آفرینک
X

ایف IF (2024)

ایف IF

فیلم ایف IF 2024 درباره دختر 12 ساله‌ای به نام «بی» است که متوجه می‌شود دوستان خیالی، واقعی هستند و حالا قصد دارد که برای کمک به آن‌ها، وارد عمل شود! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.7 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 6+ سال
  • FHD

معرفی ایف

فیلم جدید ایف که با اسم‌های دیگری مثل « اگر » و « دوستان خیالی » هم در ایران ترجمه شده است، درباره دختری دوست‌داشتنی و مهربان به اسم بی است. بی سال‌ها پیش مادر خود را از دست داده و حالا برای عمل پدرش، به خانه قدیمی‌شان و در کنار مادربزرگ‌اش بازگشته است. در این روزها، او با مرد همسایه آشنا می‌شود که در خانه او، چند موجود عجیب یعنی دوستان خیالی زندگی می‌کنند! حالا اگر دقیقا نمی‌دانید که دوستان خیالی چه کسانی هستند و بی باید چه ماموریت مهمی را برعهده بگیرد، هر چه سریع‌تر تماشا فیلم جدید ایف با دوبله فارسی کامل را همراه با فرزندان خود شروع کنید!

خلاصه فیلم ایف دوست خیالی

بچه‌ها در زمان خردسالی و اوایل کودکی، همه یک یا چند دوست خیالی دارند. با بزرگ‌شدن بچه‌ها، آن‌ها دوستان خیالی خود را فراموش می‌کنند. در این شرایط است که دوستان بامزه خیالی، تنها می‌مانند و در این وضعیت، گروه بزرگی از دوستان خیالی، برای یافتن دوستان جدید و تنها نماندن، به خانه مرد جوانی به اسم کالوین، همسایه مادربزرگ بی رفته‌اند. بی کوچولو بعد از آشنا‌شدن با دوستان خیالی، یک تصمیم مهم می‌گیرد. او قصد دارد که به دوستان خیالی برای یافتن دوستان جدید، کمک کند. هر چند که کم‌کم، اوضاع به شکل دیگری ادامه پیدا خواهد کرد!

بچه‌ها با تماشا فیلم جدید IF 2024 چه نکات مثبت و مهمی یاد می‌گیرند؟

فیلم جدید ایف با داستانی جادویی و ماجرایی عجیب، کودکان و حتی نوجوان‌ها را مجذوب دنیای خود خواهد کرد. کاراکتر نوجوان یعنی بی، با یک مشکل بزرگ مواجه است و این فیلم بدون تمرکز بر جزئیات ناراحت‌کننده، مسیر سازگارشدن با چنین شرایطی را برای مخاطبان به تصویر می‌کشد.
با اینکه اغلب نوجوان‌ها و حتی بزرگ‌ترها شاید در نگاه اول احساس کنند که فیلمی درباره دوستان خیالی نمی‌تواند تاثیر چندانی روی آن‌ها بگذارد، اما تنها کافی است که چند دقیقه به این فیلم فرصت بدهند تا همه را وارد روایتی مهیج، دوست‌داشتنی و قابل درک کند. این فیلم علاوه‌بر دقایق سرگرم‌کننده و سکانس‌های طنز، نکات بسیار مهم و آموزنده‌ای هم دارد. پس از اتمام فیلم، می‌توانید راجع به موارد زیر با هم گفت‌وگو کنید:

برعهده‌گرفتن مسئولیت‌های مختلف و کمک به دیگران

کاراکتر اصلی فیلم سینمایی IF 2024 یعنی بی ، از همان ابتدا مسئولیت کمک به دوستان خیالی را برعهده می‌گیرد. در این مسیر تمام تلاش خود را به کار می‌برد و با استفاده از تمام توانایی‌های خود، سعی می‌کند که دوستان جدیدی برای موجودات خیالی پیدا کند. حضور کاراکترهای خیالی نیز به خوبی به بچه‌ها نشان می‌دهد که همه انسان‌ها و موجودات، اهداف مختلفی در زندگی دارند. همه ما باید تلاش کنیم که این اهداف خود را پیدا کنیم و با انجام آن‌ها، بخشی از مسئولیت اجتماعی خود را به جا آوریم.
کمک به دیگران در این مسیر مهم‌ترین نکته‌ای است که مدام تکرار می‌شود و با اشاره به آن می‌توانید فرزندان خود را به همکاری بیشتر با دیگر اعضای خانواده در خانه یا دوستان در مدرسه، ترغیب نمایید.

