آفرینک
X

ناسیکا از دره باد Nausicaä of the Valley of the Wind (1984)

ناسیکا از دره باد Nausicaä of the Valley of the Wind

ناسیکا دختری است که برای زنده نگه داشتن زمین تلاش می‌کند. آن هم در زمانی که طبیعت از بین رفته و رودخانه‌ها آلوده شده‌اند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ژاپن
  • 8.1 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 12+ سال
  • FHD

معرفی ناسیکا از دره باد

انیمیشن ناسیکا از دره باد Nausicaä of the Valley of the Wind از طرف سازمان جهاني حفاظت از محيط زيست برگزیده شده چون به موضوع نگه‌داری از طبیعت و جنگل‌ها می‌پردازد. این انیمیشن مربوط به آینده است. وقتی که تمدن صنعتی از بین رفته و جنگل‌هایی در زمین به وجود آمده‌اند که سمی هستند و درختان گرده‌های کشنده‌ای تولید می‌کنند که برای انسان‌ها خیلی خطرناک‌اند. در بعضی از مناطق تنها می‌توان از ماسک‌های مخصوص استفاده کرد و رفت‌وآمد در قسمت‌های مختلف زمین سخت است. در چنین شرایطی ناسیکا تصمیم می‌گیرد راهی برای نجات دادن زمین پیدا کند. او مواد مختلف را آزمایش می‌کند و همچنین گرده‌های سمی را بررسی می‌کند تا بفهمد چه چیز باعث شده تا جنگل‌ها سمی و آلوده شوند؟ جایی که ناسیکا زندگی می‌کند اسمش دره‌ی باد است. آن‌جا همیشه باد می‌وزد و مردم با سعی و تلاش توانسته‌اند درختان غیرسمی بکارند و آب تمیز داشته باشند. انیمیشن گردنبند جادویی هم موضوعی مشابه دارد و اگر دوست داشته باشید، می‌توانید در آفرینک تماشایش کنید. 
دره باد جز معدود مناطقی است که مردم می‌توانند بدون ماسک نفس بکشند و بچه‌ها بین درختان و گل‌ها بازی کنند. اما در بقیه مناطق و در جنگل‌های سمی، حشراتی زندگی می‌کنند که تعدادشان خیلی زیاد است. اگر آدم‌ها، حشرات را اذیت کنند، این حشرات غول‌پیکر و بزرگ به آدم‌ها حمله می‌کنند و آن‌ها را از بین می‌برند. برای همین ناسیکا سعی می‌کند جلوی خشمگین شدن این حشرات را بگیرد. البته این کار راحتی نیست. ناسیکا یک نیروی ویژه دارد. او می‌تواند حیوانات و حشرات را آرام کند. شاید او می‌تواند با آن‌ها صحبت کند و یا زبان آن‌ها را بفهمد؟ کسی نمی‌داند. ولی هر چه که باشد ناسیکا در آرام نگه داشتن دره باد نقش خیلی مهمی دارد. به غیر از دره باد، مناطق دیگری هم وجود دارند که آدم‌ها در آن‌ها ساکن‌اند. اما در هر منطقه آدم‌ها به فکر خودشان هستند و برایشان مهم نیست که چه بلایی سر مناطق دیگر بیاید. برای همین بعضی وقت‌ها کاری می‌کنند که به ضرر بقیه آدم‌هاست. در یکی از این مناطق، آدم‌ها برای دور کردن حشرات راهی را انتخاب می‌کنند که کاملاً به ضرر اهالی دره باد است. آن‌ها حشرات را خشمگین می‌کنند و سعی می‌کنند آن‌ها را به مسیری ببرند که به دره باد می‌رسد. اوضاع از کنترل ناسیکا خارج می‌شود و حشرات خشمگین برای گرفتن انتقام به سوی دره باد هجوم می‌آورند. فکر می‌کنید ناسیکا چطور می‌تواند از دره باد محافظت کند؟ او چطور می‌تواند جلوی حشرات غول‌پیکر و خشمگین را بگیرد؟

شعار تبلیغاتی ناسیکا از دره باد Nausicaä of the Valley of the Wind

شاهکار حماسی میازاکی!