آفرینک
X

ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا Madagascar 2 : Escape 2 Africa (2008)

ماداگاسکار 2 Madagascar 2

انیمیشن ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا Madagascar : Escape 2 Africa درباره الکس و دوستان او است که تلاش می‌کنند به نیویورک برگردند اما با یک اشتباه به آفریقا می‌روند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.7 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا

الکس، گلوریا، ملمان و مارتی، از ماجراجویی در دل جنگل‌های آمازون خسته شده‌اند و قصد دارند که به نیویورک، خانه قبلی خود برگردند و برای این کار، باید به پنگوئن‌ها اعتماد کنند! اما چرا پنگوئن‌ها؟ زیرا پنگوئن‌های باهوش و کمی عجیب، یک هواپیمای اسقاطی در دل جنگل‌‌ها پیدا کرده‌اند و با تعمیرکردن آن، قصد دارند به نیویورک بروند! البته احتمالا همان‌طور که شما هم حدس می‌زنید، قرار نیست همه چیز به همین راحتی‌ها هم درست شود و با سقوط هواپیما در یک دشت بزرگ در آفریقا، داستان تازه شروع می‌شود. اگر دقیقا نمی‌دانید که منظور ما چیست، باید هر چه سریع‌تر تماشا کارتون سینمایی ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا با دوبله فارسی کامل را همراه با فرزندان‌تان شروع کنید!

خلاصه داستان انیمیشن سینمایی ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا

پس از سقوط هواپیما در دشت، هر کدام از اعضای گروه الکس، با گروهی از حیوانات روبه‌رو می‌شوند که دقیقا شبیه آن‌ها هستند. الکس، مارتی، گلوریا و ملمان، هر کدام با چالش‌های عجیبی مواجه خواهند شد و از آن مهم‌تر این‌که الکس متوجه می‌شود در همان دشتی حضور دارد که پدر و مادرش در آن‌جا هستند! حضور در کنار هم‌نوعان و جدا شدن از دوستان خود، مشکلات مختلف و چالش‌های سخت‌تری برای هر کدام از حیوانات ایجاد خواهد کرد که ممکن است احتمال بازگشت‌شان به نیویورک را هم کاملا از بین ببرد! شما فکر می‌کنید که الکس و دوستان او در آفریقا ماندگار می‌شوند یا به خانه خود در نیویورک برمی‌گردند؟ برای پاسخ به این سوال کافیست کارتون ماداگاسکار 2 را با دوبله فارسی همراه فرزندتان شروع کنید!

بچه‌ها با تماشا انیمیشن Madagascar : Escape 2 Africa با دوبله فارسی چه نکات مثبتی می‌آموزند؟

انیمیشن Madagascar 2 پس از انیمیشن ماداگاسکار 1 و به‌عنوان دنباله‌ای برای آن ساخته شد. در انیمیشن اول، مخاطبان با گروهی از حیوانات باغ‌وحش آشنا می‌شوند که با هدف یک ماجراجویی چند ساعته، از خانه خارج خواهند شد و با زنجیره‌ای از اتفاقات عجیب، پای آن‌ها به جنگل‌های آمازون باز می‌شود. مجموعه ماداگاسکار با تمرکز بر چالش‌ها و اتفاقات عجیب و بامزه زندگی این گروه از حیوانات ساخته شده‌است. هر قسمت این مجموعه کارتونی، بخش تازه‌ای از زندگی این کاراکترها را به کودکان نشان می‌دهد و می‌تواند لحظات شاد، سرگرم‌کننده و البته آموزنده‌ای برای بچه‌ها بسازد.
شما می‌توانید پس از تماشا انیمیشن ماداگاسکار قسمت 2 با دوبله فارسی همراه بچه‌ها، درباره موارد مختلفی با هم گفت‌وگو کنید. اگر دقیقا نمی‌دانید که این کارتون چه نکات آموزنده‌ای دارد، موارد مهم زیر به شما کمک خواهند کرد:

بررسی روابط دوستانه و نحوه حل اختلافات احتمالی بین دوستان

یکی از مهم‌ترین مواردی که در برنامه کودک ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا مورد بررسی قرار می‌گیرد، مشکلاتی است که در روابط دوستانه الکس و بقیه کاراکترهای اصلی ایجاد می‌شود. با حضور شخصیت‌های اصلی در آفریقا و آشناشدن با دیگر حیوانات هم‌نوع خود، آن‌ها از همدیگر فاصله می‌گیرند و همین موضوع باعث ایجاد مشکلات مختلف می‌شود.
خوشبختانه در طی این کارتون، دلایل وقوع اختلاف و از آن مهم‌تر نحوه حل آن مشکلات هم نشان داده‌می‌شوند. می‌توانید از این موضوع کمک گرفته و بچه‌ها را با بخشی از چالش‌های حضور در اجتماع آشنا کنید. به آن‌ها بگویید که وقوع سوتفاهم، دلخوری از یکدیگر و هر نوع چالش دیگر در روابط خانوادگی یا دوستانه، کاملا طبیعی است. تنها نکته مهمی که باید به خاطر بسپارند این است که نحوه رفع مشکلات و اختلاف‌ها را یاد بگیرند و اجازه ندهند که این چالش‌ها، به روابط آن‌ها آسیب بزند.

معرفی انواع حیوانات و شرایط زندگی آن‌ها

حضور الکس و بقیه حیوانات در دشت، فرصت طلایی شما است که بچه‌ها را با انواع حیوانات اهلی و وحشی آشنا کنید. انواع حیوانات موجود در دشت را مثال بزنید، شرایط زندگی آن‌ها را به کودکان توضیح دهید. همچنین می‌توانید در صورت تمایل بچه‌ها، تصاویر واقعی از هر گونه را به فرزندان خود نشان دهید.

شرایط زندگی و تاثیر آن بر روحیه و توانایی افراد

یکی از کاراکترهای انیمیشن Madagascar : Escape 2 Africa یعنی الکس کمی پس از حضور در دشت، متوجه می‌شود که به دلیل رشدکردن در شهر، با دیگر شیرها، کاملا تفاوت دارد. این موضوع در لحظات اول باعث سرخوردگی او خواهد شد. اما کم‌کم متوجه می‌شود که او توانایی‌های منحصر به‌فردی هم دارد که می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.
با اشاره به این بخش، به بچه‌ها بگویید که مهارت‌ها و توانایی‌های هر فرد بر اساس نوع استعداد او و حتی شرایط زندگی‌اش، با دیگران فرق دارد. این موضوع به هیچ عنوان باعث برتری یا ضعف نیست، بلکه نشان می‌دهد که هر فرد شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارد که می‌تواند با استفاده از آن ویژگی‌ها، به عضو مفیدی برای گروه یا جامعه خود تبدیل شود.

نکات مهمی که والدین پیش از پخش انیمیشن ماداگاسکار 2 باید در نظر بگیرند

  • سقوط هواپیما و احتمال آسیب‌دیدن کاراکترها باعث شده که تماشا انیمیشن ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا برای کودکان 6 ساله و بزرگتر مناسب باشد.

  • الکس پس از سال‌ها با خانواده خود روبه‌رو می‌شود و این بخش ممکن است برای کودکانی که به دور از یکی از والدین خود زندگی می‌کنند، کمی تنش‌زا باشد. اگر فرزند شما به‌تازگی از فرد عزیزی جدا شده‌است، حتما در حین پخش این انیمیشن، در کنار آن‌ها بمانید. پس از اتمام کارتون هم درباره این بخش با بچه‌ها گفت‌وگو کرده و احساسات بچه‌ها را به‌رسمیت بشناسید.

  • انواع وسایل و محصولات با تصاویر کاراکترهای اصلی این مجموعه کارتونی در بازار وجود دارند و ممکن است بچه‌ها به خرید این وسایل و اسباب‌بازی‌ها ترغیب شوند.

تماشا و دانلود انیمیشن سینمایی ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون سینمایی ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا با دوبله فارسی کامل وجود دارد. علاوه بر تماشای آنلاین، امکان دانلود انیمیشن Madagascar : Escape 2 Africa با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده‌است. پس از دانلود، این کارتون را در یک شب تعطیل و آرام با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های حیوانات باغ وحش در دشت‌های آفریقا، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن پنگوئن های ماداگاسکار و انیمیشن ریو 1 را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.