آفرینک
X

میچل ها در برابر ماشین ها The Mitchells vs. the Machines (2021)

میچل ها در برابر ماشین ها The Mitchells vs. the Machines

انیمیشن میچل ‌ها علیه ماشین‌ ها The Mitchells vs. the Machines‎ داستان خانواده‌ میچل‌‌ها را روایت می‌کند که در ظاهر به یک سفر جاده‌ای معمولی می‌روند تا دخترشان را به دانشگاه برسانند؛ اما اتفاقاتی می‌افتد ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.7 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 8+ سال
  • FHD

معرفی میچل ها در برابر ماشین ها

انیمیشن میچل ‌ها علیه ماشین‌ ها The Mitchells vs. the Machines‎ داستان خانواده‌ میچل‌‌ها را روایت می‌کند که در ظاهر به یک سفر جاده‌ای معمولی می‌روند تا دخترشان را به دانشگاه برسانند؛ اما اتفاقاتی می‌افتد که آنها را تبدیل به تنها باقی‌مانندگان روی زمین می‌کند؛ بازماندگانی که قرار است با روبات‌ها بجنگند و نسل انسان را نجات دهند.

تیم ساخت میچل‌ ها علیه ماشین‌ ها

انمیشن میچل ‌ها در برابر ماشین ‌ها یکی از بهترین انیمیشن های 2021 بوده که توسط شرکت نتفلیکس وارد بازار شده است. سازندگان اصلی این پویانمایی شرکت سونی پیکچرز انیمیشن بوده‌اند اما به دلایل اقتصادی، نتلفیکس آن را منتشر کرده است. نویسنده‌‌ آن نیز مایک ریاندار و جف روو هستند و توسط مایک ریاندا کارگردانی شده است. تهیه‌‌کنندگان انیمیشن میچل‌ ها علیه ماشین ‌ها فیل لرد و کریستوفر میلر هستند.
این فیلم توانسته تحسین منتقدان را در بخش‌های صداگذاری و دوبله، فضا و طنز برانگیزد. همچنین انیمیشن میچل ها علیه ماشین ها با دوبله فارسی کامل و جذاب در اینجا قابل تماشا است.

داستان انیمیشن میچل ها در برابر ماشین ها

«همه‌ دوست دارن اون خونواده بی‌نقصه باشن... ولی آخه کیه که بی‌نقص باشه؟! هر خونواده‌ای چالش‌های خودشون رو دارن، از عکسای زشت بگیر تا بچه‌های بدغذا...»
این جملات، اولین حرف‌هایی هستند که در شروع انیمیشن میچل‌ ها علیه ماشین ها به گوش می‌رسد. این حرف‌ها توسط کیتی میچل زده می‌شود. دختر خلاق و فیلم‌سازی که در دانشگاه محبوبش در کالیفرنیا پذیرفته شده است. داستان از شب قبل رفتن او به دانشگاه شروع می‌شود.
در همین شب جادویی دعوایی بد بین کیتی و پدرش (ریک) سر می‌گیرد و پدر بدون این که بخواهد لپ‌تاپ دخترش را می‌شکند. فردا صبح پدر پرواز کیتی را لغو می‌کند و با اصرار همه‌ خانواده را به سفری جاده‌ای دعوت می‌کند تا به کمک این کنار هم بودن، دعوایش با کیتی و وضعیت خانواده را سامان بدهد.
در سوی دیگری از دنیا، مارک بومن در نمایشگاهی از روبات‌های تازه‌اش رونمایی می‌کند و همه شگفت‌زده می‌شوند. مارک تصمیم دارد تا این روبات‌ها را جایگزین دستیار مجازی‌اش پال کند. پال که خودش هم به نوعی روبات است، از این تصمیم خشمگین شده و بر عیله انسان‌ها شورش می‌کند. او قصد دارد تا تمامی انسان‌ها را به اسارت گرفته و به فضا بفرستد.
«لطفاً همگی خونسرد باشید و لبخند بزنید تا بتوانیم شما را راحت اسیر کنیم.»
(جمله پال خطاب به آدم‌ها، هنگام دستگیری)
پس میچل‌ها تنها خانواده روی زمین هستند که از دست روبات‌ها فرار می‌کنند. کیتی و خانواده‌اش تلاش می‌کنند تا دنیا را از دست روبات‌ها پس بگیرند. دو روبات معیوب به نام‌های اریک و دبورابات ۵۰۰۰، که اول می‌خواستند کیتی را اسیر کنند هم به کمک آن‌ها می‌آیند. ادامه‌ فیلم تلاش و رویارویی میچل‌ها در برابر ماشین‌ها است.

