آفرینک
X

ماوکا : آهنگ جنگل Mavka : The Forest Song (2023)

ماوکا Mavka

انیمیشن ماوکا : آهنگ جنگل Mavka : The Forest Song 2023 درباره ماوکا، الهه جنگل و پسری به نام لوکاس است که باید با یکدیگر جنگل جادویی را نجات دهند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • اکراین
  • 7.3 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 6+ سال
  • FHD

معرفی ماوکا : آهنگ جنگل

مرد ثروتمندی برای نجات دخترش، از عصاره حیات جنگل جادویی استفاده می‌کند و پس از آن، وسوسه می‌شود که همه عصاره حیات را به‌دست آورد. برای این کار هم یک جنگ تمام عیار راه می‌اندازد که با شروع آن، نیروهای جنگل هم با تمام وجود، در مقابل انسان‌ها مبارزه می‌کنند. با این شرایط و پس از این جنگ، میان انسان‌ها و موجودات جادویی، مرز عمیقی ایجاد شده و از آن لحظه، دیگر هیچ انسانی اجازه ندارد وارد جنگل شود تا اینکه در یک روز خیلی خاص، این شرایط تغییر می‌کند. حالا اگر نمی‌دانید که چه اتفاقی افتاده و چرا شرایط تغییر کرده، بهتر است هر چه زودتر تماشا کارتون سینمایی ماوکا : آهنگ جنگل با دوبله فارسی کامل را با بچه‌ها شروع کنید. این کارتون که با اسم‌های « ماوکا : آواز جنگل »، « ماوکا : ملودی جنگل » و « ماوکا : ترانه جنگل » هم مشهور شده، نکات مهمی دارد که در ادامه با هم مرور خواهیم کرد.

خلاصه داستان کارتون سینمایی ماوکا : آهنگ جنگل 2023 چیست؟

«ماوکا»، الهه خوش‌قلب، زیبا و مهربانی است که پس از سال‌ها، به‌عنوان جانشین محافظان، برای حفاظت از جنگل جادویی انتخاب می‌شود. در این بین، در سرزمین انسان‌ها نیز ماجراهای تازه‌ای اتفاق افتاده‌اند. زن بدجنسی به اسم کیلاینا، ادعا می‎کند همان دختربچه‌ای است که سال‌ها پیش، از مرگ نجات یافته و حالا می‌خواهد هر طور شده، همه عصاره حیات را به‌دست آورد. برای این کار هم یک پسر جوان یعنی لوکاس را استخدام کرده که وارد جنگل شود. ماوکا با دیدن لوکاس و خوش‌قلبی او، بخشی از عصاره حیات را در اختیارش می‌گذارد و دردسرها تازه از این لحظه شروع می‌شوند! کیلاینا تصمیم دارد که تمام جنگل را نابود کند و حالا سرنوشت جنگل، موجودات جادویی و همه مردم، به اتحاد میان انسان‌ها و موجودات جادویی در برابر تهدید تازه، بستگی دارد!

تماشا انیمیشن جدید Mavka : The Forest Song با دوبله فارسی چه پیام های مثبتی برای کودکان دارد؟

انیمیشن ماوکا یکی از انیمیشن های 2023 است که با نگاهی جذاب و کودکانه، یک افسانه قدیمی را با معضل مهم این روزهای کره زمین یعنی احتمال نابودی منابع آن، ترکیب کرده است. نکات مهم و پیچیده در قالب یک داستان ساده و قابل درک، روایت شده است و پس از اتمام کارتون، می‌توانید درباره پیام‌های مثبت و آموزنده زیر با کودکان حرف بزنید:

مراقبت از محیط زیست و منابع محدود آن

ماوکا و دیگر موجودات افسانه‌ای، باید با تمام توان خود از منابع جنگل محافظت کنند. درباره اهمیت محافظت از جنگل‌ها، دریاها و دیگر منابع محدود محیط زیست، با کودکان گفت‌وگو کنید. خطرات از بین رفتن سرمایه‌های طبیعی را شرح دهید، درباره تمام‌شدن این منابع و معضلات پس از آن، با هم حرف بزنید و روش‌های مختلف برای حفظ این منابع ارزشمند را مرور نمایید.

