آفرینک
X

ماجرای تورنسل The Calculus Affair (1991)

ماجرای تورنسل The Calculus Affair

انیمیشن ماجرای تورنسل The Calculus Affair داستان دزدیده شدن پروفسور تورنسل هستش. ماجرا از اونجایی شروع می‌شه که تن‌تن و کاپیتان هادوک در روستا قدم ... ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • آمریکا
  • 7.5 امتیاز
  • 42 دقیقه
  • دوبله
  • 7+ سال

معرفی ماجرای تورنسل

انیمیشن ماجرای تورنسل The Calculus Affair داستان دزدیده شدن پروفسور تورنسل هستش. ماجرا از اونجایی شروع می‌شه که تن‌تن و کاپیتان هادوک در روستا قدم می‌زنند و صحبت می‌کنند. تن‌تن نگران پروفسور تورنسل هست چون سه ماهی می‌شه که پایش رو از داخل آزمایشگاه بیرون نگذاشته. هوا طوفانی می‌شه و آن‌ها تصمیم می‌گیرند تا به داخل ساختمان می‌روند. در تمام این مدت که آن‌ها در حال صحبت بودند، دو نفر غریبه آن‌ها رو زیر نظر داشتند و یکی از آن‌ها سراغ پروفسور می‌رود.

تن‌تن نزدیک به پنجره نشسته که ناگهان شیشه‌ها ترک بر می‌دارند و خورد می‌شوند و تن‌تن روی زمین پرت می‌شود ولی آسیب نمی‌بینه. هر دقیقه‌ای که می‌گذرد به طور عجیبی یه تیکه از چینی‌های داخل ساختمون خورد می‌شه. وقتی تورنسل بیرون می‌آید، اون فرد بیرون درب منتظرش ایستاده ولی به طور تصادفی گلوله به خودش اصابت می‌کنه و بی‌هوش می‌شه و میلو او رو پیدا می‌کنه. کاپیتان هادوک می‌رود تا به پلیس خبر بدهد و تن‌تن هم بالای سر اون فرد می‌ایسته. ناگهان نفر دوم از راه می‌رسه و ضربه‌‌ای به تن‌تن می‌زنه و اون دو نفر از صحنه فرار می‌کنند.

صبح روز بعد پروفسور تورنسل برای شرکت در کنفرانس علمی به ژنو می‌رود. چند روز بعد تن‌تن متوجه می‌شه که از وقتی که تورنسل رفته، هیچ شیشه‌ای شکسته نشده و او به این شک می‌کنه که شاید آزمایش‌های پروفسور با شکستن شیشه‌ها ارتباطی دارند و برای همین هم همراه با کاپیتان هادوک به آزمایشگاه می‌‌روند. آنجا بوی سیگار می‌آید ولی تورنسل سیگاری نیست پس احتمالا فرد دیگری آنجا است. بو از بیرون و از پشت در می‌آید و تن‌تن به اون سمت می‌رود. فرد ناشناس در رو باز می‌کنه و به آن‌ها حمله می‌کنه، میلو تکه‌ای از کت او رو پاره می‌کنه و یه پاکت سیگار از داخل جیب او بیرون می‌افته. پاکت متعلق به هتل کورنویل در ژنو هست که تورنسل قرار است در آن بماند.

تا الان فهمیدیم که دو نفر غریبه می‌خواهند پروفسور تورنسل رو بدزدند. به نظرتون آن‌ها چرا می‌خواهند این کار رو انجام بدهند؟ خودتون انیمیشن زیبای ماجرای تورنسل رو ببینید و از دیدن این انیمیشن زیبا و هیجان‌انگیز لذت ببرید. شخصیت‌های اصلی انیمیشن ماجرای تورنسل، تن‌تن، میلو، کاپتان هادوک، پروفسور تورنسل و تاپولینو هستند.

در صورتی که از انیمیشن ماجرای تورنسل خوشتون اومده، انیمیشن گنج‌های راکام رو هم می‌تونید توی همین سایت ببینید و دنبال کنید.

جزئیات ساخت انیمیشن ماجرای تورنسل The Calculus Affair

این انیمیشن به کارگردانی استفان برناسکونی محصول شرکت الیپس نلوانا پروداکشن در سال 1992 هست.