آفرینک
X

دنیای مخفی آریتی The Secret World of Arrietty (2010)

دنیای مخفی آریتی The Secret World of Arrietty

آریتی یک آدم کوچولو است و در خانه‌ای قدیمی زندگی می‌کند. وقتی یک آدمیزاد متوجه حضور او می‌شود، دردسرها از راه می‌رسند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ژاپن
  • 7.6 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی دنیای مخفی آریتی

انیمیشن دنیای مخفی آریتی The Secret World of Arrietty که در ژاپن به نام آریتی وام‌گیرنده شناخته می‌شود درباره‌ی آدم کوچولوهایی است که زیر زمین و یا در دیوارها زندگی می‌کنند. شاید همین حالا هم در اطراف شما آدم کوچولوها و یا مجسمه‌ها زندگی خودشان را داشته باشند و وقتی ما حواسمان نیست از کنارمان رد بشوند. درست مثل مجسمه‌هایی که در انیمیشن دیدنی شرلوک نومز دیدیم.
اما آریتی آدم کوچولوی کنجکاو و شجاعی است که همراه با خانواده‌اش در یک خانه قدیمی زندگی می‌کند. آریتی وقتی به سن چهارده سالگی می‌رسد می‌تواند به وظیفه‌اش به عنوان یک قرض‌گیرنده عمل کند. آن‌ها به خانه آدم‌ها سر می‌زنند و چیزهایی که لازم دارند را قرض می‌گیرند. البته آن‌ها جوری این کار را انجام می‌دهند که آدم‌ها متوجه حضور آن‌ها نشوند. خیلی از آدم‌ کوچولوها در گذشته همراه با خانواده آریتی زندگی می‌کردند اما وقتی آدم‌ها آن‌ها را ببینند دردسرها شروع می‌شود و آدم‌ کوچولوها مجبور می‌شوند از خانه‌شان کوچ کنند و به جای دیگری بروند. یکی از آدم‌ها که پسری به اسم شان است، متوجه حضور آریتی می‌شود. اما او قصد ندارد آن‌ها را اذیت کند و یا باعث ناراحتی آن‌ها شود. او یک پسر خوش قلب است و با اینکه بیماری سختی دارد اما از ماجراجویی خوشش می‌آید. ولی در خانه‌ای که خانواده آریتی ساکن آن هستند، خدمتکاری به اسم هارا کار می‌کند که اصلاً از آدم کوچولوها خوشش نمی‌آید. او خیال می‌کند که آدم کوچولوها دزدهای بدجنسی هستند که زندگی آن‌ها را نابود می‌کنند. او با یک شرکت آفت‌زدایی تماس می‌گیرد و از آن‌ها می‌خواهد به خانه آن‌ها بیایند ولی این تازه شروع ماجراست. وقتی که پدر و مادر آریتی متوجه می‌شوند که یک پسر بچه آریتی را دیده، برای اسباب‌کشی و رفتن به خانه‌ی دیگر آماده می‌شوند ولی این اسباب‌کشی به همین سادگی نیست. آن‌ها باید یک مسیر امن و مطمئن برای رفتن پیدا کنند و فقط وسایلی که ضروری است را از خانه قدیمی با خود ببرند. آریتی از این موضوع ناراحت است. او پیش شان می‌رود و این خبر را به او می‌دهد. در این موقع هارا، مادر آریتی را در خانه کوچک‌شان پیدا می‌کند و او را داخل یک بطری می‌اندازد. مادر آریتی می‌ترسد اما کاری از دستش برنمی‌آید. وقتی آریتی از این موضوع باخبر می‌شود از شان کمک می‌خواهد. فکر می‌کنید آریتی چطور این مشکلات را پشت سر می‌گذارد؟ او چطور می‌تواند خانواده‌اش را نجات بدهد؟ شان چطور به آریتی کمک می‌کند؟


شعار تبلیغاتی انیمیشن دنیای مخفی آریتی

نذار آدما تو رو ببینن، این قانون بچه‌های زیر زمینه.