آفرینک
X

دامبو Dumbo (1941)

دامبو Dumbo

انیمیشن دامبو Dumbo درباره فیل کوچولویی است که گوش‌های بسیار بزرگی دارد و به خاطر ظاهر متفاوت خود، با مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شود! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.2 امتیاز
  • 59 دقیقه
  • دوبله
  • 5+ سال
  • FHD

معرفی دامبو

داستان کارتون دامبو که با اسم « فیل پرنده » هم در ایران ترجمه شده است، در یک سیرک جذاب اتفاق می‌افتد. ماجرا از روزی شروع می‌شود که لک‌لک مهربان، یک بچه فیل را به خانم جامبو تحویل می‌دهد! این فیل کوچولو، اولین بچه خانم جامبو است و برخلاف همه فیل‌ها، گوش‌های خیلی خیلی بزرگی دارد که حسابی برای او دردسرساز خواهند شد! می‌پرسید چه دردسری؟ خب باید هر چه سریع‌تر تماشا انیمیشن سینمایی Dumbo با دوبله فارسی کامل را همراه با بچه‌ها شروع کنید تا از ادامه ماجرا باخبر شوید!

خلاصه کارتون سینمایی دامبو

فیل‌های سیرک با تمسخر، اسم فیل کوچولو را دامبو می‌گذارند و به خاطر تفاوت ظاهرش، حسابی او را اذیت می‌کنند. صاحب سیرک هم دامبو را به بخش دلقک‌ها می‌برد تا مردم از دیدن گوش‌های بسیار بزرگ دامبو، به او بخندند. البته که در یک شب عجیب و با یک اتفاق غیرقابل تصور، همه چیز کاملا عوض خواهد شد. دامبو بدون اینکه خودش بداند چطور چنین کاری کرده، پرواز می‌کند و از همان لحظه، مسیر زندگی‌اش کاملا تغییر خواهد کرد!

تماشا انیمیشن Dumbo چه پیام‌های مثبتی برای کودکان دارد؟

بسیاری از کارتون‌های کلاسیک و قدیمی، حتی پس از سال‌ها و گذر نسل‌ها، همچنان جذابیت خود را حفظ می‌کنند و کارتون قدیمی دامبو نیز گواهی بر این ادعا است. این انیمیشن کودکانه، به‌خوبی فرآیند رسیدن به موفقیت را به بچه‌ها نشان می‌دهد و یکی از بهترین کارتون‌ها برای دورهمی‌های خانوادگی است.
کارتون قدیمی دامبو ، به‌شدت محبوب و پرطرفدار است و همه طرفداران آن همیشه منتظر ساخت و انتشار قسمت دوم آن یعنی کارتون Dumbo 2 بودند. با وجود ساخت تیزر برای قسمت 2، هیچ‌گاه کارتون دامبو 2 ساخته نشد. البته در سال 2019، فیلم دامبو ساخته شد که بازسازی همان کارتون اول بود. این فیلم جزئیات جدید و جذابی را به نمایش گذاشت و توانست توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.
برنامه کودک دامبو نگاهی تازه به تفاوت‌های ظاهری دارد و تماشای آن می‌تواند نکات مهم و آموزنده‌ای به بچه‌ها یاد بدهد. پیشنهاد می‌کنیم که این کارتون را همراه با بچه‌ها تماشا کرده و پس‌از آن درباره نکات مهم و مثبت زیر با هم گفت‌وگو کنید:

