آفرینک
X

سریال ماجراجویی های سونیک مانیا Sonic Mania Adventures (2018)

ماجراجویی های سونیک مانیا Sonic Mania Adventures

کارتون ماجراجویی های سونیک مانیا Sonic Mania Adventures درباره ماجراهای تازه سونیک و دکتر اگمن است که هر کدام می‌خواهند الماس‌های بیشتری را پیدا کنند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 8.1 امتیاز
  • 7+ سال

فصل 1 سریال ماجراجویی های سونیک مانیا

معرفی سریال ماجراجویی های سونیک مانیا

سونیک مثل همیشه با همان قدرت‌های جذاب خود، روزهای عادی و تقریبا آرامی را در یک جزیره زیبا و سرسبز، سپری می‌کند. البته تقریبا آرام، چون مثل همیشه، دکتر اگمن بدجنس هم در جزیره حضور دارد و هر بار یک دردسر تازه برای سونیک درست می‌کند! اگر نمی‌دانید داستان این دردسرهای جدید چیست، بهتر است هر چه سریع‌تر تماشا قسمت اول کارتون صامت ماجراجویی های سونیک مانیا را با فرزندان‌تان شروع کنید!


داستان کارتون بی کلام Sonic Mania Adventures چیست؟

سونیک و آقای اگمن، وارد یک رقابت هیجان‌انگیز شده‌اند. هر کدام قصد دارد که بیشترین تعداد الماس‌ها را پیدا کند. آن‌ها برای این کار باید گوشه‌های مختلف جزیره را به‌خوبی بگردند، از بقیه ساکنان جزیره کمک بگیرند و از همه مهم‌تر اینکه بعد از پیدا کردن الماس‌ها، آن‌ها را گم نکنند! سونیک از همان اولین قسمت، الماس‌های کمتری نسبت به اگمن دارد و برای جبران این موضوع، باید خیلی بیشتر تلاش کند. اما کدام یکی از آن‌ها در این مسابقه مهیج برنده می‌شود؟

تماشا برنامه کودک ماجراجویی های سونیک مانیا چه پیام های آموزنده و مثبتی برای بچه ها دارد؟

سونیک، کاراکتر اصلی این انیمیشن سریالی است که درست مثل همیشه، قدرت‌های فوق‌العاده‌ای دارد. سونیک، یک جوجه تیغی آبی رنگ و فوق سریع است که هر بار با کمک دوستان و اطرافیان خود، باید سعی کند با شخصیت منفی داستان یعنی دکتر اگمن، مبارزه کند. قسمت 1 سریال ماجراجویی های سونیک مانیا در فصل اول نیز با یکی از نقشه‌های خبیثانه آقای اگمن شروع می‌شود. کارتون سونیک مانیا با ماجراهای مهیج و جذاب خود، حسابی فرزندان‌تان را سرگرم می‌کند. علاوه بر آن، نکات مثبت و مهمی هم به آن‌ها آموزش خواهد داد که در ادامه، برخی از مهم‌ترین نکات مثبت این کارتون را با هم مرور می‌کنیم:

همکاری با هم

در قسمت 1 سریال انیمیشنی ماجراجویی های سونیک مانیا در فصل اول ، بچه‌ها می‌بینند که سونیک برای کمک به پرنده‌ها، به دردسر می‌افتد، اما کمی بعد، پرنده‌ها هم به او کمک کرده و او را از دست اگمن نجات می‌دهند. این موضوع در قسمت دوم سریال ماجراجویی های سونیک مانیا دوباره تکرار شده و این بار روباه به سونیک کمک می‌کند.
از سکانس‌های مختلف این انیمیشن سریالی کمک گرفته و با بچه‌ها درباره اهمیت کمک به یکدیگر، حرف بزنید. به آن‌ها بگویید که سونیک در موقعیت‌های مختلف، به دوستان خود کمک می‌کند و همین هم باعث می‌شود که آن‌ها در کنار هم قوی‌تر باشند. درباره قوانین مهم کمک به دیگران و در عین حال مراقبت از خود در فرآیند کمک به اطرافیان، با بچه‌ها حرف بزنید. به آن‌ها یادآوری کنید که نباید برای کمک به دیگران، از خانه دور شوند یا بدون اطلاع والدین، با افراد غریبه یا حتی آشنا، به جای دیگری بروند.

