آفرینک
X

معجزه در خیابان سی و چهارم Miracle on 34th Street (1947)

معجزه در خیابان سی و چهارم Miracle on 34th Street

معجزه در خیابان سی و چهارم داستان شب سال نو است و پاپانوئلی که به یک‌باره در شهر ظاهر می‌شود. او یک پاپانوئل واقعی است ولی دچار دردسر می‌شود. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آرژانتین
  • 7.9 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی معجزه در خیابان سی و چهارم

فیلم معجزه در خیابان سی و چهارم (Miracle on 34th Street) درباره شروع سال نو است که در همه‌ی فرهنگ‌ها، جذاب و هیجان‌انگیز است. همان‌طور که عید نوروز برای ما ایرانی‌ها شاد و جذاب است. در بسیاری از کشور‌ها کریسمس زمان شادی و هدیه دادن و هدیه گرفتن است. همانطور که ما در فرهنگ‌مان عمو نوروز و جاحی فیروز را داریم که مژده دهنده فصل بهار و سال نو هستند، در عید کریسمس نیز شخصیتی به نام سانتا (پاپا نوئل) وجود دارد که نویدبخش سال نو است. سانتا (پاپانوئل) بر طبق داستان‌ها برای بچه‌ها عیدی می‌برد و در شب سال نو آن‌ را کنار تخت‌خواب یا زیر درخت کریسمس می‌گذارد. حس خیلی خوبی است که از خواب بیدار شوی و ببینی برایت هدیه مورد علاقه‌ات را تهیه کرده‌اند. انیمیشن  آرتور کریسمس Arthur Christmas و همینطور انیمیشن  شادی کریسمس  The Madagascar Penguins in a Christmas Caper درباره کریسمس و آداب و رسوم آن است. بیشتر پاپانوئل‌‌ها والدین یا نزدیکان بچه‌ها هستند که لباس و کلاه قرمز می‌پوشند و نقش بازی می‌کنند ولی داستان این فیلم درباره یک پاپانوئل واقعی است. پیرمردی جذاب و مهربان که چند روز مانده به کریسمس، توی خیابان‌های شهر راه می‌افتد و مردم را راهنمایی می‌کند که جشن بهتری را برگزار کنند. دست بر قضا یکی از مسئولان برگزارکننده جشن کریسمس، پیرمرد را می‌بیند و از او می‌خواهد که نقش پاپانوئل را اجرا کند.
او قبول می‌کند و استخدام یک مجموعه تجاری بزرگ می‌شود. ولی کار او صرفاً تبلیغات و اجرای الکی نیست. او با دقت به حرف‌های بچه‌ها گوش می‌دهد. به مردم آدرس فروشگاه‌های قیمت مناسب را می‌گوید و پول قرارداد کاری‌اش را به دیگران می‌بخشد.
این پیرمرد به قدری روراست و صادق است که شک اطرافیان را برانگیخته می‌کند که نکند او ریگی به کفش دارد یا دچار اختلال روحی است. پاپانوئل بیچاره به دردسر می‌افتد.
فیلم معجزه در خیابان سی و چهارم(Miracle on34th Street)  توسط  آقای جرج سیتون(George Seaton)   کارگردانی شده است و مورین اوهارا (Maureen O'Hara)  در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم محصول سال 1947 است و بیش از هفتاد سال از ساخته شدن آن می‌‌گذرد. ادموند گون(Edmund Gwenn)  بازیگر نقش پاپانوئل، جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای بازی در این فیلم، دریافت کرده است. کارگردان این فیلم نیز اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را از آن خود کرد. این فیلم، فیلم پرافتخاری است و تعدادی جوایز گلدن گلوب نیز کسب کرده است. آن ‌را در آفرینک ببینید و لذت ببرید.

شعار تبلیغاتی فیلم معجزه در خیابان سی و چهارم (Miracle on34th Street): 

روح کریسمس را با این کلاسیک بی‌انتها ضبط کنید.