عدم آزار دیگران به‌دلیل ظاهر متفاوت آن‌ها

یکی از مهم‌ترین نکاتی که بچه‌ها در همان دقایق اول کارتون دامبو با آن مواجه می‌شوند، تمسخر کاراکتر اصلی است. بقیه فیل‌ها دامبو را به‌دلیل ظاهر متفاوت‌اش مسخره می‌کنند و این رفتار آن‌ها، باعث ناراحتی او خواهد شد. از این بخش استفاده کرده و درباره این رفتار نامناسب، کمی بیشتر با بچه‌ها حرف بزنید. به کودکان بگویید که شوخی‌های آزاردهنده و تمسخر ظاهر دیگران، ممکن است باعث سرگرمی کوتاه‌مدت افراد شود، ولی تاثیر بسیار بد و ماندگاری بر زندگی آن انسان خواهد گذاشت.
به کودکان بگویید که مشخصه‌های ظاهری، جنسیت، نژاد و هر عامل دیگری که باعث تفاوت انسان‌ها با یکدیگر می‌شوند، نباید بین انسان‌ها فاصله و مرز ایجاد کند. همه انسان‌ها با هر شکل و شمایلی، زیبا و محترم هستند و نباید با تمسخر دیگران، آن‌ها را آزار داد.

باور به خود و تلاش برای رسیدن به اهداف

موضوع پیشین را می‌توانید به شکل دیگری هم با بچه‌ها در میان بگذارید. به فرزندان خود بگویید که در هر شرایطی و با هر موقعیتی، نباید خود را دست‌کم بگیرند. همه انسان‌ها با تلاش و کوشش، می‌توانند به هر هدفی که دوست دارند، دست پیدا کنند. تنها کافی است که از مشخصه‌های منحصر‌به‌فرد خود، به ‌بهترین شکل ممکن استفاده نمایند و اجازه ندهند که حرف‌های دلسرد کننده دیگران، هدف آن‌ها را زیر سوال ببرد.

اهمیت حضور دوستان و اعضای خانواده در زندگی

کاراکتر اصلی در هر دوره از زندگی خود، به کمک مادر و البته دوستانش نیاز دارد. مادر دامبو کاملا به او باور دارد، اجازه نمی‌دهد کسی او را آزار دهد و از آن مهم‌تر اینکه همیشه او را برای رسیدن به جایگاه بهتر تشویق می‌کند. بعد از تماشا انیمیشن Dumbo به فرزندان خو یادآوری کنید که همه انسان‌ها صرف‌نظر از سن و سال‌شان، همیشه به اعضای خانواده و دوستان خود نیاز دارند و انسان‌ها تنها با کمک همدیگر و در کنار هم، می‌توانند سختی‌ها و چالش‌های زندگی را پشت سر بگذارند.

والدین پیش از تماشا کارتون قدیمی دامبو با دوبله فارسی باید این موارد را به خاطر بسپارند

  • با توجه به روند نسبتا سریع داستان، تماشا برنامه کودک دامبو برای کودکان 5 ساله و بزرگ‌تر مناسب است.

  • پرواز کردن دامبو با استفاده از گوش‌های بزرگ خود، می‌تواند این ایده را به بچه‌های خیلی کوچک بدهد که آن‌ها هم می‌توانند کار او را تکرار کنند. حتما پس از اتمام کارتون درباره این موضوع با بچه‌ها صحبت کنید و به آن‌ها بگویید که تنها پرنده‌ها و برخی حشرات خاص، قابلیت پرواز دارند و انسان‌ها نمی‌توانند چنین کاری انجام دهند.

  • جدا شدن دامبو و مادرش از همدیگر، می‌تواند برای برخی کودکان کم سن و سال، تنش‌زا باشد. حتما در حین پخش کارتون کنار آن‌ها بمانید و به فرزندان‌تان اطمینان دهید که آن‌ها را تنها نمی‌گذارید.

تماشا و دانلود انیمیشن سینمایی دامبو با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا آنلاین کارتون سینمایی دامبو با دوبله فارسی کامل وجود دارد. علاوه‌بر تماشا آنلاین، امکان دانلود انیمیشن Dumbo با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. پس از دانلود، می‌توانید این کارتون را در یک شب آرام و تعطیل با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کنید و از دیدن ماجراجویی‌های عجیب و جذاب دامبو کوچولو و دوستان او در مشهورترین سیرک شهر، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا انیمیشن دامبو لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن شیر شاه و انیمیشن بامبی را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.