آفرینک
X

لیپل Lepel (2005)

لیپل Lepel

فیلم سینمایی لیپل Lepel راجع به پسربچه ای به همین اسم هست. سال‌ها پیش پدر و مادر اون به شکل اسرار آمیزی ناپدید می‌شن. اما اون‌ها از خودشون یه ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • هلند
  • 6.5 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 7+ سال
  • HD

معرفی لیپل

فیلم سینمایی لیپل Lepel راجع به پسربچه ای به همین اسم هست. سال‌ها پیش پدر و مادر اون به شکل اسرار آمیزی ناپدید می‌شن. اما اون‌ها از خودشون یه بالون بزرگ که با اون دور دنیا سفر می‌کردن، به جای می‌ذارن. بعد از ناپدید شدن اون‌ها، لیپل کوچک پیش مادربزرگ‌اش که اسم‌اش کوپنوله و زن بدجنسیه زندگی می‌کنه. پیرزن، یه مغازه دکمه فروشی داره و  نوه اش رو  وادار به انجام دادن کارهای مختلف می‌کنه. اون حتی زمانی که برای دزدی دکمه به مغازه­های دیگر می­ره، لیپل رو به عنوان شریک و همدست با خودش می­بره. اما لیپل انجام اون کارا رو دوست نداره. بعد از سال­ها که از این وقایع می­گذره، روزی از روزها شانس به لیپل که حالا 9 سال داره رو می‌آره. اون فرار میکنه و توی یک ساختمون خودشو قایم میکنه. ولی اون‌جا تنها نیست. همخونه اون دختر سیزده ساله­ ای هست که پشت قفسه کراوات­ها به طرز اسرارآمیزی پنهان شده بود. این دو تا که حالا با هم دوست شدن، برای پیدا کردن مادر و پدرش تلاش می‌کنن. از طرفی مدیر مدرسه بیجتس به این دلیل که قهرمان ما استعداد زیادی در ریاضی داره دنبالش می­گرده تا به مدرسه برش گردونه. اینجوری اون می­تونه در رقابت­ های مدرسه پول بیش‌تری به جیب بزنه. مکس فروشنده به طور اتفاقی به حقیقتی تلخ و غم­ انگیز درباره خانواده لیپل پی می­بره و . . . اگه می‌خواید ببینید که چه اتفاقی برای قهرمانهای داستان می‌افته و آیا اونا می‌تونه پدر و مادر گمشده رو پیدا کنن و از شر مادربزرگ بدجنس رها شن، می‌تونید دوبله فارسی این فیلم ماجراجویانه رو این‌جا ببینید.

جوایز فیلم لیپل Lepel

این فیلم که محصول سال 2005 کشور ایرلنده،برنده دو جایزه هیئت منصفه گلدن کالف و جایزه بهترین طراحی صحنه از جشنواره گلدن کالف شده است و صد هزار نفر  در روزهای جشنواره گلدن، به تماشای این فیلم نشستند.