آفرینک
X

سریال راتیک موش خنگ Rattic Mini (2017)

راتیک موش خنگ Rattic Mini

کارتون راتیک موش خنگ Rattic Mini درباره موش کوچولوی آبی رنگی است که در یک اتاق زیر شیروانی زندگی می‌کند و هر بار یک ماجرا و دردسر تازه دارد! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • 4+ سال

فصل 1 سریال راتیک موش خنگ

معرفی سریال راتیک موش خنگ

کارتون صامت راتیک موش خنگ که با اسم‌های دیگری مثل «راتیک موش کوچولو» و «راتیک مینی» هم در ایران مشهور شده، یک کارتون جدید درباره یک کاراکتر بامزه است. در این کارتون، «راتیک» یعنی موش بامزه و شاید بتوان گفت کمی ساده داستان ما، در یک اتاق زیرشیروانی زندگی می‌کند. راتیک، خیلی چیزها بلد نیست و هر بار، با دیدن یک وسیله تازه با کلی دردسر مواجه می‌شود! می‌پرسید چرا؟ خب باید بگوییم با تماشا قسمت 1 سریال راتیک موش خنگ در فصل اول با فرزندان‌تان، متوجه منظور ما می‌شوید. البته بهتر است قبل از تماشای این سریال، کمی صبر کنید تا چند نکته مهم راجع به این کارتون صامت و بی‌کلام، به شما بگوییم!

داستان سریال کارتون صامت راتیک موش خنگ درباره چیست؟

از قسمت اول سریال صامت راتیک موش خنگ ، یک موضوع همیشگی وجود دارد. راتیک هیچ‌چیزی بلد نیست یا به دلیل استفاده اشتباه از وسایل مختلف، هر بار دچار یک دردسر تازه می‌شود. حالا شاید بپرسید که راتیک چه چیزهایی بلد نیست؟ در جواب باید بگوییم که راتیک تقریبا هیچ چیزی‌ نمی‌داند. مثلا نمی‌داند پنکه چه خطراتی دارد، چطور تاب‌بازی کند، چطور آشغال‌ها را در سطل زباله بیندازد یا در صورت مواجه‌شدن با مشکل، باید چه رفتاری را انجام دهد!

نکات مثبت کارتون بی کلام Rattic Mini برای بچه ها

برنامه کودک راتیک موش خنگ با اپیزودهای بسیار کوتاه و در کمتر از چند دقیقه، یک ماجرای کامل را به بچه‌ها و بزرگترها نشان می‌دهد. فرزندان شما با تماشا فصل اول کارتون Rattic Mini، می‌توانند نکات مهمی را یاد بگیرند. برخی از مهم‌ترین نکات مثبت کارتون راتیک برای بچه‌ها شامل موارد زیر است:

آشنایی با وسایل ساده

کاراکتر اصلی هیچ وسیله‌ای را نمی‌شناسد یا نمی‌داند که چطور باید از آن وسایل استفاده کند. از ماجرای هر اپیزود کمک گرفته و درباره استفاده از آن وسیله خاص موجود در هر قسمت از این سریال انیمیشنی، با فرزندان خردسال خود حرف بزنید. درباره خطرات استفاده از وسایل عادی به‌صورت اشتباه، با کودکان گفت‌وگو کرده و به بچه‌ها بگویید که بدون حضور شما یا دیگر والد خود، نباید به وسایل خطرناک دست بزنند.

بررسی رفتارهای اولیه اجتماعی

در یکی از قسمت های کارتون راتیک موش خنگ ، کاراکتر اصلی در یک جشن تولد حضور دارد. طبق معمول، با یک رفتار کاملا ساده، راتیک یک مشکل بزرگ ایجاد می‌کند. با کمک این اپیزود و دیگر اپیزودهای فصل اول کارتون راتیک، درباره مهارت‌های اجتماعی اولیه با کودکان صحبت کنید. می‌توانید از رفتار کودکان خود ایده گرفته و با مثال زدن رفتار راتیک، اشتباه بچه‌ها را با هم بررسی کنید. کارهای ساده و رفتارهای مهم حضور در اجتماع را با هم مرور کرده و بچه‌ها را برای حضور در مهد، مدرسه یا مهمانی، آماده نمایید.

مهارت حل مسئله

قسمت آخر کارتون راتیک موش خنگ در فصل 1 ، درباره گیر افتادن راتیک در یک چمدان است. از این اپیزود استفاده کرده و درباره مشکلات عادی و هر روزه و روش حل آن‌ها، با فرزندان‌تان حرف بزنید. به آن‌ها بگویید که قبل از خشمگین یا ناامید شدن، باید روش‌های مختلف حل مسئله یا مشکل را بررسی کنند. با توجه به گیر افتادن راتیک در چمدان، درباره خطرات رفتن به گوشه‌های تنگ و کوچک یا وارد شدن در وسایل بزرگ مثل میز یا کابینت، با کودکان گفت‌وگو نمایید.

والدین قبل از پخش سریال راتیک موش خنگ برای کودکان باید این موارد را به خاطر بسپارند

  • با توجه به موضوعات ساده، روند سریع داستان و زمان کوتاه هر اپیزود، بچه‌های بالاتر از 4 سال می‌توانند این کارتون را تماشا کنند.

  • از آن‌جا که این کارتون هیچ دیالوگی ندارد، ممکن است فرزندان کوچک شما به راهنمایی بیشتری برای درک اتفاقات هر اپیزود نیاز داشته باشند. در زمان تماشا کارتون راتیک، کنار آن‌ها بمانید و توضیحات کوتاهی درباره اتفاقات کارتون، به آن‌ها بدهید.

  • کاراکتر اصلی کارتون، عصبی است و به‌سرعت خشمگین می‌شود. درباره مدیریت خشم، عواقب خشم زیاد و نحوه کنترل خود در زمان عصبانیت، غم و دیگر احساسات منفی، با فرزندان خود صحبت کنید.

  • از همان قسمت 1 کارتون راتیک موش خنگ ، کاراکتر اصلی با انواع آسیب‌های فیزیکی مواجه می‌شود. درباره این بخش با کودکان حرف بزنید. به آن‌ها بگویید که در کارتون راتیک، صدمه‌های فیزیکی هیچ اثر طولانی‌مدتی ندارند، اما این موضوع در دنیای واقعی متفاوت است و صدمه‌ها و آسیب‌های مختلف، ممکن است غیر قابل جبران باشند.

تماشا و دانلود کارتون صامت راتیک موش خنگ در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا سریال بی کلام راتیک موش خنگ به‌صورت آنلاین و رایگان وجود دارد. البته اگر فرزندان شما هم هر کارتون را چند بار تماشا می‌کنند، یک خبر خوب هم برای شما داریم. امکان دانلود کارتون Rattic Mini از اپلیکیشن آفرینک فراهم شده است. می‌توانید این کارتون را به‌راحتی دانلود کرده و با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده، از تماشای ماجراها و دردسرهای یک موش کوچولوی بامزه، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون راتیک موش خنگ لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون بون و پیمنتو و کارتون برنارد را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.