آفرینک
X

سریال تیمی تایم Timmy Time (2009)

تیمی تایم Timmy Time

کارتون تیمی تایم Timmy Time داستان‌های یک بره کوچک به نام تیمی است. تیمی که به تازگی 3 ساله شده باید چیزهای زیادی بیاموزد، او باید یاد بگیرد که با دیگر حیوانات کوچک کنار بیاید و... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • انگلیس
  • 6.8 امتیاز
  • 2+ سال

فصل 3 سریال تیمی تایم

فصل 2 سریال تیمی تایم

فصل 1 سریال تیمی تایم

معرفی سریال تیمی تایم

مهدکودک، معمولا اولین جایی است که بچه‌ها بدون والدین‌شان و به‌تنهایی در آن‌جا حاضر می‌شوند و تیمی کوچک هم قرار است به‌تنهایی به مهدکودک برود. البته که در این مهدکودک، تیمی کاملا تنها نیست و چند هم‌کلاسی دیگر هم دارد. تیمی و بقیه دوستان او، در کنار دو معلم خود، قرار است انواع چیزهای مهم را یاد بگیرند و با هم برای زندگی در دنیای واقعی، آماده شوند. اگر نمی‌دانید تیمی کیست و قرار است چه چیزهایی یاد بگیرد، با ما به بخش بعدی بیایید که برای شما بگوییم!

داستان کامل سریال تیمی تایم

تیمی کوچک، یکی از اعضای گله بره ناقلا است که همراه با مادرش، در مزرعه زندگی می‌کردند. بره ناقلا یک بره خیلی باهوش است که هر بار، اتفاقات مزرعه را به‌شکلی مدیریت می‌کرد که هیچ اتفاق بدی برای اعضای گله، سگ مزرعه یا مزرعه‌دار، رخ ندهد. در این گله، تیمی تنها بچه بود و هم‌بازی هم نداشت. حالا بعد از چند ماه که تیمی کمی بزرگ‌تر شده است، تیمی وارد مهدکودک می‌شود و در آن‌جا قرار است انواع چیزهای جدید را یاد بگیرد. البته که درس‌های تیمی و دوستان او، فقط به اسم رنگ‌ها و حروف الفبا محدود نمی‌شود و این بچه‌ها باید یاد بگیرند که در دنیای واقعی، چطور زندگی کنند!

جزئیات مهم کارتون Timmy Time

تیمی به‌عنوان تنها بره کوچولوی گله، همیشه و همه جا، به چیزهایی که دوست داشت به‌راحتی دست پیدا می‌کرد. سریال تیمی تایم به صورت صامت و بی‌کلام تولید شده و دوبله فارسی برای آن وجود ندارد. در کارتون صامت تیمی تایم ، طراحی صحنه‌ها و کاراکترها به‌شکلی است که بچه‌های خیلی کوچک به‌سادگی می‌توانند با این کارتون ارتباط برقرار کرده و روند داستان هر قسمت از سریال را به‌راحتی دنبال کنند.
بررسی مشکلات ساده و البته بررسی روش‌های مختلف حل هر مشکل و چالش، یکی از مهم‌ترین بخش‌های این سریال کارتونی است. می‌توانید با تماشا کارتون کامل Timmy Time همراه با کودکان خود، این فرصت را در اختیارشان بگذارید که در هر اپیزود، با یک موضوع مهم جدید مواجه شده و نحوه رفتار درست را یاد بگیرند. شما می‌توانید برای آشنایی با داستان و شخصیت‌های بامزه این کارتون، ابتدا تیزر کارتون تیمی تایم را همراه با فرزند خود تماشا کرده و بعد از آن اپیزودهای مختلف این سریال را برای کودکان، پخش کنید.

