آفرینک
X

ماتیلدا Roald Dahl's Matilda the Musical (2022)

ماتیلدا Roald Dahl's Matilda the Musical

فیلم ماتیلدا Roald Dahl's Matilda the Musical درباره یک دختربچه شجاع و باهوش است که وارد یک مدرسه عجیب شده و در آن‌جا با انواع ماجراهای مهیج، روبه‌رو می‌شود! ادامه متن

 • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
 • آمریکا
 • 7.2 امتیاز
 • 2+ ساعت
 • دوبله
 • 8+ سال
 • FHD

معرفی ماتیلدا

ماتیلدا برخلاف اغلب بچه‌ها، شرایط عجیبی دارد، او به‌شدت دوست دارد کتاب بخواند و همه وقت خودش را صرف یادگرفتن چیزهای تازه کند، اما پدر و مادرش اصلا از این شرایط راضی نیستند! آن‌ها او را به مدرسه هم نفرستاده‌اند. ولی ماتیلدا در کتابخانه محلی با یک معلم یعنی میس هانی، دوست شده و همین معلم هم یک روز با چند نفر به خانه آن‌ها رفته و والدین ماتیلدا را برای فرستادن او به مدرسه راضی می‌کنند. اگر فکر می‌کنید ماجراهای عجیب ماتیلدا همین‌جا تمام می‌شوند، خب باید بگوییم که تصور شما اشتباه است و اوضاع قرار است حسابی سخت‌تر هم شود! فقط کافی است هر چه سریع‌تر فیلم سینمایی ماتیلدا با دوبله فارسی کامل را همراه با بچه‌ها تماشا کنید و از ادامه ماجرا باخبر شوید!

خلاصه داستان فیلم سینمایی ماتیلدا

ماتیلدا با تلاش‌های میس هانی، وارد مدرسه می‌شود و در آن‌جا با یک شرایط خیلی عجیب و غریب، روبه‌رو می‌شود. در این مدرسه، همه بچه‌ها به‌شدت از مدیر می‌ترسند و به خاطر همین ترس، به‌شدت منظم و مرتب بوده و هیچ کاری را بر خلاف میل مدیر انجام نمی‌دهند! ماتیلدا اما با همه فرق دارد و قرار است در مقابل زورگویی‌ها و رفتارهای بد خانم مدیر، ایستادگی کند. در همین حین هم ماتیلدا متوجه می‌شود یک قدرت فوق‌العاده جذاب دارد و می‌تواند هر چیزی را با چشم‌های خود، حرکت دهد. فکر می‌کنید ماتیلدا اوضاع مدرسه را تغییر خواهد داد؟ آیا بقیه بچه‌ها به او کمک می‌کنند؟ برای پاسخ به این سوال کافیست با فرزند خود به تماشای فیلم ماتیلدا بنشینید!

جزئیات مهم فیلم سینمایی ماتیلدا 2022 با دوبله فارسی

فیلم موزیکال ماتیلدا 2022 با اقتباس از کتاب کودکانه‌ای به همین نام و بر اساس نمایشنامه‌ای موفق و جذاب، ساخته شده است و با داشتن داستانی هیجان‌انگیز و کاراکترهای به‌شدت تاثیرگذار، همه مخاطبان را به‌سرعت مجذوب خود می‌کند. بدون اغراق باید بگوییم که بزرگترها هم دقیقا همانند کودکان، از تماشا فیلم سینمایی ماتیلدا 2022 لذت خواهند برد و حتی کسانی که طرفدار فیلم‌ها و انیمیشن‌های موزیکال نیستند، عاشق این فیلم می‌شوند.
کاراکتر اصلی برخلاف اغلب کارتون‌ها و فیلم‌های کودکانه، شرایط سختی دارد و به همین خاطر، تصویری واقعی‌تر به مخاطبان می‌دهد. توانایی‌های ماتیلدا و مقابله او با آدم‌های زورگوی داستان، فرصت خوبی برای والدین ایجاد می‌کند که با بچه‌ها، درباره موضوع مهم و حساس زورگویی و مقابله با ظلم، صحبت کنند. با توجه به همین نکته، پیشنهاد می‌کنیم با تماشا فیلم سینمایی ماتیلدا با دوبله فارسی همراه با بچه‌ها، ابتدا به آن‌ها کمک کنید که همه جزئیات مهم این فیلم را به‌خوبی درک کنند و پس از آن، با بچه‌ها درباره اتفاقات مهم فیلم، شخصیت کاراکترها و برداشت آن‌ها از خلاصه فیلم ماتیلدا، حرف بزنید.

