آفرینک
X

اتل و ارنست Ethel & Ernest (2016)

اتل و ارنست Ethel & Ernest

اتل و ارنست هر روز همدیگر را از پشت پنجره می بینند؛ کم‌کم عاشق شده و ازدواج می‌کنند. زندگیشان شیرین است تا اینکه با آغاز جنگ جهانی دوم همه چیز به هم می‌ریزد... ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • انگلستان
  • 7.8 امتیاز
  • 1+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی اتل و ارنست

انیمیشن اتل و ارنست (Ethel.And.Ernest) روایت یک عشق ساده و زیباست؛ اتل دختری خدمتکار است که هر روز از پنجره اتاق منزلی که در آن کار می‌کند، شاهد عبور مردی از خیابان است. هر دو آن‌ها هر روز موقع رد شدن مرد از پنجره همدیگر را نگاه می‌کنند. کم‌کم علاقه‎ای بین آن دو شکل می‌گیرد و هر روز منتظر دیدار یکدیگر از پشت شیشه هستند. تا اینکه چند روزی، دیدار میسر نمی شود. ارنست، مرد داستان، جسارت به خرج می‌دهد و یک روز با دسته گلی به در خانه ادل می‌رود و دوران آشنایی شروع می‌شود. پس از مدتی آن دو تصمیم می گیرند با هم ازدواج کنند و اتل، ارنست را به خانواده‌اش معرفی می کند.

 پس از ازدواج، در خانه‌ای زیبا اما بدون وسیله، زندگی مشترکشان را آغاز می‌کنند. ذره ذره و با محبت و دوستی، بنای خانه را می نهند، خانه پرده ندارد؛ مبل ندارد؛ جای مناسبی برای خواب ندارد؛ اجاق گاز مناسبی برای پخت و پز نیست. ولی آن‌ها یکدیگر را دارند و در کنار یکدیگر، ذره ذره خانه را کامل و کامل‎تر و زیبا می‌کنند. اتاق ها چیده می شوند و به مروز خانه ای زیبا و دنج شکل می گیرد.

اتفاقی نو در خانه می‌افتد. اتل باردار است. ارنست و اتل هر دو خوشحالند و چشم به راه عضو جدید خانواده. پس از ماه ها انتظار، در یک شب، زمانی که ارنست سر کارش -پخش شیشه‌های شیر در محله‌ها- است، فرزندشان به دنیا می‌آید. ارنست به خانه می‌آید و نوزاد کوچکی را در کنار اتل می‌ببیند که به زیبایی خوابیده است.

زندگی سیر طبیعی خود را طی می‌کند و روزها می‌گذرد. پسرشان کم کم بزرگ می شود و به مدرسه می رود. ارنست شغلش را توسعه می دهد. اتل مشغول کار می شود و زمزمه جنگ بر سر زبان ها می افتد.

جنگ جهانی دوم با جاه‌طلبی‌های هیتلر آغاز می‌شود. دامنه جنگ، کم‌کم انگلستان، کشوری که وطن این خانواده است را هم فرا می‌گیرد. سرنوشت این خانواده چطور خواهد شد؟ آیا از جنگ، جان سالم به در می‌برند؟ آیا خانه زیبایشان سالم می‌ماند یا تخریب می‌شود؟ اتل و ارنست و پسر کوچکشان هنوز هم می‌توانند کنار یکدیگر بمانند و یک خانواده خوشبخت را تشکیل دهند؟ با دیدن این انیمیشن پاسخ همه این سؤالها را پیدا می‌کنید.

انیمیشن اتل و ارنست، یک روایت واقعی

جالب است بدانید، انیمیشن ادل و ارنست (Ethel.And.Ernest) بر اساس یک روایت واقعی از زوجی به همین نام و با کارگردانی راجر مین وود در سال 2016 ساخته شده است. در پایان این انیمیشن عکس های سیاه و سفید واقعی از این زوج را می‌توانید ببینید. همان پرچین های باغچه مقابل در، همان حیات خلوت و همان ماشین حمل شیشه‌های شیر ارنست. این انیمیشن به زیبایی توانسته نزدیک ترین روایت را از داستان و عکس‌های واقعی زندگی ادل و ارنست، داشته باشد.
می‌توانید این انیمیشن عاطفی، زیبا و تأثیرگذار را با زیرنویس فارسی در آفرینک ببینید.