لوراکس The Lorax (2012)

لوراکس The Lorax

انیمیشن جالب لوراکس The Lorax داستان زندگی پسری به نام تد Ted رو به تصویر می‌کشه که در شهری به نام تنیدویل زندگی می‌کنه. توی این شهر که توسط ... ادامه متن

  • تماشای فیلم
  • 6.4 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی لوراکس

انیمیشن جالب لوراکس The Lorax داستان زندگی پسری به نام تد Ted رو به تصویر می‌کشه که در شهری به نام تنیدویل زندگی می‌کنه. توی این شهر که توسط فردی پول‌دار به نام اوهر (O'Hare) اداره می‌شه هیچ درخت طبیعی به چشم نمی‌خوره و تمام گیاهان و درختان اون از جنس پلاستیک هستن. 
می‌دنید چرا از درختای طبیعی توی این شهر استفاده نمی‌شه؟ چون اوهر همه درآمد خودش رو از طریق فروش اکسیژن به دست میاره و به همین خاطر هم مخالف کاشت درختای طبیعی توی شهره و تلاش می‌کنه تا هوا رو آلوده‌تر کنه و محصولات خودش رو بیشتر بفروشه.

تد به دختری به نام آدری علاقه‌مند هست. از طرفی آدری دختریه که علاقه زیادی به طبیعت داره و همیشه آرزو داره تا بتونه یه درخت واقعی داشته باشه. اون تصمیم گرفته با هر کسی که این آرزو رو برآورده کنه ازدواج بکنه. تد که بدش نمی‌یاد با آدری ازدواج کنه تصمیم می‌گیره تا یه درخت واقعی رو برای آدری پیدا کنه و اون رو بهش هدیه بده.
تد برای این‌که بتونه این درخت رو پیدا کنه سری به مادربزرگش می‌زنه تا بتونه از راهنمایی‌های اون استفاده کنه و به هدفش برسه. مادربزرگ فردی به نام وانسلر رو به تد معرفی می‌کنه چون فقط اون می‌دونه که چرا درختای طبیعی توی شهر وجود ندارن.
تد بالاخره همه کارهاش رو انجام می‌ده و برای دانستن ماجرا تصمیم می‌گیره تا با وانسلر ملاقات کنه. اما وانسلر که خارج از شهر زندگی می‌کنه در ابتدا ملاقات با تد رو قبول نمی‌کنه اما وقتی اصرار و پافشاری تد رو می‌بینه، تصمیم می‌گیره تا داستان زندگی خودش رو واسه تد تعریف کنه.
وانسلر داستان زندگیش رو این‌طور شروع می‌کنه و می‌گه من زمانی قصد تجارت داشتم و می‌خواستم از این راه به فردی ثروتمند تبدیل بشم. برای رسیدن به این هدف به مکانی زیبا که خیلی شبیه به جنگل بوده برخورد می‌کنه و تصمیم می‌گیره تا با برگ‌ درختان اون یک نوع لباس خاص رو تولید کنه. اما وقتی اولین درخت رو قطع می‌کنه طی یه ماجرای عجیب با موجودی پشمالو به نام لوراکس آشنا می‌شه که کارش محافظت از درختان اون جنگل بوده و داستان از این‌جا شروع می‌شه.
در ابتدای ماجرا لوراکس و وانسلر با هم درگیر می‌شو اما در نهایت لوراکس می‌تونه وانسلر رو متقاعد کنه و ازش قول بگیره که دیگه کاری به درختا نداشته باشه و اونا رو قطع نکنه و در عوض لواراکس می‌تونه با پرداخت مبلغی به عنوان اجاره در اون مکان زندگی کنه.
اما داستان به همین جا ختم نمی‌شه چون وانسلر بالاخره موفق می‌شه تا از برگ‌های درختی که اون رو قطع کرده بود نوعی لباس رو بسازه که اتفاقا مردم به شدت از اون استقبال می‌کنن. وقتی وانسلر با تقاضای خلی زیاد مردم مواجه می‌شه زیر قولش می‌زنه و شکستن پیمانی که با لوراکس بسته بود تصمیم می‌گیره تا درختا رو قطع کنه اما بعد از مدتی که تمام درختای جنگل رو قطع کرد و دیگه هیچ درختی باقی نموند، باز هم تبدیل به یه تاجر ورشکسته شد.
وانسلر با این کار باعث شد تا آلودگی هوای شهر بیشتر بشه و از این راه به قدرتمند‌تر شدن اوهر کمک کنه. اما وانسلر که حالا دیگه پیر شده و توان کار کردن نداره، یک دانه‌ از درختای اون جنگل رو پیش خودش نگه داشته، اون رو به تد می‌ده تا اون رو در وسط شهر بکاره.
اما اوهر که حالا از ماجرا آگاه شده تصمیم می‌گیره تا دانه درخت رو از تد بدزده چون می‌دونه که کاشتن درخت باعث می‌شه تا هوا تمیز بشه و از طرفی کمپانی اکسیژن سازی اون ورشکست بشه؛ اما در نهایت با درگیری که بین اوهر و آدری و مادربزرگ تد پیش می‌یاد سرانجام اوهر شکست خورد و مردم از نقشه شوم اون آگاه شدن و یه بار دیگه درختای طبیعی رو در شهر کاشتن.
شخصیت‌های اصلی این انیمیشن رو تد، لوراکس، وانسلر و آدری هستن.
در صورتی که از انیمیشن لوراکس خوشتون اومده، انیمیشن‌های دیگه ساخت همین کمپانی مثل هاپ خرگوش زبل رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.


جزئیات ساخت انیمیشن لوراکس The Lorax

محصول کمپانی Illumination Entertainment، به کارگردانی کیل بالدا (Kyle Balda) و کریس رناد (Chris Renaud) است. ژانر این انیمیشن کمدی بوده و مدت زمان آن 86 دقیقه است.