ژانر انیمیشن میچل ‌ها علیه ماشین‌ ها The Mitchells vs. the Machines‎

ژانر و دسته‌بندی این انیمیشن علمی-تخیلی و کمدی است. طنز ظریف و جذاب آن می‌تواند به مدت ۲ ساعت کودک شما را سرگرم کند و نمایش جذاب و گرافیک بصری رویایی میچل‌ها و روبات‌ها، به او هیجان می‌دهد.

چرا باید کارتون سینمایی میچل ها در برابر ماشین ها را ببینیم؟

در این انیمیشن تلفیقی از قوانین سنتی با دنیای مدرن بررسی شده است که همه‌ این مضامین در دل داستانی جذاب روایت شده‌اند. این مفاهیم عبارت‌اند از:

خانواده: کیتی، دختر نوجوانی است که از وضع کنونی خانواده‌ خود ناراضی است و فکر می‌کند آن دوران خوب، تنها در دوران کودکی‌اش وجود داشته‌اند و حالا همه‌ چیز عوض شده است. او فکر می‌کند خانواده‌اش نمی‌توانند درکش کنند و می‌خواهد به دانشگاه برود تا آدم‌هایی را ببیند که با او علاقه‌ مشترک دارند.
اما در طول داستان و با وقایعی که پیش می‌آید، متوجه می‌شود ممکن است مرور زمان چیز‌هایی را عوض کرده باشد اما آن صمیمیت هنوز هم پابرجاست و در کنار خانواده بودن و همکاری همیشه باعث می‌شود اتفاقات خوبی رقم بخورد.

تکنولوژی: در زمانه‌ای که هستیم، کودکان از سنین کم با تمام تکنولوژی‌ها آشنا می‌شوند و خیلی زود طرز استفاده از آنها را یاد می‌گیرند. اما نیاز است در کنار این ورود آنها به دنیایی تازه، درباره کاربرد‌های این تکنولوژی و مرز‌هایش با آنها صحبت شود. انیمیشن میچل ها علیه ماشین ها این مفاهیم را بررسی می‌کند.
همان‌طور که می‌بینیم در طول این انیمیشن از انواع ابزار‌های پیشرفته‌ امروزی استفاده شده و انیمیشن برای بچه‌های نسل تازه، ساخته شده است. موبایل‌ها، شبکه‌های اجتماعی و روبات‌ها نقش مهمی در پیشبرد روند این داستان دارند و همین امر سبب می‌شود تا نزدیکی زیادی با ذهن بچه‌ها داشته باشد.
برای بازدهی بیشتر بهتر است کودکان بالای ۸ سال به تماشای این کارتون جذاب بنشینند.

پیشروی روبات‌ها: در این انیمیشن‌ روبات‌ها به یکی از دشمنان عصبانی انسان‌ها تبدیل می‌شوند. این موضوع می‌تواند در ذهن کودک و به صورت ناخودآگاه دغدغه‌ استفاده درست از تکنولوژی را نشان دهد و او را محتاط‌تر کند. به علاوه به تفاوت‌های میان انسان‌ها و روبات‌ها هم پرداخته می‌شود. برای مثال در صحنه‌ای دو روبات اریک و دبورابات ۵۰۰۰، تلاش می‌کنند با ماژیک بر روی صورت خود، احساسات خود را نقاشی کنند و همین امر طنز ظریفی را شکل می‌دهد که کودک را به فکر احساساتش و اهمیت‌ آنها می‌اندازد.

تماشای رایگان میچل‌ها علیه ماشین‌ها در آفرینک

آفرینک برای کودکان و خردسالان آرشیوی از کارتون‌ها و انیمیشن‌های محبوب و تحسین‌شده در دنیا را آماده کرده است. برای تماشای آنلاین انیمیشن میچل‌ ها علیه ماشین ها با دوبله فارسی ، می‌توانید از سرویس آفرینک استفاده کنید. با دانلود انیمیشن میچل‌ ها علیه ماشین ها نیز می‌توانید این کارتون را به صورت آفلاین در آفرینک تماشا کنید.