آفرینک
X

خر شاه The Donkey King (2020)

خر شاه The Donkey King

انیمیشن خر شاه Donkey King درباره یک خر خیلی خوش‌شانس یا شاید هم خیلی بد شانس به اسم مونگو است که ناگهان و بدون اینکه خودش بخواهد، پادشاه یک سرزمین بزرگ می‌شود! ادامه متن

 • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
 • پاکستان
 • 5.0 امتیاز
 • 2+ ساعت
 • دوبله
 • 7+ سال
 • FHD

معرفی خر شاه

همیشه شیرها پادشاه جنگل یا پادشاه شهر هستند، اما خب گاهی اوقات هم اوضاع فرق می‌کند و در یک انتخابات عجیب و غریب، یک از کاندیداهایی که خودش هم نمی‌داند چطور کاندید شده، انتخاب می‌شود! می‌پرسید اصلا چنین چیزی ممکن است؟ خب باید بگوییم بله و قرار است در انیمیشن سینمایی خر شاه با دوبله فارسی که در ایران با اسم‌های دیگری مثل «الاغ شاه» و «دانکی کینگ» هم معروف شده است، داستان این ماجرای عجیب و غریب را ببینیم. حالا اگر دوست دارید بدانید چطور یک خر، شاه می‌شود، با ما به بخش بعدی بیایید!

داستان کارتون سینمایی خر شاه

همه ماجرا از روزی شروع می‌شود که شیر بزرگ، پادشاه شهر آزاد، در یک تجمع خیلی بزرگ که همه مردم شهر در آن‌جا هستند، اعلام می‌کند که قرار است پادشاهی‌اش به‌زودی تمام شود و مردم، باید یک پادشاه جدید برای خودتان انتخاب کنند. با این حرف شاه، چندین حیوان، کاندید می‌شوند و خب یکی از این کاندیدها، «مونگو»، خر رویاپردازی است که دلش می‌خواهد معروف و پولدار شود! البته که مونگو خودش نمی‌خواست کاندیدا باشد و یک گروه مخفی از اعضای حکومت سابق، او را کاندید می‌کنند و حالا مونگو، بدون اینکه بداند چطور و چرا، کاندید شده و در کمال تعجب، انتخاب هم می‌شود! با شروع پادشاهی مونگوی جوان، چند اتفاق بد پیش می‌آید و مونگو باید بتواند علاوه بر پیدا کردن راز مخفی این اتفاقات، از شهرشان هم دفاع کند و اوضاع را به حالت اول برگرداند! فکر می‌کند خر رویاپرداز و کاملا سر به‌هوایی مثل مونگو، از پس این کار برمی‌آید؟ برای پاسخ به این سوال باید به تماشا انیمیشن خر شاه با فرزند خود بنشینید!

جزئیات جالب انیمیشن The Donkey King با دوبله فارسی

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این کارتون برای بچه‌ها و حتی بزرگترها، دیالوگ‌های طنز و به‌شدت جذاب کاراکترها است. در واقع همه مخاطبان به‌راحتی با دیدن این کارتون، احساس می‌کنند که در حال تماشای یک رقابت انتخاباتی واقعی هستند و این موضوع، توجه منتقدان و مردم عادی در سراسر دنیا را به خود جلب کرده است و باعث شده که این انیمیشن طنز و جذاب، رتبه خوبی در میان بقیه کارتون‌ها به‌دست آورد.
شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید انیمیشن خر شاه ساخت کجاست و اگر کشور سازنده این کارتون را نمی‌دانید، باید بگوییم که این کارتون، ساخت پاکستان است و احتمالا در سال‌های بعدی باید منتظر بقیه انیمیشن‌های جذاب این کشور و البته انیمیشن خر شاه 2 هم باشیم. پیشنهاد می‌کنیم برای درک هر چه بهتر جزئیات این کارتون توسط بچه‌ها، انیمیشن خر شاه با دوبله فارسی را همراه با فرزندان‌تان تماشا کنید و بعد از اتمام کارتون، درباره مهم‌ترین بخش‌های آن با هم حرف بزنید. البته اگر نمی‌دانید که به بچه‌ها چه نکاتی درباره این کارتون بگویید، فقط کافی است نیم‌نگاهی به بخش بعدی بیندازید!

