آفرینک
X

پیتر و گرگ Peter & the Wolf (2006)

پیتر و گرگ Peter & the Wolf

پیتر و گرگ داستان پسری است که با پدربزرگش زندگی می‌کند. او تلاش می‌کند تا دنیای اطرافش را کشف کند. در همین حین با یک گرگ روبه‌رو میشود و... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.6 امتیاز
  • 30 دقیقه
  • 12+ سال
  • HD

معرفی پیتر و گرگ

انیمیشن پیتر و گرگ peter and the wolf  یک انیمیشن صامت یعنی بی‌صداست و در دسته فیلم‌های کوتاه قرار می‌گیرد. اگرچه در این انیمشن حرفی بین شخصیت‌های داستان رد و بدل نمی‌شود ولی موضوع انیمیشن جالب و تاثیرگذار است. به طوری که کاملاً متوجه احساسات شخصیت‌ها خواهید شد. این انیمیشن داستان پسری کوچک و خجالتی است که با پدربزرگش زندگی می‌کند. حساسیت بیش از حد پدربزرگ و منع کردن پیتر از بیرون رفتن از خانه، باعث شده پیتر پسری ضعیف و ناموفق به نظر بیاید. بچه‌ها پیتر را مسخره می‌کنند و کسی با او دوست نمی‌شود و قبولش ندارد.
پیتر سعی می‌کند از حصارها و موانع اطرافش عبور کند و با دنیای بیرون تماس بیشتری برقرار کند. او دوست دارد از خانه خارج شود، خطرات و ترس‌ها را به جان بخرد ولی تجربه‌های جدید یاد بگیرد. 
دوستان پیتر محدود می‌شوند به یک کلاغ که بالش آسیب دیده و یک غاز بامزه. پیتر بادکنکی که از سیرک شهر گرفته است را به کلاغ می‌دهد تا بتواند راحت‌تر پرواز کند و جبران بال شکسته‌اش را بکند. او درون خود، قلبی مهربان دارد. روزی از روزها پیتر از غفلت و خواب پدربزرگ استفاده می‌کند و از حصارهای حیاط می‌گذرد و به آن طرف پرچین‌ها می‌رود. پیتر دوستان چندانی ندارد که با آن‌ها همبازی شود. فقط کلاغ و غاز در کنار او هستند . پدربزرگ متوجه خروج پیتر از خانه می‌شود و پیتر را به خانه بر‌می‌گرداند. اما غاز و کلاغ در بیرون حیاط و پشت در جا می‌مانند. پیتر مجبور می‌شود از پشت پرچین، دوستانش را نگاه کند که ناگهان متوجه حضور حیوان دیگری می‌شود. یک میهمان ناخوانده سر رسیده است. تازه‌وارد یک گرگ است. همان گرگی که همیشه پدربزرگ، پیتر را از او ترسانده است. 
دیدن یک گرگ گرسنه در یک روز برفی ترسناک نیست؟ گرگ دنبال طعمه می‌گردد و چه طعمه‌ای بهتر از یک کلاغ زخمی که زیاد توان پرواز ندارد و یک غاز چاق که به نظر خوشمزه می‌آید و می‌تواند وعده غذایی لذیذی برای گرگ باشد. به نظر شما عاقبت غاز و کلاغ چه خواهد شد؟ گرگ چه خواهد کرد و پیتر در دفاع از دوستانش چه کار خواهد کرد؟
در انیمیشن‌های کوتاه شما می‌توانید یک موضوع جذاب را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ببینید. درست مثل انیمیشن کمدی باد که حتماً آن را در آفرینک تماشا کرده‌اید. 
انیمیشن پیتر و گرگ (peter and the wolf)  در سال 2006 و توسط سوزی تمپلتون  (Suzie Templeton)کارگردانی شده است. جالب است بدانید که این انیمیشن جذاب برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن کوتاه در سال ۲۰۰۷ شد. در ضمن سرگئی پروکفیف (Sergei Prokofiev) هم نویسندگی و هم آهنگسازی این اثر را انجام داده است. کارگردان این اثر بدون هیچ کلامی، منظور و احساسات شخصیت‌های داستان را به ما نشان می‌دهد که این جزء نقاط قوت انیمیشن است.


شعار تبلیغاتی پیتر و گرگ peter and the wolf

پسرهایی مثل پیتر از گرگ‌ها نمی‌ترسند.