عدم تخریب محیط زیست

تلاش‎های اگمن در سکانس‌های مختلف برنامه کودک صامت ماجراجویی های سونیک مانیا ، باعث تخریب محیط زیست جزیره می‌شود. از این موضوع استفاده کرده و درباره اشتباه‌ بودن این کار، با کودکان حرف بزنید. از آن‌ها بپرسید که چرا این کار نادرست است و چطور می‌توان از محیط زیست در چنین شرایطی، مراقبت کرد؟
پاسخ کودکان خود را به‌خوبی گوش داده و پس از آن، روش‌های مختلفی برای حفاظت از کره زمین و موجودات مختلف آن، به بچه‌ها یاد بدهید.

تفاوت رقابت سالم و رقابت مخرب

از اولین اپیزود تا قسمت آخر کارتونSonic Mania Adventures ، سونیک و بقیه کاراکترها مثل اگمن، با هم رقابت دارند. البته همه کاراکترها مثل سونیک نیستند و بقیه می‌خواهند به قیمت آسیب زدن به همه، فقط برنده شوند. درباره این موضوع، با بچه‌ها گفت‌وگو نمایید. به آن‌ها بگویید که برنده‌شدن تحت هر شرایطی و با آسیب‌زدن به خود یا دیگران، به هیچ عنوان ارزشمند نیست.
درباره رقابت سالم و ناسالم با هم گفت‌وگو کرده و بچه‌ها را با عواقب منفی نیاز به اول‌بودن، کسب بهترین نمره یا بالاترین جایگاه تحت هر حالتی، آشنا نمایید. این بخش می‌تواند تلنگر خوبی برای برخی والدین باشد تا کودکان را بیش از توانایی‌های آن‌ها، تحت فشار نگذارند.

نکات مهمی که والدین پیش از پخش سریال ماجراجویی های سونیک مانیا باید در نظر بگیرند

  • به دلیل لحظات مبارزه و روند بسیار سریع هر قسمت، تماشا این سریال انیمیشنی برای کودکان 6 ساله و بزرگتر، مناسب‌تر است.

  • این کارتون کاملا بی‌کلام است و بچه‌ها باید با دنبال‌کردن حرکات بدن و صورت کاراکترها، از احساسات هر شخصیت و ادامه ماجرای آن اپیزود، باخبر شوند. اگر کودکان شما هنوز خیلی کوچک هستند، می‌توانید در حین پخش کارتون، کنار آن‌ها بمانید و در صورت وجود ابهام برای بچه‌ها، بخشی از ماجرا را به فرزندان‌تان توضیح دهید.

  • سونیک برای برنده‌شدن در برخی سکانس‌ها، باید کاراکتر منفی را فریب دهد یا به او آسیب بزند. درباره این بخش و تفاوت دنیای کارتونی و واقعی، با کودکان کم سن و سال خود صحبت کنید. به آن‌ها بگویید انجام برخی از این کارها در واقعیت، می‌تواند به آن‌ها، خواهر و برادر یا دوستان‌شان آسیب بزند.

تماشا و دانلود کارتون بی کلام Sonic Mania Adventures با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا انیمیشن سریالی صامت ماجراجویی های سونیک مانیا وجود دارد. می‌توانید همه اپیزودهای این کارتون را به‌صورت رایگان و آنلاین برای فرزندان خود پخش کنید. علاوه بر این، امکان دانلود کارتون بی کلام ماجراجویی های سونیک مانیا از اپلیکیشن آفرینک فراهم شده است. پس از دانلود هر قسمت، می‌توانید اپیزودهای کوتاه آن را با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده به‌صورت آفلاین هم تماشا کرده و از دیدن دردسرهای تازه سونیک و دوستان او، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون ماجراجویی های سونیک مانیا لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون سونیک پرایم و فیلم سونیک خارپشت 1 را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.