آفرینک
X

نموی کوچک Little Nemo : Adventures in Slumberland (1989)

نموی کوچک Little Nemo

فیلم نموی کوچک داستان پسر جوونی به اسم نمو هست که یه کابوس رو تجربه می‌کنه و فیلم از همون کابوس شروع می‌شه. توی این کابوس یه لوکوموتیو داره پسر جو ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.2 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • دوبله
  • 7+ سال
  • HD

معرفی نموی کوچک

فیلم نموی کوچک داستان پسر جوونی به اسم نمو هست که یه کابوس رو تجربه می‌کنه و فیلم از همون کابوس شروع می‌شه. توی این کابوس یه لوکوموتیو داره پسر جوون رو دنبال می‌کنه. وقتی اون صبح از خواب بلند می‌شه، یه گروه استقبال از مجموعه سیرک رو می‌بینه. اون با حیوون خونگیش که یه سنجاب پرندس برای خوش‌آمد گویی به مجموعه سیرک بیرون می‌رن. نمو نمی‌تونه بره و برنامه سیرک رو ببینه چون پدر و مادرش خیلی مشغولن و فرصت اینو ندارن که اونو سیرک ببرن. آخر همون شب نمو ادای کسایی رو در میاره که دارن توی خواب راه می‌رن. اون برا اینکه بتونه یه کیک بخوره این کارو انجام می‌ده. این کار بر خلاف چیزی بود که به مادرش قول داده بود.

همون شب وقتی نمو خوابش می‌بره، خواب رژه خوش‌آمد گویی سیرک رو می‌بینه. مدیر اون سیرک که خودش رو پروفسور جنیوس معرفی کرده ادعا می‌کنه که از طرف پادشاه مورفئوس برای انجام یه ماموریت به این شهر اومده. پادشاه مورفئوس فرمانروای سلامبرلنده و یه فکرایی داره که فقط پرفسور جنیوس از اونا خبر داره.

پرفسور جنیوس یه قرار ملاقات برای نمو با خونواده سلطنتی ترتیب می‌ده و یه جعبه شیرینی که از طرف پادشاه برای اون فرستاده شده رو بهش می‌ده. نمو برای رفتن به سلامبرلند سوار یه بالن می‌شه که اجازه هدایت اونو داره. این کار نمو هرج و مرج زیادی رو ایجاد می‌کنه. اما بالاخره نمو پادشاه مورفئوس رو می‌بینه. مورفئوس از نمو می‌خواد که در آینده جانشینش باشه. اون به نمو یه کلید طلایی می‌ده. این کلید هر دری رو توی پادشاهی مورفئوس باز می‌کنه. مورفئوس به نمو می‌گه که فقط یه درو نباید باز کنه. اون دریه که روش علامت اژدها داره.

نمو تو راه سفرش به یه غار می‌رسه و دری رو که پاشاه باز کردنش رو ممنوع کرده بود و پیدا می‌کنه. دوست نمو که اسمش فیلیپه اونو تشویق می‌کنه که درو باز کنه. این کار، پاشاه کابوس و آزاد می‌کنه. نمو بعد از این کار به مراسم تاج‌گذاری پادشاه مورفئوس  بر می‌گرده. تنها چیزی که می‌تونه پادشاه کابوس و متوقف کنه اینه که نمو به سلامبرلند بر نگرده.  اصلی‌ترین شخصیت‌های فیلم نموی کوچک، نمو، پرفسور جنیوس، پادشاه مورفئوس، فیلیپ هستند.

در صورتی که از فیلم نموی کوچک خوشتون اومده، فیلم‌های دیگه مثل دکتر استرنج رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

جزییات ساخت انیمیشن نموی کوچک Little Nemo : Adventures in Slumberland

توسط کمپانی یوکاتا فوجیوکا در سال 1989 ساخته شده و محصول مشترک دو کشور آمریکا و ژاپن است. این فیلم با بودجه 35 میلیون دلاری ساخته شده و 11 میلیون دلار فروش داشته است.