آفرینک
X

سریال بون و پیمنتو Boon & Pimento (2021)

بون و پیمنتو Boon & Pimento

کارتون بون و پیمنتو Boon and Pimento درباره گربه‌ای به اسم بون و خرگوشی به نام پیمنتو است که باید بتوانند کارهای روزانه و معمولی خود را با کمک هم انجام دهند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • فرانسه
  • 5+ سال

فصل 1 سریال بون و پیمنتو

معرفی سریال بون و پیمنتو

همه دوست‌ها دقیقا شبیه هم نیستند، اما بون و پیمنتو کمی بیشتر از بقیه دوستان صمیمی، با هم فرق دارند. می‌پرسید چه فرقی؟ خب الان به شما می‌گوییم! بون یک گربه بامزه و کمی تنبل است که در خانه، همراه با دوست زبر و زرنگش یعنی پیمنتو، که یک خرگوش است، زندگی می‌کند. پیمنتو معمولا مغز متفکر گروه است و هر بار برای حل هر مسئله، یک روش عجیب و غریب دارد. این دو دوست وسط بیابان هستند و خوشبختانه به اینترنت هم دسترسی دارند. حالا چرا خوشبختانه؟ باید بگوییم که برای رسیدن به جواب این سوال، باید هر چه زودتر با فرزند خود، تماشا قسمت 1 کارتون صامت بون و پیمنتو را شروع کنید!

داستان سریال بون و پیمنتو چیست؟

همه قسمت ها کارتون بون و پیمنتو با یک مشکل بامزه و ساده شروع می‌شود. مثلا این دو دوست می‌خواهند یک ذرت را با هم تقسیم کنند یا سکسکه همدیگر را از بین ببرند، ولی چون دقیقا همه چیز را بلد نیستند، از اینترنت کمک می‌گیرند! البته که این کمک‌گرفتن هم همیشه به یک ماجرای تازه ختم می‌شود. چون بون و پیمنتو دقیقا نمی‌دانند باید از چه روش‌هایی برای حل مشکل خود استفاده کنند و حل هر مشکل ساده، قرار است به یک ماجراجویی هیجان‌انگیز برای آن‌ها تبدیل شود!

برنامه کودک Boon and Pimento و جزئیات جالب آن برای کودکان

کارتون بی کلام بون و پیمنتو ، حال و هوای کارتون‌های صامت قدیمی را به مخاطبان یادآوری می‌کند. بچه‌ها از همان قسمت اول کارتون Boon and Pimento در فصل اول ، متوجه می‌شوند که کاراکترها کامپیوتر دارند، به اینترنت متصل هستند و البته می‌توانند به‌صورت آنلاین خرید کنند.
با وجود این تکنولوژی‌ها، شخصیت‌های اصلی برای حل هر مشکل ساده‌شان با انواع ماجراهای تازه روبه‌رو می‌شوند. روند ساده و خنده‌دار داستان هر قسمت، می‌تواند کودکان را چند دقیقه سرگرم کرده و همراه با آن، نکات مهمی را به بچه‌ها آموزش دهد.
تماشا سریال بون و پیمنتو همراه با بچه‌ها و بررسی اتفاقات آن، روش خوبی است که کودکان را با موضوع مهم تحلیل شرایط و پیدا کردن یک راه‌حل منطقی بر اساس تحلیل‌های قبلی، آشنا کنید. پیشنهاد می‌کنیم پس از تماشا هر کدام از اپیزودهای این کارتون، نظر فرزندان‌تان را درباره ماجراهای رخ داده بپرسید. از آن‌ها بخواهید ماجرا را یک بار به‌تنهایی بازگو کنند و پس از آن، نکات مثبت انیمیشن سریالی بون و پیمنتو را به آن‌ها یادآوری کنید.

