که برای پیداکردن یک اسب خاص، سفری مهیج را شروع می‌کند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • بلژیک
  • 6.3 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 6+ سال
  • FHD

معرفی یاکاری، سفر ماجراجویانه

انیمیشن یاکاری که با اسم « یاکاری، سفر دیدنی » هم در ایران ترجمه شده است، بچه‌ها را به دنیای قبایل بومی آمریکا خواهد برد. داستان از جایی شروع می‌شود که مردم قبیله، برای کوچ، به اسب‌های بیشتری نیاز دارند. یاکاری هم تصمیم می‌گیرد که به دنبال اسب افسانه‌ای دشت‌های اطراف قبیله برود تا این اسب باهوش یعنی «لیتل ثاندر» را پیدا کند. البته که این موضوع، تنها شروع ماجرا است و یاکاری با انواع اتفاقات جذاب و عجیب دیگر هم در حین سفرش روبه‌رو خواهد شد. اگر دقیقا نمی‌دانید که منظور ما چیست، باید هر چه سریع‌تر تماشا انیمیشن سینمایی یاکاری با دوبله فارسی کامل را همراه با بچه‌ها شروع کنید!

خلاصه انیمیشن یاکاری، سفر ماجراجویانه

یاکاری در همان ابتدای سفر خود، لیتل ثاندر را از خطر مرگ حتمی نجات می‌دهد و یک عقاب جادویی، در پاداش کار یاکاری یک پر به او هدیه می‌دهد. با داشتن این پر، یاکاری می‌تواند با همه حیوانات صحبت کند، با آن‌ها دوست شود و برای ادامه مسیر خود، از آن‌ها کمک بخواهد. حالا یاکاری با کمک لیتل ثاندر و همراه با رین‌بو، باید سفر خود را ادامه دهند و با شگفتی دشت‌های اطراف روبه‌رو شوند! شما فکر می‌کنید که چه ماجراهایی در این دشت منتظر یاکاری و دوستان او هستند؟

بچه‌ها پس از تماشا کارتون یاکاری، سفر ماجراجویانه چه نکات مثبتی یاد می‌گیرند؟

داستان این انیمیشن، از یک کتاب کمیک با همین نام گرفته شده است. نحوه طراحی کاراکترها و فضای کارتون، حال و هوای انیمیشن‌های قدیمی و نوستالژیک را دارد و به همین خاطر، بزرگسالان هم درست مثل کودکان، از تماشای این کارتون لذت خواهند برد.
روایت ساده و قابل درک، محیط زیبا و بررسی جزئیات طبیعت وحشی، همه باعث شده‌اند که مخاطبان استقبال خوبی از این کارتون داشته باشند. هر چند با وجود محبوبیت انیمیشن یاکاری 1 ، تا به حال خبری از ساخت انیمیشن یاکاری 2 منتشر نشده است.
انیمیشن Yakari, a Spectacular Journey پیام‌های مثبت و آموزنده‌ای هم دارد که می‌توانید پس از اتمام کارتون، درباره آن‌ها با بچه‌ها حرف بزنید. برخی از مهم‌ترین پیام‌های مثبت این کارتون، شامل موارد زیر هستند:

آشنایی با مردم بومی آمریکا

با توجه به این‌که تمام اتفاقات این انیمیشن حول محور یکی از اعضای قبایل بومی آمریکا رخ می‌دهد، می‌توانید با بچه‌ها در این باره صحبت کرده و آن‌ها را با این بخش از کره زمین آشنا کنید. درباره تفاوت مردم بومی و مردم مهاجر این کشورها، گفت‌وگو کرده و تصاویر این قبایل را به بچه‌ها نشان دهید.
در کارتون یاکاری، سفر ماجراجویانه ، اشاره کوتاهی به بخشی از آیین‌ها و رسوم این قبیله‌ها نیز می‌شود. از این بخش استفاده کرده و کمی درباره آیین‌های مختلف جوامع گوناگون، با بچه‌های کمی بزرگ‌تر و نوجوان خود حرف بزنید. در صورت تمایل بچه‌ها، کتاب‌های مرتبط به این موضوع را خریداری کرده و با هم بخوانید تا اطلاعات عمومی کودکان افزایش پیدا کند.

