آفرینک
X

ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ Richard the Stork and the Mystery of the Great Jewel (2023)

ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ Richard the Stork and the Mystery of the Great Jewel

انیمیشن ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ Richard the Stroke and the Mystery of the Great Jewel 2023 درباره ماجراجویی جدید ریچارد در آفریقا است! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آلمان
  • 5.1 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 6+ سال
  • FHD

معرفی ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ

ریچارد، گنجشک کوچولوی بامزه‌ای است که سال‌ها پیش توسط لک‌لک‌ها به فرزندی پذیرفته شده بود و با مشکلات بسیار زیادی، به‌تنهایی به آفریقا مهاجرت کرد تا در کنار خانواده‌اش باشد. حالا فصل گرمای آفریقا فرا رسیده است و لک‌لک‌ها باید به شمال بازگردند. برای بازگشت، یک لک‌لک باید به‌عنوان سرپرست انتخاب شود و ریچارد انتظار داشت که او را انتخاب کنند. وقتی ریچارد متوجه می‌شود که قرار نیست او رهبر بقیه لک‌لک‌ها برای کوچ به شمال باشد، حسابی ناراحت شده و تصمیم می‌گیرد مسیر بازگشت را هم به‌تنهایی برگردد. این بار هم در همان ابتدا، یک ماجرای عجیب رخ می‌دهد و اگر می‌خواهید که هر چه سریع‌تر از این ماجراجویی تازه ریچارد باخبر شوید، باید تماشا کارتون سینمایی ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ با دوبله فارسی را همراه فرزندان خود شروع کنید!

خلاصه انیمیشن ریچارد لک لک 2

ریچارد سفر خود را همراه با دو دوست صمیمی خود یعنی جغد و طوطی، شروع کرده و از میان آفریقا، مهاجرت را آغاز می‌کنند. در همان ابتدای مسیر، ریچارد با یک دسته گنجشک روبه‌رو می‌شود که حبس شده‌اند. یک طاووس بدجنس، این گنجشک‌ها را دستگیر کرده و برای نجات آن‌ها، ریچارد و دوستان‌اش باید بتوانند معمای جواهر بزرگ را کشف کنند. اما آیا این سه پرنده موفق خواهند شد یا سفر ریچارد در همین نقطه به‌پایان می‌رسد؟

تماشا کارتون جدید ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ 2023 چه پیام‌های مثبتی برای بچه‌ها دارد؟

این کارتون سینمایی جذاب، یکی از برترین انیمیشن های 2023 است و با فضایی شاد و رنگارنگ، روایتی آموزنده و در عین حال سرگرم‌کننده برای مخاطبان دارد. در انیمیشن Richard the Storks 2 ، بچه‌ها و بزرگ‌ترها همراه با کاراکتر اصلی باید از موانع مختلف عبور کنند و به هدف نهایی ریچارد برسند. در این مسیر، انواع اتفاقات طنز و خنده‌دار هم رخ می‌دهد که باعث شده این کارتون به یکی از بهترین‌ها برای دورهمی‌های خانوادگی تبدیل شود.
پس از تماشا کارتون ریچارد لک لک 2 و راز جواهر بزرگ همراه فرزند خود ، می‌توانید با اشاره به لحظات آموزنده و دارای پیام‌های مثبت آن، با کودکان درباره نکات مهم زیر صحبت کنید:

آشنا شدن با مهاجرت پرنده‌ها و نحوه زندگی موجودات مهاجر

این انیمیشن، به‌خوبی فرآیند مهاجرت پرندگان از مناطق گرمسیر به سردسیر را نشان می‌دهد. با بچه‌ها درباره این موضوع گفت‌وگو کرده و آن‌ها را با این بخش از حیات وحش، آشنا کنید.
در صورت تمایل کودکان، حتما منابع مختلفی را با هم بررسی کرده و در کنار هم، نکات تازه‌ای در این باره کشف کنید. اجازه دهید که فرآیند یادگیری، یک فعالیت سرگرم‌کننده برای کودکان باشد تا از یادگیری نکات تازه و افزایش اطلاعات خود در کنار شما، لذت ببرند.

