اژدهای آرزو Wish Dragon (2021)

اژدهای آرزو Wish Dragon

انیمیشن اژدهای آرزو یا Wish dragon داستان تلاش دین برای ملاقات با دوست قدیمی‌اش لی‌نا و کمک گرفتن او از اژدهای آرزویی به نام دم‎‌دراز را روایت می‌کند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • چین - آمریکا
  • 7.2 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 8+ سال
  • FHD

معرفی اژدهای آرزو

انیمیشن اژدهای آرزو یکی از جدیدترین ساخته‌های کمپانی سونی پیکچرز در سال 2021 است که توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است. این انیمیشن محصول مشترک کشورهای چین و آمریکا است و به زبان انگلیسی و چینی منتشر شده که صداگذاری یکی از شخصیت‌های آن به زبان چینی بر عهده جکی چان محبوب بوده است. انیمیشن wish dragon به تازگی در شبکه نتفلیکس منتشر شده و بلافاصله دوبله فارسی آن هم در اختیار کودکان ایرانی قرار گرفته است. فرزند شما می‌تواند دوبله فارسی انیمیشن اژدهای آرزو را در آفرینک تماشا کند. 

نقد انیمیشن اژدهای آرزو 2021

دین جوانی است که آرزو دارد دوست دوران کودکی‌‌اش، لی‌نا را دوباره ملاقات کند که دست بر قضا از یک قوری قدیمی اژدهای آرزویی، به نام دم‎‌دراز، پیدا می‌کند. دم‎‌دراز می‌تواند 3 تا از آرزوهای دین را برآورده کند اما افراد دیگری هم به دنبال سواستفاده از قدرت او هستند. رقابت بر سر به دست آوردن اژدهای آرزو و تلاش دین برای نزدیک شدن به لی‌نا، محوریت داستان انیمیشن اژدهای آرزوها را رقم می‌زنند.

آنچه که بیش از هرچیزی توجه منتقدان را به کارتون اژدهای آرزو جلب کرده، شباهت داستان آن با کارتون علاءالدین ، محصول کمپانی دیزنی، است. این شباهت غیرقابل انکار است اما این دو کارتون تفاوت‌هایی هم دارند. در انیمیشن Wish dragon که یکی از انیمیشن های 2021 است، شکاف طبقاتی به گونه‌ای قابل درک برای بچه‌ها به تصویر کشیده می‌شود و این موضوع که سرمایه‌داری جایگزین نیازهای واقعی انسان، مثل عشق و توجه شده است، مورد نقد قرار می‌گیرد. در این کارتون نشان داده می‌شود که انسان‌ها به دنبال پول و ثروت هستند و این طمع در انتها باعث تنهایی آن‌ها می‌شود. ارزش‌هایی چون دوستی، خانواده و فداکاری نیز در این انیمیشن مورد تاکید و توجه قرار می‌گیرند.

خلاصه داستان انیمیشن سینمایی اژدهای آرزو 2021

دین دانشجویی از طبقه کارگر جامعه در شهر شانگهای است که آرزو دارد دوست دوران کودکی‌اش لی‌نا را دوباره ملاقات کند. آن‌ها 10 سال پیش در یک محله فقیرنشین زندگی می‌کردند که ناگهان لی‌نا و پدرش، آقای ونگ، از آنجا نقل مکان کردند و به یک زندگی مجلل و باشکوه دست یافتند. 
روزی پیرمردی یک قوری قدیمی به دین می‌دهد که یک اژدهای آرزو، به نام دم‎‌دراز از داخل آن پدیدار می‌شود. دم‎‌دراز به دین می‌گوید که قادر است 3 تا از آرزوهای اربابش، یعنی صاحب قوری را، برآورده کند. به همین خاطر آقای ونگ سه گردن کلفت را برای به دست آوردن قوری و اژدهای آرزو مامور می‌کند تا بتواند کسب‌وکار ورشکست شده خود را نجات دهد. اولین آرزوی دین توانایی مقابله با این سه نفر و فرار از آن‌ها است.
روز بعد دین و دم‎‌دراز به جشن تولد لی‎‌نا می‌روند. دومین آرزوی دین این است که به مدت یک روز مرد ثروتمندی شود تا توجه لی‌نا را جلب کرده و بتواند دوستی‌شان را احیا کند. لی‌نا بعد از آنکه متوجه می‌شود پدرش نمی‌تواند در تولد شرکت کند بسیار ناراحت می‌شود. دین او را آرام می‌کند و آقای ونگ از طریق یک تماس تصویری به آن‌ها می‌گوید که ناهار روز بعد را با هم صرف کنند. 
آن سه گردن کلفت در این قرار ناهار دوباره دین را پیدا می‌کنند و دین و لی‌نا برای فرار از آن‌ها به سمت محل زندگی دین فرار می‌کنند. آنجا دین خودش را به لی‌نا معرفی می‌کند و آن‌ها باقی روز را در محله قدیمی می‌گذرانند و یاد و خاطره گذشته را زنده می‌کنند. اما در انتها لی‌نا می‌گوید که نمی‌تواند وظایف و مسئولیت‌هایش را نادیده بگیرد. 
در انتها آن سه گردن کلفت موفق می‌شوند قوری را از چنگ دین در بیاورند اما رئیسشان آن را به آقای ونگ تحویل نمی‌دهد و برای خودش نگه می‌دارد و در کشمکشی با آقای ونگ به او آسیب می‌زند. دین به دنبال قوری رفته و در این مقابله دم‎‌دراز می‌میرد. او پس از مرگ از نگهبان دنیای ارواح می‌خواهد تا به نزد دین برگردد و آخرین آرزویش را برآورده کند. آخرین آرزوی دین بهبودی حال آقای ونگ است. 
چندی بعد آقای ونگ یک رستوران تاسیس می‌کند که آشپز آن مادر دین است و دین و لی‌نا هم به او کمک می‌کنند. روزی دین دوباره یک قوری پیدا می‌کند و متوجه می‌شود که دم‎‌دراز دوباره به اژدهای آرزو تبدیل شده است. او این قوری را به پیرمردی که اولین بار قوری اژدهای آرزو را به او داده بود، باز می‌گرداند؛ پیرمردی که در واقع نگهبان دنیای ارواح است.

تماشا انیمیشن اژدهای آرزو با دوبله فارسی در آفرینک

ما در آفرینک نسخه دوبله فارسی انیمیشن اژدهای آرزو را برای شما آماده کرده‌ایم. می‌توانید این انیمیشن را به‌صورت آنلاین برای کودکان خود پخش کرده و یا با دانلود آن و تماشا به‌صورت آفلاین، یک شب خانوادگی خوب را کنار هم سپری کنید. اگر فرزند شما از این انیمیشن لذت برد، می‌توانید انیمیشن رایا و آخرین اژدها را هم به او پیشنهاد کنید.