آفرینک
X

دورا و شهر گمشده طلا Dora and the Lost City of Gold (2019)

دورا و شهر گمشده طلا Dora and the Lost City of Gold

فیلم دورا و شهر گمشده طلا Dora and the Lost City of Gold درباره دورای نوجوان است که باید با مشکلات دبیرستان و در کنار آن با ماجراجویی‌های جنگل، مواجه شود! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.1 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 8+ سال
  • FHD

معرفی دورا و شهر گمشده طلا

دورا همه روزهای زندگی‌اش را در جنگل‌های آمازون، همراه با پدر و مادرش سپری کرده است و چیز زیادی درباره زندگی خارج از جنگل بلد نیست. البته که این اوضاع قرار است در این فیلم جذاب که با اسم «دورا و گنج گمشده» هم در ایران مشهور شده، حسابی تغییر کند! می‌پرسید چرا؟ الان به شما می‌گوییم! پدر و مادر دورا تصمیم می‌گیرند که برای پیدا کردن شهر گمشده طلا، این بار یک ماجراجویی دو نفره را آغاز کنند و دورا را برای ادامه تحصیل در دبیرستان، به لس‌آنجلس بفرستند. حتما شما هم می‌دانید که دورا قرار است با کلی اتفاق عجیب و غریب مواجه شود که با تماشا فیلم سینمایی دورا و شهر گمشده طلا با دوبله فارسی کامل همراه با بچه‌ها، می‌توانید از همه جزئیات آن باخبر شوید!

خلاصه داستان فیلم دورا و شهر گمشده طلا چیست؟

دورا برای آغاز مدرسه، به لس‌آنجلس می‌رود تا در آن‌جا همراه با پسر عموی خود دیگو، یک سال تحصیلی جدید را شروع کنند. البته همان‌طور که شما هم حدس می‌زنید، دبیرستان و چالش‌های آن حسابی برای دورا عجیب و تازه هستند و او هر روز با یک اتفاق چالش‌ برانگیز مواجه می‌شود. هر چند که این شرایط زیاد هم طولانی نخواهد بود، چون یک گروه تبهکار قصد دارند که محل حضور پدر و مادر دورا را پیدا کنند. به همین خاطر هم در یکی از اردوهای مدرسه، دورا و 3 نفر از دوستان او را با خود می‌برند که دورا بتواند محل دقیق پدر و مادرش را به آن‌ها نشان دهد! حالا و در این شرایط، دورا باید مراقب خود و سه دوست دیگرش باشد، شهر طلا را پیدا کند و اجازه ندهد که آدم‌های شرور، به گنجینه بزرگ طلا برسند! آیا موفق خواهد شد؟ برای پاسخ به این سوال باید فیلم Dora and the Lost City of Gold با دوبله فارسی را با فرزندتان تماشا کنید.

بچه ها با تماشا فیلم Dora and Lost City of Gold با دوبله فارسی چه نکات مثبتی یاد می‌گیرند؟

تبدیل یک کارتون موفق و دوست‌داشتنی به یک فیلم سینمایی مناسب برای نوجوان‌ها، اصلا کار راحتی نیست و خوشبختانه در فیلم سینمایی گنج طلا ، کارگردان و تهیه‌کننده‌ها به‌خوبی توانستند این کار دشوار را انجام دهند. کاراکترهای این فیلم به‌زیبایی همان حس و حالی را به مخاطبان منتقل می‌کنند که دورای خردسال و ماجراجو منتقل می‌کرد و بزرگترها هم همراه با بچه‌ها و نوجوان‌ها، می‌توانند از تماشا این فیلم لذت ببرند.
با وجود موفقیت فیلم دورا و شهر گمشده طلا 1 ، هنوز فیلم دورا و شهر گمشده طلا 2 ساخته نشده است. هر چند که خبرهای مختلفی راجع به ساخت این فیلم، به گوش می‌رسد. این فیلم مهیج، موزیکال و جذاب، علاوه بر سرگرم‌کردن مخاطبان، نکات مهم و مثبتی دارد که می‌توانید پس از اتمام فیلم، درباره آن‌ها با فرزندان خود صحبت کنید. برخی از مهم‌ترین نکات مثبت این فیلم شامل موارد زیر هستند:

