گوشه‌ای از جهان In This Corner of the World (2016 )

انیمیشن گوشه‌ای از جهان (In This Corner of the World) در مورد دختری به نام سوزو است که در دوران جنگ زندگی می‌کند و فراز و فرود‌های زیادی را پشت سر می‌گذارد. ادامه متن

  • ژاپن
  • 7.9 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 12+ سال

نمایش فیلم

معرفی گوشه‌ای از جهان

انیمیشن گوشه‌­ای از جهان In This Corner of the World در مورد دختری به نام سوزو است و حال و هوایی شبیه انیمیشن اتل و ارنست Ethel & Ernest دارد. سوزو نوجوانی است در شهر هیروشیمای ژاپن و در زمان جنگ جهانی دوم زندگی می­کند. سوزو دختر بسیار فعالی و پرتلاشی است و در کنار پدر و مادر و مادربزرگ و برادر و خواهرش به سر می­برد. سوزو با برادرش جلبک­های خوراکی جمع می­کند و می­فروشد تا کمک خرج پدر و مادرش باشد. علاقه و استعداد سوزو در نقاشی بسیار زیاد است. او از هر فرصتی برای نقاشی از مناظر اطرافش استفاده می­کند.

شرایط مالی خانواده سوزو، ضعیف است و همیشه امکان خرید مداد برای نقاشی را ندارد. او گاهی مجبور می‌شود با مدادی بسیار کوچک نقاشی کند ولی تمام این سختی­ها مانع نقاشی کشیدن سوزو نمی­شود. نقاشی­های سوزو همیشه مورد تحسین معلمان و دوستانش قرار می­گیرد. روزها می­گذرند و سوزو کم­‌کم بزرگ می­شود و به سنین نوجوانی می‌رسد. برای سوزو خواستگاری از شهری دیگر به نام شهر کورو می­آید. شهر کورو تا هیروشیما فاصله دارد و باید با قطار سفر کرد. سوزو برای ازدواج تردید دارد و نمی­داند که قبول کند یا نه؟ خانواده سوزو موافق این ازدواج هستند.

پس از خواستگاری، خانواده سوزو به شهر کورو سفر می­کنند. دوران جنگ جهانی است و مردم با حداقل امکانات و موادغذایی زندگی می‌کنند برای همین یک جشن عروسی ساده برگزار می­شود و سوزو عروس خانواده می­شود. پدر و مادر و خواهر سوزو به هیروشیما باز می­گردند و کورو در شهر کورا و در منزل خانواده همسر خود می­ماند تا در کنار آن­ها زندگی جدیدش را شروع کند. مادر شوهر سوزو توان کار کردن ندارد و تمام کارهای منزل بر عهده سوزو قرار می‌گیرد.

پختن غذا، آوردن آب از چاه، جارو کردن، نظافت خانه و ایستادن در صف­های طولانی خرید موادغذایی از کارهایی است که او انجام می­دهد و گاهی برایش خسته‌کننده است ولی او باز هم سعی می­کند شاد باشد و هنوز هم گاهی نقاشی می­کشد. هر چند که فرصت کمتری برای آن دارد. سوزو دلتنگ شهر هیروشیما و خانواده خودش است. به نظر شما آیا سوزو می­تواند از پس شرایط جدید برآید یا اینکه به هیروشیما  پیش خانواده­اش باز خواهد گشت؟

جزئیات ساخت انیمیشن گوشه‌­ای از جهان In This Corner of the World

انیمیشن گوشه­ای از جهان (In This Corner of the World) توسط سونااو کاتاباچی (Sunao Katabuchi) و در سال 2016 کارگردانی شده است. و به وقایع بمباران هیروشیما اشاره دارد و به استقامت یک دختر جوان در سختی‌های زندگی توجه کرده است. این انیمیشن زیبا را در آفرینک تماشا کنید.