مهم ترین پیام های آموزنده انیمیشن سینمایی خر شاه برای بچه ها

ابتدا باید به شما بگوییم که تماشا کارتون خر شاه برای بچه‌های 7 ساله و بالاتر، کاملا مناسب است. برخی از مهم‌ترین نکات آموزنده انیمیشن The Donkey King شامل این موارد هستند:

 • مسئولیت‌پذیری و تلاش برای ایجاد شرایط بهتر؛

 • توجه به سرنخ‌های کوچک و بزرگ و یافتن دلیل اتفاقات مختلف؛

 • توانایی مدیریت بحران و تمرکز بر مهارت حل مسئله؛

 • تلاش، پشتکار و ناامید نشدن از رسیدن به رویاهای خود.

کاراکتر اصلی این کارتون یعنی مونگو، یک موجود ساده، سر به‌هوا، خیال‌پرداز و البته با آرزوهای بزرگ است که اطرافیان سعی می‌کنند او را از این رویاپردازی، خارج کنند. البته که مونگو، با کمک روح پدرش، هیچ‌وقت رویاهای خود را فراموش نمی‌کند و تحت هر شرایطی، سعی می‌کند که به آرزوهای خود برسد. این بخش، فرصت خوبی است که با بچه‌ها درباره آرزوها و اهداف‌شان حرف بزنید. به آن‌ها بگویید که در هر حالت و شرایطی، نباید ناامید شوند و هیچ‌وقت نباید اهداف مثبت و آرزوهای زندگی خودشان را نادیده بگیرند.
از طرف دیگر، مونگو بدون اینکه بخواهد وارد یک شرایط سخت شده و مسئولیت‌های زیادی برعهده او قرار می‌گیرند. البته که مونگو ابتدا نمی‌خواهد کاری به کار این مسئولیت‌ها داشته باشد، اما کم‌کم و با دیدن وضعیت جدید، خود را موظف می‌داند که شرایط را تغییر داده و سعی کند اوضاع شهر را به حالت امن و ایده‌آل قبلی برگرداند.
از این قسمت استفاده کرده و درباره اهمیت مسئولیت‌پذیری، با فرزندان‌تان حرف بزنید. به آن‌ها یادآوری کنید که همه موجودات، در هر بخش از زندگی‌شان، وظایف مختلفی برعهده دارند که گاهی اوقات، این وظایف آسان و یا حتی خوشایند نیستند، اما همه ما در هر شرایطی، باید بهترین عملکرد را داشته باشیم و به‌بهترین شکل ممکن، وظایف و مسئولیت‌های خود را انجام دهیم.

تماشا و دانلود کارتون خر شاه با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا انیمیشن خر شاه با دوبله فارسی کامل فراهم شده است و به‌راحتی می‌توانید این کارتون را آنلاین و رایگان، برای بچه‌ها پخش کنید. البته اگر فرزندان شما هم طرفدار تماشای چندین و چندباره هر کارتون هستند، اصلا نگران نباشید. در این صورت می‌توانید با دانلود انیمیشن The Donkey King با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک، فرصت تماشای چندین باره این کارتون را در اختیار کودکان بگذارید. مونگو، به همه مخاطبان یادآوری می‌کند که هر کدام از ما، با هر شرایط و توانایی‌، می‌توانیم کارهای خیلی بزرگی کنیم، فقط کافی است که مسئولیت‌های خود را واقعا بپذیریم!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون خر شاه لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن باب اسفنجی : اسفنج در حال فرار و انیمیشن لوراکس را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.