خیال‌پردازی و اهمیت آن در زندگی کودکان

خیال‌پردازی یکی از مهم‌ترین قدرت‌های ذهنی بچه‌ها است که باعث تقویت مهارت‌های مختلف آن‌ها می‌شود. نکته مهم دیگری که در فیلم IF 2024 بررسی می‌شود، اهمیت خیال‌پردازی به‌عنوان یک مکانیزم سازگاری با شرایط سخت است. بی به دلیل موقعیت سخت خود و احتمال ازدست‌دادن پدرش، با موجودات جدیدی آشنا می‌شود که به کمک او نیاز دارند.
در طی فیلم، کم‌کم بچه‌ها متوجه می‌شوند که دوستان خیالی، خودشان یک روش کمک به بچه‌ها و مخصوصا بی برای مواجه‌شدن با اتفاقات سخت هستند. از این بخش استفاده کرده و با فرزندان خود راجع به اهمیت خیال‌پردازی و ساخت فضای آرامش‌بخش ذهنی، با هم گفت‌وگو کنید.

بررسی شرایط خاص برخی کودکان

کاراکتر اصلی مادر خود را سال‌ها قبل از دست داده و پدر او نیز در شرایط خوبی قرار ندارد. با اشاره به این بخش، با فرزندان خود درباره شکل متفاوت برخی خانواده‌ها گفت‌وگو کنید. به کودکان یاد بدهید که گاهی اوقات به دلایل متنوعی مثل درگذشت یکی از والدین یا هر دوی آن‌ها، جداشدن والدین یا هر اتفاق دیگری، برخی بچه‌ها با تنها یک والد یا حتی بدون والدین و با دیگر اعضای خانواده‌شان زندگی می‌کنند. این مسئله نباید باعث آزار و اذیت، تمسخر یا ترحم نسبت به آن بچه‌ها شود. به فرزندان خود بیاموزید که هر انسانی، شرایط خاص خود را دارد و تا زمانی که افراد باعث آزار و اذیت دیگران نشده‌اند، همیشه باید با احترام کامل با آن‌ها تعامل داشته باشیم.

والدین پیش از پخش فیلم IF 2024 با دوبله فارسی باید این موارد را به خاطر بسپارند

  • روند نسبتا سریع داستان همراه با احتمال آسیب‌دیدن برخی از کاراکترها باعث شده که تماشا فیلم سینمایی ایف دوست خیالی برای کودکان 6 ساله و بزرگ‌تر مناسب باشد.

  • در صورتی که فرزندان شما به تازگی یک فرد نزدیک و عزیز را به دلایل مختلف از دست داده‌اند، تماشا این فیلم ممکن است باعث ناراحتی‌شان شود. بهتر است در حین تماشا فیلم کنار آن‌ها بمانید و پس از اتمام فیلم، درباره احساسات بچه‌ها با هم حرف بزنید.

  • در صورتی که حضور کاراکترهای عجیب و غیر واقعی، برای فرزندان کم‌سن‌وسال شما عجیب است، حتما درباره تفاوت واقعیت و داستان‌های خیالی، با هم گفت‌وگو کنید. به آن‌ها اطمینان دهید که هیچ موجود عجیب و غیر عادی در خانه شما وجود ندارد.

تماشا و دانلود فیلم سینمایی ایف 2024 با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا فیلم ایف با دوبله فارسی کامل فراهم شده است. شما می‌توانید این فیلم را کاملا رایگان و آنلاین برای بچه‌ها پخش کنید. علاوه‌بر تماشا آنلاین، امکان دانلود فیلم جدید IF 2024 با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم وجود دارد. پس از دانلود، این فیلم را در یک شب تعطیل و آرام همراه با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده به‌صورت آفلاین تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های بی همراه با کالوین و بقیه دوستان خیالی و جادویی، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشای فیلم ایف لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم فیلم وانکا یا فیلم پینوکیو را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.