آفرینک
X

پیامبر The Prophet (2014)

پیامبر The Prophet

انیمیشن پیامبر The Prophet بر اساس کتاب نویسنده معروف لبنانی خلیل جبران Kahlil Gibran ساخته شده. کتاب پیامبر که معروف ترین و مهم ترین کار این نویسنده لبنانی ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.1 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • 12+ سال
  • HD

معرفی پیامبر

انیمیشن پیامبر The Prophet بر اساس کتاب نویسنده معروف لبنانی خلیل جبران Kahlil Gibran ساخته شده. کتاب پیامبر که معروف ترین و مهم ترین کار این نویسنده لبنانی آمریکایی هست برای اولین بار در سال 1923 در آمریکا و به زبان انگلیسی منتشر شد. حالا که 100 سالی از انتشار کتاب میگذره با همدیگه به تماشای انیمیشنی که از این رمان خارق العاده اقتباس شده بشینیم.

مصطفی  Mustafa شاعری هست که در خانه خودش حصر شده، حصر که میدونید چی هست؟ وقتی یک نفر رو جرات نکنی زندانی کنی و درعوض بهش بگی که توی خونه خودت بمون و از اونجا بیرون نیا، همیچین کاری رو بهش میگن حصر که خیلی هم قضیه نامردی هست. حالا ما هیچوقت نمیفهمیم سرزمین و کشوری که مصطفی رو حصر کرده کجاست و تنها چیزی که میفهمیم اینه که اونجا یک جزیره و نزدیک دریاست.

در خانه مصطفی زنی به اسم کامیلا Kamila زندگی میکنه که درواقع کارهای خونه اون رو انجام میده، نظافت و پخت و پز و اینجور کارها. کامیلا دختری به اسم المیترا Almitra داره که این دختر بعد از مرگ پدرش که در دریا غرق شده انقدر ناراحت و اندوهگین شده که دیگه حرف نزده. مدتهاست که حتی یک کلمه هم نگفته و حتی بدتر از اون، تبدیل به یک بچه عجیب با رفتارهای بد شده. از مغازه ها چیزهای مختلف میدزده و خراب کاری میکنه و اصلن شبیه دختربچه ای که قبلن بود نیست. انگار غم از دست دادن شوهر برای کامیلا کم بوده که حالا دخترش هم رفتار دیوانه واری نشون میده.

اما همه اینها حوادث فرعی هست، اصل داستان از وقتی شروع میشه که مصطفی از حصر خانگی خارج میشه و بهش میگن باید تا انتهای روز کشور رو ترک کنه. داستان راجع به ملاقات مصطفی با اهالی شهر وقتی که داره اونجا رو ترک میکنه است. خودتون رو برای یک انیمیشن عالی و بینظیر درباره یک هنرمند در تبعید و حصر آماده کنید. زبان اصلی انیمیشن پیامبر انگلیسی هست و شما در آفرینک میتونید اون رو با زیرنویس فارسی ببینید.

جزئیات ساخت انیمیشن پیامبر The Prophet

این انیمیشن تکه تکه و اپیزودی هست و هر اپیزود رو کارگردان مختلفی کارگردانی کرده. از مهمترین کارگردان های این انیمیشن میتونیم به راجر آلرز Roger Allers اشاره کنیم که قبلن کارهای فوق العاده ای مثل انیمیشن شیر شاه رو ساخته.