آفرینک
X

سریال گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده Gudetama : An Eggcellent Adventure (2022)

گودتاما Gudetama

کارتون گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده Gudetama : An Eggcelent Adventure درباره یک تخم مرغ کوچولوی خسته و بی‌حوصله و یک جوجه کنجکاو و مصمم است که می‌خواهند مادرشان را پیدا کنند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ژاپن
  • 7.3 امتیاز
  • دوبله
  • 6+ سال

فصل 1 سریال گودتاما

معرفی سریال گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده

کارتون گودتاما که با اسم «کارتون گودتاما : یک ماجراجویی تخم مرغی بی نظیر» هم در ایران مشهور شده است، درباره عجیب‌ترین و بامزه‌ترین شخصیت‌های ممکن است که تماشای ماجراجویی آن‌ها، هر مخاطبی را هیجان‌زده می‌کند! داستان از جایی شروع می‌شود که یک تخم مرغ کوچولو به اسم گودتاما و یک جوجه زرد رنگ به اسم شاکیپیو، در یخچال یک رستوران سوشی، از تخم‌شان بیرون می‌آیند! گودتاما کوچولو که اصلا انتظار چنین اتفاقی را نداشت، خسته و بی‌حوصله است و فقط دلش می‌خواهد به استراحت خود ادامه دهد، اما شاکیپیو اصلا چنین اجازه‌ای به او نخواهد داد! اگر نمی‌دانید شاکیپیو چه برنامه‌ای برای خود و گودتاما دارد، باید هر چه زودتر تماشا سریال گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده با دوبله فارسی را همراه با فرزندان‌تان شروع کنید!

خلاصه داستان کارتون گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده درباره چیست؟

شاکیپیو کوچولو، می‌خواهد هر طور که شده مادرشان را پیدا کند و در این مسیر، گودتاما را هم با همه سختی‌های موجود، همراه خود می‌برد! این دو باید از انواع خطرات جان سالم به در ببرند، در خیابان‌های شلوغ ژاپن از گوشه‌ای به گوشه دیگری رفته و در این مسیر، سعی کنند که مادر خود را بیابند. حالا اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که یک تخم مرغ خام و یک جوجه یک روزه چطور قرار است این کارها را انجام دهند، باید بگوییم که بهتر است هر چه سریع‌تر قسمت اول سریال گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده فصل 1 را با بچه‌ها تماشا کنید!

بچه ها با تماشا سریال گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده چه نکات مثبتی یاد می گیرند؟

هر اپیزود این سریال، بخش تازه‌ای از فرهنگ ژاپن، نوع غذاهای آن‌‌ها و چالش‌های دو کاراکتر غیر معمول در یک دنیای شلوغ را به کودکان و حتی بزرگسالان نشان می‌دهد. بچه‌ها از همان قسمت1 کارتون Gudetama : An EggCellent Adventure ، جزئیات مهمی درباره دوره حیات موجودات مختلف می‌آموزند و نکات مهمی را درباره فرهنگ ژاپن فرا می‌گیرند. با توجه به همین بخش‌ها، پس از اتمام هر قسمت از کارتون گودتاما با دوبله فارسی می‌توانید با فرزندان خود درباره نکات مهم زیر حرف بزنید:

بررسی دوره حیات موجودات

در قسمت اول سریال گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده ، زندگی دو کاراکتر آغاز می‌شود و بچه‌ها متوجه می‌شوند که مادر تخم مرغ و جوجه، یک مرغ است. این موضوع احتمالا برای کودکان بسیار کوچک، موضوع جدیدی باشد و می‌توانید پس از آن درباره نحوه تولد و دوره زندگی مرغ‌ها و خروس‌ها، با هم صحبت کنید. یک دید کلی از نحوه تولد انواع موجودات تخم‌گذار به کودکان بدهید و آن‌ها را با دوره حیات مرغ و دیگر حیوانات، آشنا نمایید.
در اپیزودهای دیگر برنامه کودک گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده ، بچه‌ها با موضوع مهم دیگری هم آشنا می‌شوند. با توضیحات شاکیپیو و گودتاما، کودکان می‌فهمند که همه تخم مرغ‌ها نمی‌توانند به جوجه تبدیل شوند و فقط برخی از آن‌ها این قابلیت را خواهند داشت. درباره این بخش هم کمی بیشتر توضیح داده و با جملات ساده و قابل درک، این اطلاعات زیستی مهم را به فرزندان‌تان بدهید.