ارتباط انسان‌ها با طبیعت و حیوانات

یکی از مهم‌ترین بخش‌های این کارتون، ارتباط بسیار خوب و قوی میان کاراکتر اصلی و حیوانات مختلف است. پس از اینکه یاکاری زبان حیوانات را می‌آموزد، این ارتباط قوی‌تر و جذاب‌تر هم خواهد شد و بدون شک بچه‌ها عاشق این بخش از کارتون می‌شوند.
به فرزندان خود بگویید که آن‌ها بدون نیاز به پر جادویی، می‌توانند ارتباط بسیار خوبی با انواع موجودات زنده، از گیاهان گرفته تا حیوانات، برقرار کنند. تنها کافی است به حق حیات این موجودات احترام بگذارند، آن‌ها را آزار ندهند و بدون ایجاد مزاحمت برای موجودات مختلف، هم‌زیستی با آن‌ها را تمرین کنند. درباره اهمیت احترام به طبیعت و محیط زیست نیز با هم صحبت کنید و نکات مهم مراقبت از کره زمین را هم به بچه‌ها یاد بدهید.

ارزش و اهمیت توانایی‌های منحصر به‌فرد اعضای یک جامعه

دیگر پیام مثبت کارتون سینمایی Yakari, a Spectacular Journey ، احترام به تنوع اعضای یک جامعه و توانایی‌های منحصربه‌فرد هر کدام از آن‌ها است. یاکاری کم‌کم متوجه می‌شود که مهارت و توانایی هر فرد برای انجام کارهای مختلف، باعث می‌شود که یک جامعه کامل داشته باشند. درباره مکمل‌بودن اعضای یک گروه، افراد یک خانواده یا شهروندان یک شهر، با بچه‌ها گفت‌وگو کنید.
به آن‌ها بگویید که تنوع مشاغل و علایق افراد باعث می‌شود که ما به‌راحتی بتوانیم نیازهای خود را برطرف کنیم. از توانایی‌های همدیگر استفاده کرده و خودمان نیز یک فرد مهم و ارزشمند جامعه باشیم. این موضوع از کوچک‌ترین گروه‌ها تا بزرگ‌ترین جوامع، کاربرد دارد و به همین دلیل است که تفاوت انسان‌ها ارزش زیادی خواهد داشت.

والدین پیش از پخش انیمیشن yakari, a Spectacular Journey با دوبله فارسی باید این موارد را به خاطر بسپارند

  • روند ساده و قابل درک داستان باعث شده که تماشا کارتون یاکاری برای کودکان 6 ساله و بزرگ‌تر مناسب باشد.

  • در برخی سکانس‌ها، احتمال آسیب‌دیدن کاراکترهای اصلی وجود دارد. اگر احساس می‌کنید که این بخش برای بچه‌ها کمی تنش‌زا است، حتما در حین پخش کارتون کنار آن‌ها بمانید.

  • با توجه به ارتباط بسیار خوب کاراکتر اصلی با حیوانات، این احتمال وجود دارد که بچه‌ها پس از اتمام کارتون، به داشتن یک حیوان خانگی علاقمند شوند.

تماشا و دانلود انیمیشن سینمایی یاکاری، سفری ماجراجویانه با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون سینمایی یاکاری، سفر ماجراجویانه با دوبله فارسی کامل وجود دارد. علاوه‌بر تماشای آنلاین، امکان دانلود انیمیشن Yakari, a Spectacular Journey با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. پس از دانلود، این کارتون را در یک شب تعطیل و آرام، با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کنید و از دیدن ماجراجویی مهیج و دیدنی یاکاری در دل دشت‌های بکر و زیبا، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن یاکاری، سفر ماجراجویانه لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا و انیمیشن خرگوش مرغی و همستر تاریکی را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.