تماشا انیمیشن سریالی بی کلام بون و پیمنتو چه پیام های مثبتی برای بچه ها دارد؟

تماشا این کارتون برای کودکان 5 ساله مناسب است. مهم‌ترین پیام‌های آموزنده این سریال شامل موارد زیر است:

  • بررسی درست شرایط و یافتن راه‌حل مناسب؛

  • اهمیت همکاری با همدیگر برای رسیدن به اهداف؛

  • دوستی میان کاراکترهای اصلی؛

  • استفاده از اینترنت برای یافتن جواب سوالات خود و نحوه درست انجام این کار.

قسمت 1 کارتون بون و پیمنتو با یک اتفاق ساده شروع می‌شود. بون و پیمنتو می‌خواهند پیتزای یخ‌زده خود را گرم کنند. آن‌ها پیتزا را در فر می‌گذارند، ولی متوجه نمی‌شوند که فر به برق وصل نیست و به این دلیل، پیتزا گرم نمی‌شود. برای همین هم فکر می‌کنند باید روش دیگری را امتحان کنند. برای این کار، یک سشوار می‌خرند تا بتواند با حرارت آن، پیتزا را گرم کنند. روند ساده و البته خنده‌دار این اپیزود، به بچه‌ها نشان می‌دهد که توجه نکردن به جزئیات اطراف، می‌تواند ماجراهای معمولی را به یک مشکل واقعی تبدیل کند.
از طرف دیگر در همه قسمت ها کارتون Boon and Pimento ، بچه‌ها فرآیند جست‌وجو در اینترنت و خرید آنلاین را می‌بینند. نکته مهم این است که هیچ‌کدام از خریدهای کاراکترهای اصلی، مناسب مشکل موجود نیست و به همین دلیل، استفاده از وسایل تازه، همیشه باعث ایجاد یک چالش جدید می‌شود.
از این بخش استفاده کنید و درباره تناسب مسئله و پاسخ آن، با کودکان حرف بزنید. به بچه‌ها بگویید که درک صحیح مسئله، مهم‌تر از هر چیزی است و بدون تحلیل درست، نمی‌توانند به جواب صحیح برسند. علاوه بر این می‌توانید در این بخش درباره قوانین خرید آنلاین هم با بچه‌ها صحبت کرده و آن‌ها را با معایب و مزایای این کار هم آشنا کنید.
 این روند ایجاد مسئله و تلاش برای حل آن با یک روش عجیب، تا قسمت آخر کارتون بون و پیمنتو تکرار خواهد شد. مثلا تمیز کردن محل زندگی در قسمت 19 کارتون Boon and Pimento به یک دردسر حسابی تبدیل می‌شود، چون این دو دوست صمیمی نمی‌دانند که وسایل سنگین را چطور باید جابه‌جا کنند. فوتبال بازی کردن در خانه در قسمت 6 کارتون بون و پیمنتو و گیر کردن توپ در ارتفاع هم موضوع دیگری است که با استفاده از آن می‌توانید راجع به قوانین بازی در محیط خانه، نحوه مراقبت از خود در طی بازی و البته روش‌های عاقلانه برگرداندن توپ، با کودکان صحبت کنید.

تماشا و دانلود کارتون کامل بون و پیمنتو در آفرینک

خوشبختانه در آفرینک امکان تماشا فصل 1 سریال صامت بون و پیمنتو وجود دارد. می‌توانید این کارتون را کاملا رایگان و آنلاین برای بچه‌ها پخش کنید. البته برای بچه‌هایی که هر اپیزود را چند بار تماشا می‌کنند، امکان دانلود کارتون بی کلام Boon and Pimento از اپلیکیشن آفرینک فراهم شده است. دیدن دردسرهای بامزه و جذاب این گربه و خرگوش، همه اعضای خانواده را به خنده می‌اندازد، پس عجله کنید و هر چه زودتر، همه قسمت های انیمیشن سریالی بون و پیمنتو را با بچه‌ها ببینید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون بون و پیمنتو لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون خانواده کرم ها و کارتون مولانگ را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.