آشنایی با فرهنگ ژاپن

دو کاراکتر اصلی در مسیر جست‌وجو به دنبال مادر خود، باید از رستوران‌های ژاپنی عبور کنند، با مسئولان رده بالای ژاپن ارتباط برقرار کرده و در بخش‌های مختلفی، با مردم کوچه و خیابان، حرف بزنند. همه این جزئیات، باعث می‌شود که کودکان در حین تماشای انیمیشن سریالی گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده ، با فرهنگ این کشور آشنا شوند.
در صورت تمایل فرزندان‌تان و با توجه به سن آن‌ها، مشخصه‌های اصلی این کشور را به کودکان یاد بدهید، درباره فرهنگ و آیین ژاپن کمی تحقیق کنید و از این کارتون برای افزایش اطلاعات جغرافیایی بچه‌ها، کمک بگیرید.

بررسی رفتارهای مثبت مثل مصمم بودن و داشتن پشتکار

از همان اولین اپیزود تا قسمت آخر کارتون Gudetama : An Eggcellent Adventure در فصل اول ، بچه‌ها با کاراکتر منحصر به‌فرد شاکیپیو همراه می‌شوند و می‌بینند که با وجود همه سختی‌ها، موانع و چالش‌ها، شاکیپیو با تمام وجود هدف خود را دنبال می‌کند. این بخش از سریال، فرصت خوبی است که با کودکان درباره پشتکار و ناامید نشدن، حرف بزنید. به آن‌ها بگویید که رسیدن به هر هدفی، چالش‌ها و سختی‌های خاص خود را دارد. برای رسیدن به مقصد، نباید از تلاش کردن خسته شوند و برای دست یافتن به اهداف خود، باید پشتکار داشته باشند.

نکات مهمی که والدین پیش از پخش کارتون Gudetama : An Eggcellent Adventure باید به خاطر بسپارند

  • با توجه به خطراتی که کاراکترهای اصلی در بخش‌های مختلف این سریال کارتونی با آن مواجه می‌شوند، تماشا این کارتون برای کودکان 6 ساله و بزرگتر مناسب خواهد بود.

  • ممکن است بچه‌ها پس از دیدن این کارتون، نسبت به خوردن تخم مرغ کمی مردد شوند، به همین خاطر حتما درباره تفاوت کارتون و واقعیت، خیال‌پردازی و داستان‌سرایی، با بچه‌ها حرف بزنید و آن‌ها را به مصرف مواد غذایی مغذی، ترغیب کنید.

  • دو کاراکتر اصلی در اپیزودهای مختلف مثل قسمت 7 کارتون  Gudetama ، با خطرات له‌شدن و خورده‌شدن مواجه می‌شوند. اگر احساس می‌کنید که تماشا این بخش‌ها برای فرزندان‌تان کمی حساسیت‌زا است، در حین پخش قسمت‌های مختلف کنار آن‌ها بمانید و این کارتون را با هم تماشا کنید.

تماشا و دانلود کارتون گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون Gudetama : An Eggcellent Adventure با دوبله فارسی کامل فراهم شده است. علاوه بر تماشای آنلاین، امکان دانلود سریال گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم وجود دارد. پس از دانلود، می‌توانید قسمت‌های مختلف این سریال کارتونی را به‌صورت آفلاین با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کنید و از دیدن ماجراجویی‌های یک تخم مرغ خسته و بی‌حال و یک جوجه مصمم و کنجکاو، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون گودتاما : یک ماجراجویی فوق العاده لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون مولانگ و کارتون خانواده کرم ها را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.