پیام های مثبت کارتون تیمی تایم برای بچه ها

پیش از هر چیز باید بگوییم که تماشا کارتون صامت Timmy Time برای بچه‌های بالای 2 سال کاملا مناسب است. بچه‌ها در این سن می‌توانند ماجرای هر داستان را به‌خوبی درک کرده و نکات آموزنده آن را متوجه شوند. برخی از مهم‌ترین پیام‌های این کارتون کودکانه، شامل این موارد است:

  • آموزش مهارت‌های اجتماعی مهم مثل صبر کردن، احترام به حقوق دیگران و... به بچه‌ها؛

  • کمک به کودکان برای شناخت اشتباهات فردی و نحوه جبران هر اشتباه؛

  • آموزش مسئولیت‌پذیری؛

  • تلاش برای ایجاد روابط دوستانه با دیگران.

از همان قسمت 1 سریال تیمی تایم، بچه‌ها با تیمی، محیط مهدکودک، معلم‌ها و بقیه بچه‌ها آشنا می‌شوند. در قسمت اول کارتون تیمی تایم، تیمی می‌خواهد پازل خود را حل کند اما متوجه می‌شود که یک قطعه آن گم شده است. با استفاده از ماجراهای این اپیزود، درباره گم‌کردن وسایل، تلاش برای یافتن آن‌ها و البته انواع بازی‌های فکری مثل پازل، با کودکان گفت‌وگو کنید.
هر اپیزود یک موضوع مهم را برای بچه‌ها روایت می‌کند. برای مثال در قسمت 3 کارتون تیمی تایم، بچه‌ها ورزش دارند و تیمی با همه تلاش خود، نمی‌تواند در هیچ مسابقه‌ای برنده شود. با کمک این قسمت، درباره احتمال برد و باخت بچه‌ها و حتی بزرگترها در هر مسابقه یا ورزش، با کودکان صحبت کنید. به آن‌ها بگویید که هر مسابقه، یک برنده و یک بازنده دارد و هیچ وقت قرار نیست که آن‌ها همیشه برنده شوند.
در قسمت 7 کارتون Timmy Time در فصل دوم، تیمی یک کامیون جدید دارد و با هیجان، انواع بازی‌ها را امتحان کرده و ناگهان، کامیون خود را خراب می‌کند. از این اپیزود کمک گرفته و درباره نگهداری از وسایل و اسباب‌بازی‌ها، نحوه استفاده صحیح از وسایل و البته احتمال خراب‌شدن آن‌ها، با کودکان صحبت کنید.
در قسمت آخر سریال تیمی تایم در فصل اول، معلم تیمی کوچولو، به همه بچه‌ها دانه‌های گیاهان را می‌دهد و به آن‌ها نحوه پرورش گیاه را آموزش خواهد داد. با استفاده از این اپیزود، می‌توانید درباره نگهداری از گیاهان، اهمیت درختان و گیاهان در زندگی کره زمین و البته روش محافظت از آن‌ها، با کودکان حرف بزنید.
یافتن دوستان جدید، تمیزکردن اتاق، داشتن حیوان خانگی و مراقبت از آن، جا زدن در صف، درست‌کردن آدم برفی، قهرکردن با بقیه، گم‌کردن اسباب‌بازی و تلاش برای پیدا کردن آن و انواع ماجراهای ساده و مهم دیگر، در هر فصل سریال تیمی تایم و در هر اپیزود آن، تکرار می‌شود. بچه‌ها با تماشا همه قسمت ها کارتون تیمی تایم، می‌توانند از سکانس‌های بامزه و اتفاقات خنده‌دار کارتون تیمی تایم لذت برده و البته هر بار چیزهای جدیدی هم یاد بگیرند.

تماشا و دانلود همه قسمت ها سریال تیمی تایم در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون تیمی تایم فراهم شده و به‌راحتی می‌توانید این کارتون بامزه و جذاب را برای بچه‌های خود به‌صورت رایگان و آنلاین، پخش کنید. البته اگر کودکان شما هم دوست دارند هر اپیزود را چندین و چند بار تماشا کنند، با دانلود کارتون تیمی تایم از اپلیکیشن آفرینک، این امکان را در اختیار آن‌ها بگذارید.

اگر فرزند شما از تماشا کارتون تیمی تایم لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون اسپوکیز و کارتون ادبادز را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.