آفرینک
X

گوشه‌ای از جهان In This Corner of the World (2016)

گوشه‌ای از جهان In This Corner of the World

انیمیشن گوشه‌ای از جهان (In This Corner of the World) در مورد دختری به نام سوزو است که در دوران جنگ زندگی می‌کند و فراز و فرود‌های زیادی را پشت سر می‌گذارد. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • ژاپن
  • 7.9 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 12+ سال
  • FHD

معرفی گوشه‌ای از جهان

انیمیشن گوشه‌­ای از جهان In This Corner of the World در مورد دختری به نام سوزو است و حال و هوایی شبیه انیمیشن اتل و ارنست Ethel & Ernest دارد. سوزو نوجوانی است در شهر هیروشیمای ژاپن و در زمان جنگ جهانی دوم زندگی می­کند. سوزو دختر بسیار فعالی و پرتلاشی است و در کنار پدر و مادر و مادربزرگ و برادر و خواهرش به سر می­برد. سوزو با برادرش جلبک­های خوراکی جمع می­کند و می­فروشد تا کمک خرج پدر و مادرش باشد. علاقه و استعداد سوزو در نقاشی بسیار زیاد است. او از هر فرصتی برای نقاشی از مناظر اطرافش استفاده می­کند.

شرایط مالی خانواده سوزو، ضعیف است و همیشه امکان خرید مداد برای نقاشی را ندارد. او گاهی مجبور می‌شود با مدادی بسیار کوچک نقاشی کند ولی تمام این سختی­ها مانع نقاشی کشیدن سوزو نمی­شود. نقاشی­های سوزو همیشه مورد تحسین معلمان و دوستانش قرار می­گیرد. روزها می­گذرند و سوزو کم­‌کم بزرگ می­شود و به سنین نوجوانی می‌رسد. برای سوزو خواستگاری از شهری دیگر به نام شهر کورو می­آید. شهر کورو تا هیروشیما فاصله دارد و باید با قطار سفر کرد. سوزو برای ازدواج تردید دارد و نمی­داند که قبول کند یا نه؟ خانواده سوزو موافق این ازدواج هستند.

پس از خواستگاری، خانواده سوزو به شهر کورو سفر می­کنند. دوران جنگ جهانی است و مردم با حداقل امکانات و موادغذایی زندگی می‌کنند برای همین یک جشن عروسی ساده برگزار می­شود و سوزو عروس خانواده می­شود. پدر و مادر و خواهر سوزو به هیروشیما باز می­گردند و کورو در شهر کورا و در منزل خانواده همسر خود می­ماند تا در کنار آن­ها زندگی جدیدش را شروع کند. مادر شوهر سوزو توان کار کردن ندارد و تمام کارهای منزل بر عهده سوزو قرار می‌گیرد.

پختن غذا، آوردن آب از چاه، جارو کردن، نظافت خانه و ایستادن در صف­های طولانی خرید موادغذایی از کارهایی است که او انجام می­دهد و گاهی برایش خسته‌کننده است ولی او باز هم سعی می­کند شاد باشد و هنوز هم گاهی نقاشی می­کشد. هر چند که فرصت کمتری برای آن دارد. سوزو دلتنگ شهر هیروشیما و خانواده خودش است. به نظر شما آیا سوزو می­تواند از پس شرایط جدید برآید یا اینکه به هیروشیما  پیش خانواده­اش باز خواهد گشت؟

جزئیات ساخت انیمیشن گوشه‌­ای از جهان In This Corner of the World

انیمیشن گوشه­ای از جهان (In This Corner of the World) توسط سونااو کاتاباچی (Sunao Katabuchi) و در سال 2016 کارگردانی شده است. و به وقایع بمباران هیروشیما اشاره دارد و به استقامت یک دختر جوان در سختی‌های زندگی توجه کرده است. این انیمیشن زیبا را در آفرینک تماشا کنید.