باور داشتن به خود

کاراکتر اصلی تمام زندگی خود را دور از جامعه سپری کرده است و حالا در دوره نوجوانی، وارد یک مدرسه عادی خواهد شد. این موضوع، چالش‌های زیادی برای او دارد، اما در مقابل درخواست تغییر رفتار خود از سوی عموزاده‌اش، دورا می‌گوید که این رفتارها، خود واقعی او هستند.
از این بخش از فیلم دورا و شهر گمشده طلا استفاده کرده و درباره موضوع مهم باور به خود و پذیرش تفاوت‌های فردی، کمی بیشتر با فرزندان بزرگتر و نوجوان خود گفت‌وگو کنید. به آن‌ها بگویید که تغییر شخصیت و رفتار فردی تنها برای پذیرفته شدن در یک گروه، باعث می‌شود که کم‌کم از خود واقعی‌شان فاصله بگیرند. به آن‌ها یادآوری کنید که به جز نیاز به تغییر رفتارهای بد و آزاردهنده، باید شخصیت‌شان را به همان شکلی که هستند، بپذیرند و تنها برای خوشایند دیگران، رفتار، علایق و روحیات‌شان را تغییر ندهند.

کمک گرفتن از دیگران برای موفقیت

کاراکتر اصلی در تمام زندگی‌اش تنها بوده و الان نمی‌تواند کمک بقیه را بپذیرد. هر چند این موضوع کم‌کم و با وقوع چالش‌های تازه، تغییر می‌کند. به بچه‌ها یادآوری کنید که همه انسان‌ها با بیشترین مهارت‌ها و بهترین توانایی‌ها هم به کمک همدیگر نیاز دارند و فقط در کنار یکدیگر می‌توانند خیلی سریع‌تر و راحت‌تر به اهداف‌شان برسند.

ماجراجویی و اثرات مثبت آن در زندگی

تمام مشخصه‌های کاراکتر دورا و همه ماجراهای زندگی او، بر پایه ماجراجویی، خروج از منطقه امن زندگی و کشف نقاط ناشناخته دنیا، ساخته شده است. از این بخش نیز کمک گرفته و فرزندان خود را به کشف دنیای بزرگ، شروع ماجراجویی و مواجه‌شدن با چالش‌ها، ترغیب کنید.

نکات مهمی که والدین پیش از پخش فیلم دورا و شهر گمشده برای کودکان باید در نظر بگیرند

  • ربوده‌شدن بچه‌ها از مدرسه و حضور در جنگل با وجود خطرات مختلف، باعث شده که تماشا این کارتون برای کودکان 8 ساله و بزرگتر مناسب باشد.

  • درباره خطرات مختلفی که دورا با آن‌ها مواجه می‌شود، با فرزندان کم سن و سال خود صحبت کنید و به بچه‌ها بگویید که تحت هیچ شرایطی آن‌ها را تنها نمی‌گذارید.

  • تماشا فیلم Dora and the Lost City of Gold ممکن است کودکان را به خرید وسایل و محصولات با تصاویر این کاراکتر، ترغیب کند.

تماشا و دانلود فیلم سینمایی دورا و شهر گمشده طلا با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا فیلم سینمایی Dora and the Lost City of Gold با دوبله فارسی کامل وجود دارد. می‌توانید این فیلم جذاب و مهیج را کاملا آنلاین و رایگان، برای بچه‌ها پخش کنید. علاوه بر تماشای آنلاین، امکان دانلود فیلم سینمایی دورا و شهر گمشده طلا با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک وجود دارد. می‌توانید پس از دانلود، این فیلم را در یک آخر هفته آرام و تعطیل، با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های دورای نوجوان، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا فیلم دورا و شهر گمشده طلا لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم فیلم ماتیلدا و فیلم ما میتوانیم قهرمان باشیم را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.