آفرینک
X

رایا و آخرین اژدها Raya and the Last Dragon (2021)

رایا و آخرین اژدها Raya and the Last Dragon

انیمیشن رایا و آخرین اژدها Raya and the Last Dragon ، قصه‌ای شجاعانه از دوران خیالی کوماندرا، که در آن انسان و اژدها با یکدیگر زندگی می‌کردند، به زیبایی روایت می‌کند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • امریکا
  • 7.5 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • دوبله
  • 6+ سال
  • FHD

معرفی رایا و آخرین اژدها

انیمیشن رایا و آخرین اژدها Raya and the Last Dragon یکی از انیمیشن‌های بسیار جذاب و جالب برای کودکان و حتی بزرگسالان است. در این انیمیشن، شاهد یک قصه شجاعانه هستیم که داستان دوران خیالی کوماندرا را، که در آن انسان و اژدها با یکدیگر زندگی می‌کردند، به زیبایی روایت می‌کند.

سازندگان کارتون رایا و آخرین اژدها

این انیمیشن جذاب، محصولی از دیزنی، سازنده زیباترین و معروف‌ترین انیمیشن‌ها در جهان است. در این کارتون، سازندگان از فولکلورهای الهام‌گرفته از جنوب شرقی آسیا استفاده کرده، و از لحاظ سمعی و بصری بهترین‌ها را به اجرا در آورده‌اند.
تمامی سکانس‌ها و صحنه‌های اکشن در این انیمیشن به زیبایی هرچه تمام‌تر تولید شده و بیننده را از نظر بصری، به خود جلب می‌کنند. در کنار این موارد، داستان جالب و قهرمانانه، که به بشریت اهمیت زیادی می‌دهد، از نقاط قوت آن به حساب می‌آید. تمام این موارد باعث شده تا کارتون رایا و آخرین اژدها به یکی از بهترین انیمیشن های 2021 تبدیل شود. بچه‌های فارسی‌زبان می‌توانند انیمیشن رایا و آخرین اژدها با دوبله فارسی کامل را تماشا کنند و از آن لذت ببرند.

داستان انیمیشن Raya and the Last Dragon

داستان این انیمیشن زیبا، از این قرار است که در دوران خیالی کوماندرا، انسان و اژدها با هم زندگی می‌کردند. اما در همین دوران، هیولاهای شومی که دروون نام داشتند، به این سرزمین حمله کرده و زندگی آنها را در خطر می‌اندازند. در این شرایط، اژدهایان برای نجات زندگی انسان، خود را فدا کرده و از بین رفتند.
اما مدتی بعد، یعنی چیزی حدود 500 سال بعد از آن اتفاق، باز هم سر و کله هیولاهای شوم پیدا می‌شود که می‌خواهند زندگی انسان را تهدید کنند. جنگ‌جویی تنها به نام رایا، تلاش می‌کند تا ردی از آخرین اژدها پیدا کند تا به کمک آن، بتواند با هیولاها جنگیده و جلوی آنها بایستد.
در حین اینکه یارا، همان جنگ‌جوی تنها در کارتون رایا و آخرین اژدها به دنبال همراه برای جنگ می‌گردد، متوجه موضوع مهمی می‌شود. آن هم این است که نمی‌تواند تنها به کمک اژدها، زندگی انسان را نجات دهد. اعتمادبه‌نفس و داشتن اتحاد، از جمله موارد بسیار مهم در مسیر موفقیت هستند که او را در مبارزه یاری می‌کنند. در ادامه، مراحل مختلفی برای رسیدن به هدف، طی می‌شود.

کلیشه‌هایی که در کارتو‌ن‌های دیزنی تکرار می‌شوند

در همه انیمیشن‌های دیزنی، شاهد برخی تشابهات هستیم که تقریباً در همه آنها تکرار می‌شوند. ناخودآگاه، قبل از اینکه برنامه‌ای را برای دیدن شروع کنیم، به دنبال پیدا کردن یک شخصیت قهرمانی می‌گردیم. کسی که از قدرتی خاص و یا سحر و جادو برخوردار باشد.
در اکثر این انیمیشن‌ها، در کنار شخصیت اصلی داستان، شاهد یک حیوان بامزه، همراه و خواستنی هستیم که همیشه در کنار قهرمان داستان می‌ماند و گاهی هم به او کمک می‌کند. بیشتر شخصیت‌های این داستان‌ها، در خانواده خود، کمبودی مثل نداشتن پدر یا مادر را حس می‌کنند. این روند، در انیمیشن زیبای رایا و آخرین اژدها نیز تکرار شده است.

دیدن کارتون رایا و آخرین اژدها چه مزیتی برای کودکان دارد؟

همیشه باید به دنبال انیمیشن‌هایی باشیم که مفاهیم زیبا و بشردوستانه را در خود به نمایش می‌گذارند. کودکان درک بسیار زیادی دارند و از این برنامه‌ها تاثیر زیادی می‌گیرند، پس باید در انتخاب انیمیشن خوب دقت زیادی به خرج دهیم. در انیمیشن Raya and the Last Dragon شخصیت‌های رنگی با داستانی شجاعانه و قهرمانانه، نمایش داده می‌شود. دیدن کامل کارتون سینمایی رایا و آخرین اژدها به کودکان شجاعت و کمک به هم‌نوع را یاد می‌دهد.
در این کارتون، رایا، شخصیت اصلی داستان، روحیه‌ای ماجراجویانه و شجاع دارد. همچنین حیوانی که دوست او در همه شرایط است. این مفاهیم به کودکان، اهمیت شجاعت، ماجراجویی، همچنین لزوم داشتن دوست‌های خوب در کنارشان را آموزش می‌دهد. 
از دیگر نقاط قوت این انیمیشن، جذابیت بصری و صداهای باکیفیت استفاده شده در آن است. اجزای صورت شخصیت‌های این داستان، خیلی طبیعی برای حالت‌های مختلف، تغییر کرده و حس می‌گیرند. همین جزئیات، کودکان را به ذوق آورده و آنها را برای دیدن کارتون تشویق می‌کند.

آفرینک، گزینه‌ای مناسب برای دیدن انیمیشن رایا و آخرین اژدها

پدر و مادرهای زیادی، به دنبال منابع خوب برای تماشای کارتون‌های باکیفیت برای فرزندانشان هستند. گاهی اوقات گشتن دنبال این انیمیشن‌ها و به دست نیاوردن آنها با کیفیت بالا، آنها را خسته می‌کند. در چنین شرایطی، یک منبع خوب برای تماشای آنلاین و آفلاین کارتون‌ها بهترین جواب است. 
والدین می‌توانند در وبسایت آفرینک، دوبله فارسی انیمیشن رایا و آخرین اژدها را با کیفیت بالا برای کودکان خود پخش کرده و از تماشای آن با فرزندان خود لذت ببرند. همچنین برای راحتی بیشتر مخاطبان، امکان دانلود انیمیشن رایا و آخرین اژدها و تماشای آفلاین آن برروی سرویس آفرینک فراهم شده است.