بررسی فرهنگ دیگر کشورهای مثل آفریقا

دیگر موضوع آموزنده این کارتون، بررسی کشورهای آفریقایی است. ریچارد با ورود به شهر، از میان بازارها عبور می‌کند و موسیقی متن انیمیشن هم در این لحظه تغییر می‌کند. این بخش از کارتون سینمایی ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ ، بهترین فرصت است که کودکان را با آیین و رسوم دیگر فرهنگ‌ها آشنا کنید. به آن‌ها بگویید که هر کشور، موسیقی، عادات و رسوم، فرهنگ و البته پوشش مخصوص به خود را دارد. درباره این موضوع کمی بیشتر با هم گفت‌وگو کنید و در صورت امکان، کارتون‌های دیگری را با هم تماشا نمایید که نیم‌نگاهی به فرهنگ قاره آفریقا دارند.
در این موقعیت می‌توانید فرصت را غنیمت شمرده و درباره فرهنگ قومیت‌های مختلف شهرهای گوناگون ایران نیز با هم حرف بزنید. بچه‌ها را با انواع فرهنگ‌های موجود در کشورمان آشنا کرده و به آن‌ها تاکید نمایید که تعلق‌‌داشتن به یک قومیت، نشانه ضعف یا برتری نیست. انسان‌ها می‌توانند نژاد و قومیت خود را دوست داشته باشند، اما افتخار یا فرار از آن، انسان‌ها را به نژادپرستی یا تبعیض نژادی، می‌کشاند.

عدم قضاوت افراد از روی ظاهر

یکی از مهم‌ترین نکات مثبت این کارتون، بررسی مسئله عدم قضاوت افراد از روی ظاهر است که به شکلی متفاوت نسبت به دیگر کارتون‌ها، ترسیم شده است. در اغلب کارتون‌ها، بچه‌ها با کاراکترهایی آشنا می‌شوند که در ابتدا ظاهر ترسناکی دارند و کم‌کم متوجه خوش‌قلبی آن‌ها خواهند شد. اما در انیمیشن ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ ، کاراکتر منفی یک طاووس بسیار زیبا است که بر خلاف زیبایی ظاهری، باطن بدی دارد.
به بچه‌ها تاکید کنید که قضاوت خوب یا بد از روی ظاهر، در هر دو حالت بسیار اشتباه و خطرناک است. به فرزندان‌تان بگویید که هیچ‌گاه نباید به خاطر ظاهر مهربان و دوست‌داشتنی، به افراد غریبه اطمینان پیدا کنند و بدون اطلاع شما، همراه با آن‌ها از خانه یا مدرسه دور شوند.

والدین پیش از پخش انیمیشن Richard the Stroke 2 با دوبله فارسی باید این موارد را در نظر بگیرند

  • احتمال آسیب‌دیدن کاراکترهای اصلی و روند نسبتا سریع کارتون باعث شده که تماشا این انیمیشن برای کودکان 6 ساله و بزرگ‌تر مناسب باشد.

  • قهر کردن به دلیل نارضایتی از شرایط و دورشدن از دیگر اعضای خانواده، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات کاراکتر اصلی است. درباره این بخش با بچه‌ها حرف بزنید و به آن‌ها بگویید که تکرار چنین رفتاری چه خطراتی ممکن است به بار آورد.

  • در صورتی که حبس‌شدن گنجشک‌ها و گیرافتادن در شرایط بد، برای فرزندان شما تنش‌زا است، حتما در حین پخش کارتون کنار آن‌ها بمانید و به بچه‌ها اطمینان دهید که هیچ خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

تماشا و دانلود انیمیشن سینمایی ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ 2023 با دوبله فارسی در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا انیمیشن سینمایی ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ با دوبله فارسی کامل وجود دارد. علاوه‌بر تماشای آنلاین، امکان دانلود کارتون ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ 2023 با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. پس از دانلود، این کارتون را در یک شب آرام و تعطیل با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های ریچارد و دوستان او در آفریقای شگفت‌انگیز، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن ریچارد لک لک و اسرار جواهر بزرگ لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن مهاجرت و انیمیشن ماداگاسکار 2 : فرار به آفریقا را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.