تماشا فیلم جدید ماتیلدا چه پیام های مثبت و آموزنده ای برای بچه ها دارد؟

تماشا فیلم موزیکال ماتیلدا 2022 برای بچه‌های 8 ساله و بزرگتر، کاملا مناسب است. مهم‌ترین نکات آموزنده این فیلم شامل این موارد است:

 • فواید کتاب‌خواندن؛

 • اهمیت ایستادگی مقابل شرایط بد، ظلم و زورگویی؛

 • کمک به همدیگر در شرایط سخت و تلاش برای ایجاد شرایط بهتر در خانه و مدرسه؛

 • توانایی‌های مهم کودکان برای ایجاد تغییرات مختلف علی‌رغم سن کم آن‌ها.

بچه‌ها در این فیلم جذاب، با یک شرایط خاص و عجیب روبه‌رو هستند. آن‌ها متوجه می‌شوند که والدین ماتیلدا، بهترین شرایط زندگی را برای او فراهم نکرده‌اند و از سوی دیگر، مدیر مدرسه هم نه تنها نمی‌خواهد به بچه‌ها کمک کند، بلکه شرایط سختی را برای دانش‌آموزان مدرسه ایجاد کرده است. این بخش، فرصت خوبی است که با کودکان درباره شرایط دنیای واقعی، صحبت کنید.
سن فرزندان خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن، به بچه‌ها بگویید که همیشه بزرگترها، بهترین و درست‌ترین رفتارها را انجام نمی‌دهند. به همین دلیل، آن‌ها باید همیشه مراقب خود باشند، در صورت دیدن رفتار اشتباه از والدین یا بزرگترها، این موضوع را به آن‌ها یادآوری کنند و تا جایی که می‌توانند، از خود و دوستان‌شان، مراقبت نمایند.
علاوه بر این در ترانه‌های مختلف فیلم جدید ماتیلدا 2022 ، کودکان با اهمیت کتاب‌خوانی هم آشنا می‌شوند. از این قسمت استفاده کرده و بچه‌ها را به خواندن کتاب‌های جدید، ترغیب کنید. البته فراموش نکنید که کودکان، شباهت زیادی به والدین خود دارند و برای ایجاد اشتیاق و علاقه بیشتر به کتاب‌خوانی، بهتر است شما هم یک یا چند کتاب را همراه با آن‌ها مطالعه کنید.
تاکید بر رفتارهای مثبت و مهم مثل مدیریت شرایط بحرانی و عدم استفاده از خشونت برای حل کردن مشکلات، از دیگر پیام‌های آموزنده و مهم فیلم سینمایی ماتیلدا برای بچه‌ها است. نکته مهم و جالب بعدی، دیالوگی است که کاراکتر اصلی یعنی ماتیلدا، می‌گوید. ماتیلدا در بخشی از فیلم اشاره می‌کند که قرار نیست همه داستان‌ها، پایان خوش داشته باشند. این موضوع، فرصت فوق‌العاده‌ای است که با بچه‌ها درباره احتمال شکست‌خوردن، نرسیدن به اهداف و نحوه مواجه‌شدن با این شرایط ناخوشایند، صحبت کرده و آن‌ها را برای زندگی واقعی، آماده کنید.

تماشا و دانلود فیلم ماتیلدا 2022 با دوبله فارسی کامل در آفرینک

خوشبختانه در آفرینک امکان تماشا آنلاین فیلم ماتیلدا 2022 با دوبله فارسی کامل و زبان انگلیسی با زیرنویس فارسی فراهم شده است. شما می‌توانید این فیلم را به‌صورت رایگان، برای فرزندان‌تان پخش کنید. البته امکان دانلود فیلم موزیکال ماتیلدا با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم وجود دارد. می‌توانید پس از دانلود، این فیلم را به‌صورت آفلاین با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کنید و از دیدن توانایی‌های هیجان‌انگیز ماتیلدا و نحوه استفاده او از این قدرت‌ها برای ایجاد یک شرایط بهتر برای همه، لذت ببرید.

اگر فرزند شما از تماشا فیلم ماتیلدا لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم فیلم لایل، لایل، کروکودیل و فیلم جادوی وارونه را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.