آفرینک
X

مورچه کش The Ant Bully (2006)

مورچه کش The Ant Bully

گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری حتما می پرسید این ضرب‌المثل چه ربطی به انیمیشن مورچه‌کش (The Ant Bully) دارد. ربطش کاری است که ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 5.8 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی مورچه کش

گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری

حتما می پرسید این ضرب‌المثل چه ربطی به انیمیشن مورچه‌کش (The Ant Bully) دارد. ربطش کاری است که لوکاس می‌کند بخاطر کار اشتباه دیگران، حشرات را مجازات می‌‎کند. لوکاس پسر بچه‌ای است که اعتماد به نفس کمی دارد و هم سن و سالهایش مسخره‎اش می‎کنند. او در مقابل زورگویی آنها هیچ دفاعی از خودش نمی‌کند. خانواده لوکاس هم او را جدی نمی‎گیرند و «بادام زمینی» صدایش می‌کنند. لوکاس از این رفتارها خشمگین است در مواقع خشم، دق‌و‌دلی خود را سر مورچه‎های بیچاره و بی‎گناه که در حیاط لانه دارند خالی می‌کند؛ در  لانه‌شان آب می‌ریزد و یا لانه‌ی مورچه‌ها را لگد می‌کند!!

معجون

خانواده لوکاس برای مقابله با حشرات منزل، تصمیم می‌گیرند با یک شرکت دفع آفات قرارداد ببندند. از طرفی پدر و مادر لوکاس به سفر می‌روند و لوکاس با خواهر و مادربزرگش تنها می‌ماند. او در نبود والدین، قرارداد دفع حشرات را با شرکت دفع آفات امضا میکند. اما حشرات به کمک معجونی که در گوش لوکاس می‌ریزند، او را کوچک می‌کنند. لوکاس را به عنوان یک متهم مورد محاکمه قرار میدهند. در ابتدا همه مورچه‌ها خواهان مرگ لوکاس هستند ولی ملکه مادر مورچه‌ها، معتقد است که لوکاس باید متوجه عمل ناشایست خود در برابر مورچه‌ها بشود و خسارتهایی که زده است جبران کند. در نهایت لوکاس مجبور به خدمت در کلونی مورچه‌ها می‌شود و با زاک، دوک و کلاک همراه می‌شود.

زندگی مورچه‎ای

او با زندگی در کنار مورچه‌ها نکته‌های زیادی می‌آموزد. در نهایت لوکاس با کمک سایر حشرات موفق به مبارزه با یکی از صاحبان شرکت دفع آفات می‌شود و او را نیز کوچک می‌کنند. لوکاس به قهرمان مورچه‌ها تبدیل می‌شود. ملکه مورچه‌ها به او لقب «روکایی» می‌دهد... لوکاس تحت تأثیر این ماجرا متحول می‌شود و ... بقیه ماجرا را خودتان در آفرینک ببینید.

اطلاعات بیشتر

کارگردان مورچه کش جان دیویس است و جالب است بدانید نویسنده این انیمیشن هم خودش است. این کارگردان انیمیشن جیمی نوترون پسر نابغه هم هست. مورچه‌کش در سال 2006 و بر اساس یک کتاب کودک و نوجوان نوشته «جان نیکل» ساخته شده است.

انیمیشن زیبای «مورچه کش» ‌The Ant Bully شما را با زندگی حشرات آشناتر خواهد کرد. اگر دوست دارید بدانید که کلونی مورچه‌ها چه شکلی است و در آن چه می‌گذرد، این انیمیشن را ببینید. در همه قرنها و در هر جای جهان مهربانی با موجودات زنده ارزش است. نمونه‎اش همین انیمیشن؛ نظر نویسنده آمریکایی درباره رفتار با مورچه‌ها‎ شبیه نظر سعدی است که قرنها پیش در شعرش گفته: «میازار موری که دانه کش است که جان دارد و جان شیرین خوش است». راستی رفتار شما با حیوانات چطور است؟