انتخاب بین مسئولیت‌های فردی و احساسات قلبی

کاراکتر اصلی در بخشی از داستان انیمیشن Mavka باید بتواند میان احساسات قلبی خود و مسئولیتی که بر عهده دارد، یکی را انتخاب کند. درباره این بخش با بچه‌ها گفت‌وگو کرده و به آن‌ها بگویید که همه انسان‌ها در بخشی از مسیر زندگی خود، باید بتوانند چنین انتخاب‌های خیلی سختی را پشت سر بگذارند. درباره مسئولیت‌پذیری و اهمیت آن در زندگی، با کودکان گفت‌وگو کرده و به آن‌ها یادآوری کنید که انسان‌ها با در نظر گرفتن عقل و احساس خود و استفاده هم‌زمان از هر دوی آن‌ها، می‌توانند بهترین و ایده‌آل‌ترین تصمیم‌ها را بگیرند.

اهمیت اتحاد با همدیگر برای جلوگیری از وقوع اتفاقات ناخوشایند

انسان‌ها و موجودات جادویی برای محافظت از زمین و همه منابع آن، باید اختلاف‌های گذشته را پشت سر گذاشته و در برابر تهدید موجود، متحد شوند. از این بخش کمک بگیرید و درباره اتحاد و شکل‌های مختلف آن، با کودکان حرف بزنید. به آن‌ها بگویید که گاهی اوقات، تمام نیرو و توانایی فرد، برای رسیدن به یک هدف خاص کافی نیست و باید از دیگران هم کمک بخواهد و با آن‌ها متحد شود.
این بخش از کارتون ماوکا : آهنگ جنگل فرصت گفت‌وگو درباره گذشت، کنار گذاشتن اختلاف‌های قدیمی و یادگیری از اشتباهات قبلی را هم در اختیارتان خواهد گذاشت. با توجه به نیاز فرزندان خود، یک مورد را انتخاب کرده و درباره آن با بچه‌ها حرف بزنید.

والدین پیش از پخش انیمیشن کامل ماوکا : آهنگ جنگل 2023 باید چه مواردی را در نظر بگیرند؟

  • خشونت ناشی از جنگ و نقشه‌های شرورانه کاراکترهای منفی، باعث شده که تماشای این کارتون برای کودکان 6 ساله و بالاتر، مناسب‌تر باشد.

  • یکی از راه‌حل‌های اصلی کاراکترهای این انیمیشن برای حل مشکلات، مبارزه و خشونت فیزیکی است. پیشنهاد می‌کنیم که پس از تماشا انیمیشن Mavka حتما درباره این موضوع و اشتباه‌بودن این دیدگاه، با فرزندان خود گفت‌وگو کنید.

  • نکات منفی این کارتون مثل فریب دادن دیگران برای رسیدن به اهداف خود، ارزش‌گذاری بیش از حد به ظاهر افراد و آسیب‌زدن به طبیعت برای رسیدن به سود سریع را به کودکان گوشزد کرده و آن‌ها را نسبت به عواقب منفی این کارها، آگاه نمایید.

تماشا و دانلود کارتون جدید ماوکا : آهنگ جنگل با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا انیمیشن کامل Mavka : The Forest Song 2023 با دوبله فارسی کامل فراهم شده است. البته که تماشای آنلاین، تنها روش موجود برای دیدن این انیمیشن مهیج و جذاب نیست و امکان دانلود انیمیشن سینمایی ماوکا : آهنگ جنگل با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم وجود دارد. بهتر است هر چه سریع‌تر این کارتون را دانلود کنید و همراه با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده، از دیدن تلاش‌های ماوکا، لوکاس و دوستان آن‌ها برای نجات جنگل و زمین، لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن ماوکا : آهنگ جنگل لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن به پیش و انیمیشن افسون را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.