آفرینک
X

معبد خورشید Prisoners of the Sun (1992)

معبد خورشید Prisoners of the Sun

تن‌تن، اسنویی و کاپیتان هادوک در این انیمیشن به سمت امریکای جنوبی می‌روند تا درمانی برای یک طلسم پیدا کنند. ماجرا از آنجایی آغاز شد که پروفسور کلک ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • آمریکا
  • 7.8 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 7+ سال

معرفی معبد خورشید

تن‌تن، اسنویی و کاپیتان هادوک در این انیمیشن به سمت امریکای جنوبی می‌روند تا درمانی برای یک طلسم پیدا کنند. ماجرا از آنجایی آغاز شد که پروفسور کلکیلوس دوست تن‌تن و کاپیتان هادوک توسط گروهی از مردان دزدیده میشه. یکی از اون مردان یه سرخپوست به اسم چیکویتو یکی از آخرین بازماندگان نسل اینکاها هست. تن‌تن و هادوک متوجه می‌شن که پروفسور کلکیولس سوار یه کشتی باری هست و دارن به کشور پرو می‌برنش. پس سوار هواپیما می‌شن تا دوستشون رو نجات بدن. تن‌تن و هادوک موفق می‌شن به کشتی برسن.

وقتی به کشتی می‌رسن تن‌تن سعی می‌کنه جلوی چیکویتو رو بگیره و اونجا متوجه می‌شه که کلکیولس به جرم پوشیدن دستبند مومیایی اینکاها به مرگ محکوم شده. هادوک، تن‌تن و اسنویی نمی‌تونن کلکیولس رو نجات بدن و دزدها موفق می‌شن کلکیولس رو به یه جای نامعلوم ببرن. حالا تن‌تن و هادوک باید دنبال بومی‌هایی بگردن که کلکیولس رو بردن. جست‌و‌جوهای اونا در شهر سانتا کلارا باعث می‌شه که سرنخ‌هایی پیدا کنن و به شهر کوهستانی جاوگا برن. اونجا برای اینکه این گروه کوچک یعنی اسنویی، هادوک و تن‌تن رو از بین ببرن یه قطار از ریل خارج می‌شه.

گروه کوچک ما متوجه می‌شن که هم مقامات دولتی و هم مردم محلی به هیچ وجه علاقه‌ای ندارن که به اونها برای پیدا کردن دوستشون کمک کنن. دلیل کمک نکردن مردم و مقامات به خاطر ترس از خشم اینکاها هست. اما بلاخره یه راهی برای گروه پیدا می‌شه. تن‌تن یه مرد سرخپوست رو می‌بینه که دو سفید پوست دارن اذیتش می‌کنن برای همین جلو می‌ره و با اون دو نفر مقابله می‌کنه و مرد سرخپوست که اسمش زورینو هست رو از دست اون دو نفر نجات می‌ده. به‌خاطر این عمل شجاعانه یه مرد سرخپوست اسرارآمیز مدالی بزرگ به تن‌تن می‌ده و بهش می‌گه که این مدال تو رو از خطرات محافظت خواهد کرد.

زورینو هم برای تشکر از تن‌تن پیشنهاد می‌ده که راهنمای اونها بشه و اونا رو به معبد خورشید ببره. زورینو به تن‌تن می‌گه که دوست شما در معبد خورشید توسط اینکا زندانی شده. تن‌تن می‌گه که انیکاها در زمان‌های خیلی قدیم حکومت می‌کردن و الان وجود ندارن، اما زورینو می‌گه که اینطور نیست و اونا هنوزم هستن اما خیلی از سفید پوست‌ها این موضوع رو نمی‌دونن. به این ترتیب گروه به همراه یک راهنمای مطمئن به یک ماجراجویی خطرناک راهی می‌شن تا بتونن دوستشون رو آزاد کنن.

شخصیت‌های اصلی انیمیشن زیبای معبد خورشید تن‌تن، کاپیتان هادوک، چیکویتو و زورینو هستن. در صورتی که از انیمیشن معبد خورشید Prisoners of the Sun خوشتون اومده، انیمیشن‌های دیگه مثل تن‌تن در تبت رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

شعار تبلیغاتی انیمیشن معبد خورشید Prisoners of the Sun

ماجراجویی جسور طلسم‌ها را باطل می‌کند.