آفرینک
X

لوراکس The Lorax (2012)

لوراکس The Lorax

انیمیشن لوراکس The Lorax با رنگ‌هایی شاد و ظاهر زیبا، دنیای زشتی را نشان می‌دهد که در آن، هیچ درختی وجود ندارد. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.4 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 5+ سال
  • FHD

معرفی لوراکس

دنیای ما، بدون درختان، گل‌های رنگارنگ و حیوانات جورواجور، یک مکان خالی و سرد خواهد بود و بچه‌ها قرار است در انیمیشن لوراکس چنین دنیای عجیبی را ببینند. با تغییرات فعلی کره زمین، شرایط زندگی انسان‌ها هم روز به روز سخت‌تر و بدتر می‌شود و همه امید بشر، به کودکانی است که روزی توانایی نجات زمین را خواهند داشت و در کارتون لوراکس بچه‌ها به‌خوبی با این موضوع آشنا می‌شوند. چطور؟ همراه ما باشید که در بخش بعد، داستان انیمیشن لوراکس را برای شما تعریف کنیم.

داستان انیمیشن سینمایی لوراکس با دوبله فارسی

«تد» یک پسر بچه 12 ساله است که همراه با مادر و مادربزرگ‌اش، در شهری زندگی می‌کنند که هیچ درختی در آن وجود ندارد. بعد از این که یکی از دوستان تد به او می‌گوید که آرزو دارد که یک درخت واقعی از نزدیک ببیند، تد تمام تلاش خود را می‌کند که آرزوی دوست خود را برآورده کند و در این مسیر، از شهر خارج شده، پیرمردی را می‌بیند که احتمالا مسبب همین وضعیت است و البته با لوراکس، نگهبان جنگل هم آَشنا می‌شود. با وجود تمام این اتفاقات و حضور همه این افراد جدید، فکر می‌کنید که تد می‌تواند شهرشان را نجات دهد؟

جزئیات جالب کارتون لوراکس

انیمیشن لوراکس بر اساس یک کتاب داستان، با همین نام ساخته شد و توانست با فروش بسیار خوب خود، به یکی از پرمخاطب‌ترین انیمیشن‌ها تبدیل شود و البته سود بسیار زیادی هم کسب کند. این انیمیشن جذاب و کودکانه، در یک شهر به‌ظاهر زیبا شروع می‌شود و مخاطبان، کم‌کم با داستان ترسناکی مواجه می‌شوند که در این شهر وجود دارد.
در واقع در این انیمیشن، داستان اولیه کتاب را کمی تغییر داده‌اند و هر چند طرفداران اولیه این کتاب داستان، از این موضوع چندان راضی نبودند، اما همین تغییرات توانست توجه بچه‌های زیادی را در سرتاسر دنیا به خود جلب کند و در مدت زمان کوتاهی، لوراکس به یک انیمیشن پرطرفدار و محبوب تبدیل شود. نکته بسیار جالب این است که با وجود استقبال فوق‌العاده از این کارتون، قرار نیست لوراکس 2 ساخته شود، زیرا انیمیشن با یک پایان خوش، به‌اتمام رسیده و پیام خود را به‌خوبی به مخاطبان منتقل کرده است. اما به دلیل استقبال زیاد مخاطبان، یک انیمیشن کوتاه به نام انیمیشن لوراکس : نیروهای طبیعت نیز ساخته شده است که می‌توانید آن را تماشا کنید.
پیشنهاد می‌کنیم با تماشا کارتون لوراکس با دوبله فارسی همراه با بچه‌ها، این فرصت را در اختیار آن‌ها بگذارید که داستان کارتون را به‌خوبی درک کنند و پس از آن درباره جزئیات مهم این انیمیشن، با آن‌ها حرف بزنید.

نکات مثبت و منفی کارتون سینمایی لوراکس برای بچه ها

انیمیشن سینمایی لوراکس درباره اهمیت درختان و حفظ محیط زیست است و این موضوع به‌خوبی و به شکل قابل درکی، برای بچه‌ها روایت می‌شود. برخی از مهم‌ترین پیام‌ها و ارزش‌های این کارتون، شامل موارد زیر است:

  • از بین رفتن محیط زیست و تاثیر بسیار بد آن بر همه جنبه‌های زندگی انسان‌ها و دیگر موجودات این کره خاکی؛

  • مصرف بی‌رویه منابع زمین و نتیجه فاجعه‌بار آن؛

  • اهمیت گیاهان در چرخه حیات انسان‌ها.

در کارتون سینمایی لوراکس همانند همه داستان‌های کودکانه، شخصیت‌های بد و خوب در کنار هم وجود دارند. شهردار شهر، یکی از شخصیت‌های منفی است که با از بین‌رفتن درخت‌ها و فروش اکسیژن به مردم، روز به‌روز پول‌دارتر شده و نمی‌خواهد که تد به هدف خود یعنی یافتن یک درخت، دست پیدا کند.
در کنار این شخصیت‌های سفید و سیاه، شخصیت‌های خاکستری هم وجود دارند که علی‌رغم اشتباهات گذشته خود، سعی دارند که آن اشتباهات را جبران کنند. همین موضوع می‌تواند به شما کمک کند که با بچه‌ها درباره رفتار آدم‌ها، اشتباهات افراد و تاثیر کارهای همه انسان‌ها بر سرنوشت دیگران، با آن‌ها حرف بزنید.
علاوه بر این، می‌توانید درباره مشکلات دنیای واقعی هم‌چون از بین‌رفتن جنگل‌ها با کودکان گفت‌وگو کنید. پیشنهاد می‌کنیم که بعد از دیدن این کارتون و با توجه به داستان آن، یک گلدان کوچک در اختیار بچه‌ها بگذارید و به آن‌ها مسئولیت نگهداری از آن گلدان را بدهید که علاوه بر تمرین مسئولیت‌پذیری، فرآیند رشد گیاهان را هم از نزدیک مشاهده کنند.

تماشا و دانلود انیمیشن سینمایی لوراکس با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا انیمیشن لوراکس با دوبله فارسی کامل فراهم شده است و می‌توانید این انیمیشن جذاب و آموزنده را به‌صورت آنلاین برای فرزندان خود پخش کنید. البته امکان دانلود کارتون لوراکس و تماشای آفلاین هم در آفرینک وجود دارد و بعد از دانلود، می‌توانید لوراکس را با بچه‌ها و دیگر اعضای خانواده‌تان، تماشا کنید. کارتون لوراکس با زبان کودکانه خود، از دنیایی می‌گوید که ممکن است در اثر بی‌توجهی ما انسان‌ها، آینده کره زمین باشد و بی‌شک بچه‌ها تنها کسانی هستند که در آینده، می‌توانند از این فاجعه جلوگیری کنند.
اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن لوراکس لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن هاپ خرگوش زبل و انیمیشن هورتون را نیز برای او در آفرینک پخش و دانلود کنید.