آفرینک
X

ریو 1 Rio (2011)

ریو 1 Rio

انیمیشن ریو 1 Rio درباره یک طوطی آبی‌رنگ به اسم بلو است که برای آشنا شدن با آخرین طوطی باقی مانده از گونه خود، وارد یک ماجراجویی مهیج خواهد شد! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.9 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 6+ سال
  • FHD

معرفی ریو 1

لیندا، دختر جوانی است که همراه با طوطی خود یعنی بلو، یک کتاب‌فروشی کوچک را در شهر مینه‌سوتا اداره می‌کنند. همه چیز آرام و خوب پیش می‌رود و این دو در کنار هم روزهای خوبی دارند، تا این‌که یک روز مرد جوانی به اسم تولیو وارد مغازه می‌شود. تولیو به لیندا می‌گوید که او هم یک طوطی از همین گونه دارد و برای جلوگیری از انقراض این طوطی‌های زیبا، می‌توانند همراه او به برزیل بروند و در آن‌جا این دو طوطی همدیگر را ملاقات کنند! لیندا و بلو هم پیشنهاد تولیو را قبول می‌کنند، اما در همان اولین روز ورود به ریو، همه چیز پیچیده و سخت خواهد شد. اگر دقیقا نمی‌دانید منظور ما چیست، باید هر چه سریع‌تر تماشا انیمیشن سینمایی ریو 1 با دوبله فارسی را همراه با فرزندان‌تان شروع کنید!

خلاصه انیمیشن ریو 1 چیست؟

بلو و لیندا وارد برزیل می‌شوند و در آن‌جا طوطی آبی رنگ دیگر یعنی جویل را می‌بینند. در همان ساعت‌های اول و کمی بعد از ورود لیندا و بلو به برزیل، یک گروه تبهکار در یک اقدام سریع و مخفیانه، بلو و جویل را می‌دزدند. از آن‌جا که بلو از زمانی که جوجه بود در کنار انسان‌ها زندگی می‌کرد، پرواز را یاد نگرفته است و حالا در این شرایط، فرار کردن بلو و جویل سخت‌تر هم می‌شود! البته که دو طوطی آبی‌رنگ و زیبای داستان ما، بیکار نمی‌مانند و تلاش می‌کنند که هر طور شده از دست آن گروه تبهکار و طوطی بدجنس یعنی نایجل، فرار کنند! اما آیا موفق خواهند شد؟ برای فهمیدن پاسخ این سوال کافیست انیمیشن Rio 1 را با فرزند خود تماشا کنید.

تماشا کارتون ریو 1 چه پیام های مثبتی برای بچه‌ها دارد؟

انیمیشن پرنده ریو ، یکی از انیمیشن‌های داستانی جذاب و موزیکال است که مخاطبان را همراه با خود وارد یک ماجراجویی مهیج خواهد کرد. برنامه کودک ریو با طراحی بی‌نظیر، ترانه‌های زیبا، داستانی جذاب و سکانس‌هایی طنز و سرگرم‌کننده، به‌راحتی توانست توجه تمام مخاطبان خود را صرف نظر از سن و سال‌شان جلب کند.
انیمیشن ریو قسمت اول به بررسی شرایط زندگی سخت گونه‌های در حال انقراض می‌پردازد. پس از آن انیمیشن ریو 2 هم ساخته شد که ادامه زندگی بلو و جویل را همراه با سه فرزندشان نشان می‌دهد که برای آشنایی فرزندان‌شان با زندگی طوطی‌های آزاد، سفری جذاب را به جنگل‌های آمازون آغاز می‌کنند.
کارتون کامل ریو با ماجراهای جذاب و لحظات مفرح، بچه‌ها را به‌خوبی سرگرم می‌کند و در عین حال، نکات مهمی را به آن‌ها می‌آموزد. می‌توانید پس از اتمام کارتون درباره موارد مهم زیر با بچه‌ها صحبت کرده و نکات آموزنده این انیمیشن را به آن‌ها یاد بدهید:

بررسی زندگی گونه‌های در حال انقراض

کارتون ریو 1 با این موضوع آغاز می‌شود که گونه طوطی‌های آبی، در حال انقراض هستند و تنها دو عدد از آن‌ها در تمام دنیا باقی مانده است. این بخش، فرصت خوبی برای مکالمه درباره موجودات در حال انقراض را در اختیار شما خواهد گذاشت.
با بچه‌ها درباره انواع حیوانات در حال انقراض صحبت کنید. روش‌های مختلف محافظت از آن‌ها را به بچه‌ها یاد بدهید و از آن مهم‌تر به کودکان بگویید که اغلب این حیوانات به دلیل آسیب انسان‌ها به محیط زیست، در چنین شرایطی قرار گرفته‌اند. با فرزندان خود روش‌های مختلف محافظت از کره زمین و جلوگیری از آسیب‌زدن به موجودات مختلف را بررسی کرده و این موضوع مهم را از کودکی به بچه‌ها آموزش دهید.

شرح دادن آیین های دیگر کشورها و کارناوال‌های مختلف

همه ماجراهای انیمیشن سینمایی ریو 1 در ریو یکی از شهرهای بزریل و در حین یکی از جذاب‌ترین کارناوال‌های این شهر رخ می‌دهد. از این بخش هم استفاده کرده و درباره فرهنگ‌های متفاوت، نوع آیین‌های آن‌ها و تفاوت‌شان با رسوم ایرانی را بررسی کنید. به بچه‌ها بگویید که در ایران چه جشن‌هایی وجود دارند و ریشه هر کدام از آن‌ها چیست.

یافتن مسیر صحیح حتی در شرایط سخت

یکی از کاراکترهای این انیمیشن یعنی فرناندو، در شرایط بسیار بدی قرار دارد. او درگیر یک گروه تبهکار شده است و هر لحظه امکان دارد که با یک انتخاب بد، مسیر زندگی خود را به سمت اشتباه هدایت کند. با وجود این، انتخاب‌های درست و انجام کار صحیح در بدترین شرایط، باعث می‌شود که او در شرایط بد و نامناسب باقی نماند.
با اشاره به این موضوع، به کودکان کمی بزرگتر و نوجوان‌ها بگویید که همه انسان‌ها در شرایط بد هم می‌توانند آدم خوبی باشند. تنها باید انتخاب‌های خود را با دقت انجام دهند و همیشه در سمت درست قرار بگیرند.

والدین پیش از پخش انیمشن Rio 1 با دوبله فارسی باید این نکات را به خاطر بسپارند

  • تعقیب و گریزهای مختلف و احتمال دزدیده‌شدن بلو و جویل، باعث شده که تماشا انیمیشن ریو 1 برای بچه‌های 6 ساله و بزرگتر مناسب باشد.

  • جدا شدن بلو از لیندا، گیر افتادن در شرایط خطرناک و احتمال آسیب‌دیدن کاراکترهای اصلی، ممکن است برای کودکان حساس، تنش‌زا باشد. در حین پخش کارتون کنار فرزندان خود بمانید و به آن‌ها حس امنیت بدهید.

  • کاراکتر منفی انیمیشن ریو 1 یعنی نایجل، رفتار بسیار بدی با هم‌نوعان خود دارد و حتی دیگر موجودات را آزار می‌دهد. به بچه‌ها بگویید که این موضوع کاملا کارتونی است و انواع طوطی‌های سفید مهربان و خوب، در دنیا وجود دارند.

تماشا دانلود انیمیشن سینمایی ریو 1 با دوبله فارسی کامل در آفرینک

امکان تماشای آنلاین انیمیشن ریو با کیفیت 1080p با دوبله فارسی کامل در آفرینک فراهم شده است. می‌توانید این کارتون را آنلاین و رایگان برای کودکان پخش کنید. علاوه بر تماشای آنلاین، امکان دانلود کارتون کامل ریو با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم وجود دارد. پس از دانلود، این کارتون را به‌صورت آفلاین در یک شب تعطیل و آرام با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های بلو و جویل در ریو، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن ریو 1 لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن زندگی مخفی حیوانات خانگی 2 و انیمیشن تیزپا را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.