آفرینک
X

چرخ Das Rad (2003)

چرخ Das Rad

چرخ  Das Radیک انیمیشن کوتاه کامپیوتری سه‌بعدی آلمانی است که در سال ۲۰03 منتشر شده. این انیمیشن توسط یک گروه سه نفری به نام‌های کریس استنر، آ ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آلمان
  • 7.7 امتیاز
  • 8 دقیقه
  • 7+ سال
  • HD

معرفی چرخ

چرخ  Das Radیک انیمیشن کوتاه کامپیوتری سه‌بعدی آلمانی است که در سال ۲۰03 منتشر شده. این انیمیشن توسط یک گروه سه نفری به نام‌های کریس استنر، آروید اوییبل و هایدی ویتلینگر کارگردانی شده است. این فیلم به عنوان نامزد دریافت جایزه آکادمی فیلم کوتاه انیمیشنی در سال 2003 انتخاب شد و در بسیاری از فستیوال‌های صاحب نام جایزه بهترین انیمیشن را دریافت کرد.

انیمیشن داستان تکه سنگ‌هایی رو روایت می‌کنه که با هم صحبت می‌کنند ولی اونقدر آروم صحبت می‌کنند که وقتی می‌خوان یه جمله رو بگن چند روز یا حتی چند ماه طول می‌کشه. این سنگ‌ها تغییراتی که اطرافشون اتفاق می‌فته رو می‌بیین و متوجه می‌شوند که یه سری موجودات جدیدی اومدن و درخت‌ها رو می‌برند، تکه‌تکه می‌کنند و به طرز عجیبی روی هم می‌چینند و کم‌کم محیط اطراف این قطعه سنگ‌ها رو تغییر می‌دهند. تیکه سنگ‌ها نمی‌فهمن که آدم‌ها چرا دارن این کارها رو می‌کنند. تا این‌که یه روز آدم‌ها میان تا درخت‌های کنار این دو قطعه سنگ رو ببرنند.

تا الان فهمیدیم که حتی سنگ‌ها هم صحبت می‌کنند ولی خیلی آروم و این‌که یه سری آدم اومدن و می‌خوان محیط اطراف این سنگ‌ها را تغییر بدن. از این به بعد قراره چه اتفاقی بیفته؟ برخورد سنگ‌ها با آدم‌ها چطور خواهد بود؟ خودتون انیمیشن زیبای چرخ رو ببینید و از دیدن این انیمیشن زیبا و هیجان‌انگیز لذت ببرید.

اصلی‌ترین شخصیت‌های انیمیشن چرخ، کیو، ماروین و پسر انسان اولیه  هستند.

در صورتی که از انیمیشن چرخ خوشتون اومده، انیمیشن کوتاه چاق رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

جزییات ساخت انیمیشن چرخ  Das Rad

این انیمشین توسط ترکیبی از سه روش استاپ موشن، پاپتری یا همان عروسک‌گردانی و CGI یا همان گرافیک رایانه‌ای ساخته شده است. استاپ موشن یکی از تکنیک‌های انیمیشن‌سازی است که در آن شیئی را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آن را توسط دوربین ضبط می‌کنند. از توالی این تصاویر به نظر می‌رسد که شیء به خودی خود در حال حرکت است.