آفرینک
X

عزیز مصر The Prince of Egypt (1998)

عزیز مصر The Prince of Egypt

داستان انیمیشن عزیز مصر  The Prince of Egyptروایت داستان زندگی موسی پیامبر است. در مصر باستان، یوکابد مادر هارون و میریام شاهد این هستش که فرعون نوزادا ... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.0 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 8+ سال
  • HD

معرفی عزیز مصر

داستان انیمیشن عزیز مصر  The Prince of Egyptروایت داستان زندگی موسی پیامبر است. در مصر باستان، یوکابد مادر هارون و میریام شاهد این هستش که فرعون نوزادان پسر یهودی تازه متولد شده رو به طرز فجیعی یکی بعد از دیگری می‌کشه و برای امنیت نوزاد پسر خودش نگرانه. برای همین او نوزاد رو داخل سبدی می‌گذاره و در رودخانه نیل رهاش می‌کنه. میریام سبد رو از کنار رودخونه تا قصر فرعون دنبال می‌کنه و مطمن می‌شه که برادر نوزادش به سلامت به دست ملکه تویا، همسر فرعون می‌رسه. ملکه اسم فرزند رو موسی می‌گذاره.

چند سال بعد، موسی همراه با برادر ناتنی‌اش، رامسس، توسط پدرشون فرعون دارن سرزنش می‌شوند بابت خراب شدن تصادفی یکی از معابد. با پیشنهاد موسی، فرعون دنبال راهی می‌گرده تا به رامسس فرصتی بده که خودشو به عنوان یه جوان مسئولیت‌پذیر اثبات کنه و به او مسئولیت معابد مصر را می‌سپارد. دو نفر از راهبان معابد به نام‌های هاتپ و هوی برای پیشکش به رامسس پیشنهاد زن زیبایی، به نام صفورا از مدین، را می‌دهند که رامسس او را به موسی تقدیم می‌کند. چند شب بعد، موسی دنبال صفورا می‌ره که داشته از قصر فرار می‌کرده به سمت منزل میریام و هارون، که الان بزرگ شدن، ولی موسی آن‌ها را نمی‌شناسد. بعدش میریام لالایی مادرش رو برای صفورا می‌خونه که موسی می‌شنوه و مادرش رو به یاد می‌آورد و بااین‌حال، موسی به قصر برمی‌گرده. موسی بعد از مدتی متوجه می‌شود پدرخوانده‌اش در حق برده‌ها ظلم می‌کند و یک روز که می‌بینه یکی از نگهبان‌ها داره یه پیرزن یهودی رو شلاق می‌زنه، هلش می‌دهد و اونو به قتل می‌رسونه و از ترس به بیابون فرار می‌کنه.

تا الان فهمیدیم که موسی یکی از نگهبانان قصر رو کشته و پا به بیابون گذاشته. به نظرتون از این به بعد چه اتفاقی می‌افته؟ برخورد دوباره بین موسی و فرعون چطوریه؟ خودتون انیمیشن زیبای عزیز مصر رو ببینید و از دیدن این انیمیشن زیبا و هیجان‌انگیز لذت ببرید. اصلی‌ترین شخصیت‌های انیمیشن عزیز مصر، موسی، رامسس، صفورا، میریام، هارون، فرعون و یوکابد هستند.

در صورتی که از انیمیشن عزیز مصر خوشتون اومده، انیمیشن بچه رئیس رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

شعار تبلیغاتی انیمیشن عزیز مصر The Prince of Egypt

قدرت واقعیه، داستان برای همیشه هستش، زمانش فرارسیده.