آفرینک
X

سریال دنیای چیبی Chibiverse (2022)

دنیای چیبی Chibiverse

کارتون دنیای چیبی Chibiverse درباره یک دنیای میکروسکوپی از انواع کارتون‌های دیزنی است که کاراکترهای مختلف باید در کنار هم انواع اتفاقات مهیج را پشت سر بگذارند! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 6.4 امتیاز
  • 6+ سال

فصل 1 سریال دنیای چیبی

معرفی سریال دنیای چیبی

کارتون دنیای چیبی که با اسم « چیبی ورس » هم در ایران مشهور شده است، از جایی شروع شد که چند دانشمند، یک آزمایش جدید را شروع کردند! آن‌ها آیتم‌های مختلفی از انواع کارتون‌های دیزنی را در یک دستگاه عجیب و غریب قرار دادند و دستگاه پس از چند ساعت کار کردن، یک شی کوچولو و درخشنده، درست مثل لوبیا، تولید کرد. حالا اگر نمی‌دانید این لوبیا کوچولو چیست و چه ماجراهایی با خود دارد، بهتر است هر چه سریع‌تر تماشا سریال بی کلام دنیای چیبی را با بچه‌ها شروع کنید. البته قبل از پخش قسمت اول برنامه کودک دنیای چیبی ، چند دقیقه کنار ما بمانید تا نکات مهمی راجع‌به این سریال جذاب و کودکانه به شما هم بگوییم!

خلاصه داستان کارتون بی کلام دنیای چیبی چیست؟

لوبیای عجیب و درخشنده، حاصل ترکیب چندین وسیله از کارتون‌های متنوع دیزنی است و همان‌طور که احتمالا شما هم حدس می‌زنید، با بقیه لوبیاهای عادی یک فرق بزرگ دارد! این لوبیا زیر میکروسکوپ، یک دنیای کامل و دقیق است که انواع کاراکترهای بامزه و کوچولوی دیزنی، در آن زندگی می‌کنند. آن‌ها درست مثل بقیه شخصیت‌های محبوبی که می‌شناسید، کار می‌کنند، مهمانی می‌روند و انواع ماجراهای جذاب و مهیج را در کنار هم، پشت سر می‌گذارند. حالا اگر دقیقا می‌خواهید بدانید ماجرای دنیای چیبی چیست، باید هر چه زودتر قسمت اول این کارتون را با فرزندان‌تان تماشا کنید!

نکات مثبت و آموزنده کارتون بی کلام Chibiverse برای بچه‌ها

برنامه کودک بی کلام دنیای چیبی ، درست مثل دیگر کارتون‌های جذاب و رنگارنگ دیزنی، از ده‌ها اتفاق کوچک و بزرگ تشکیل شده است. بچه‌ها با تماشا کارتون Chibiverse همراه کاراکترها، ماجراهای ساده‌ای را پشت‌سر می‌گذارند. می‌توانید با کمک اتفاقات هر اپیزود، نکات آموزنده و مثبتی به کودکان بیاموزید. اگر دقیقا نمی‌دانید پس از تماشا هر قسمت، درباره چه بخش‌هایی با فرزندان خود حرف بزنید، می‌توانید از نکات مهم زیر، ایده بگیرید:

حل اختلاف با کمک گفت‌وگو با همدیگر

قسمت 1 برنامه کودک دنیای چیبی در فصل اول ، با اختلاف نظر دو کاراکتر بامزه برای آغاز یک مهمانی، شروع می‌شود. کاراکترها برای شروع کردن نمایش، به مشکل می‌خورند و هر کدام قصد دارد روش خود را اجرا کند. این دو دوست برای حل مشکل خود، بالاخره رای‌گیری می‌کنند و راه‌حلی می‌یابند که تصمیم هر دوی آن‌ها را اجرا می‌کند.
از این بخش کمک بگیرید و مخصوصا اگر دو یا چند فرزند دارید، به آن‌ها بگویید که وقوع اختلاف نظر بین بچه‌ها، خواهر و برادرها و دوستان، کاملا طبیعی است. فقط باید قبل از شدیدشدن بحث‌ها و اختلاف نظرها، از یک روش مناسب استفاده کنند و به شکل عادلانه‌ای، یک راه‌حل خوب بیابند. رای‌گیری یا اجرای نظرات هر کدام از بچه‌ها به‌صورت نوبتی، می‌تواند راه‌حل‌های مناسب برای حل مشکلات و اختلاف نظر بچه‌ها باشد.

اهمیت حضور دوستان در زندگی

در قسمت 3 کارتون Chibiverse در فصل 1 ، یک اتفاق عجیب برای همه ساکنان رخ می‌دهد. پس از اینکه دکتر شهر یک اختراع جدید را فعال می‌کند، همه دوستان صمیمی خود را فراموش می‌کنند! پس از آن، حالا باید کاراکترها اوضاع را مدیریت کنند، دوستان خود را به یاد بیاورند و بتوانند شهر را به حالت آرام خود برگردانند.
این اپیزود، فرصت خوبی است که با کودکان درباره اهمیت حضور دوستان صمیمی‌شان در زندگی، صحبت کنید. به آن‌ها یادآوری کنید که برای یافتن یک دوست، باید چه کارهایی انجام دهند و نحوه برقراری ارتباط صحیح و سالم با اطرافیان، شامل چه مواردی است.

مراقبت از حیوانات خانگی

قسمت آخر کارتون دنیای چیبی با حمله دو کاراکتر بدجنس شروع می‌شود. آن‌ها قصد دارند همه حیوانات خانگی را دستگیر کنند، ولی خوشبختانه با حضور سریع و به‌موقع کاراکترهای مهربان دنیای چیبی، موفق نخواهند شد.
پس از اتمام این اپیزود، با بچه‌ها درباره تصمیم بد کاراکترهای شرور، حرف بزنید. نظر بچه‌ها را راجع به حیوانات مختلف بپرسید و با توجه به سن فرزندان‌تان، روش‌های مختلف برای حفاظت از دیگر موجودات کره زمین را به آن‌ها یاد دهید.

والدین پیش‌از پخش سریال دنیای چیبی باید این نکات را به‌خاطر بسپارند

  • حرکات سریع کاراکترها و سکانس‌های پر از جزئیات، باعث شده که تماشا کارتون Chibiverse برای کودکان 6 ساله و بزرگ‌تر مناسب باشد.

  • تمام سکانس‌های این کارتون بدون دیالوگ است، اگر احساس می‌کنید که فرزندان شما نمی‌توانند روند داستان را به‌خوبی درک کنند، بهتر است در حین پخش کارتون کنار آن‌ها بمانید و بخش‌های مبهم را با جملات ساده، برای بچه‌ها توضیح دهید.

  • کاراکترهای این سریال کارتونی، از دیگر انیمیشن‌ها و سریال‌ها الهام گرفته شده‌اند و این احتمال وجود دارد که کودکان، برای تماشای دیگر کارتون‌های مرتبط، ترغیب شوند.

تماشا و دانلود کارتون صامت دنیای چیبی در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون بی کلام Chibiverse به‌صورت رایگان و آنلاین وجود دارد. می‌توانید اپیزودهای مختلف این کارتون را برای بچه‌ها پخش کنید و در کنار هم با دیدن ماجراجویی کاراکترها، دقایق خوبی را سپری نمایید. علاوه‌بر تماشا آنلاین، امکان دانلود سریال دنیای چیبی از اپلیکیشن آفرینک و تماشا آفلاین هم فراهم شده است. پس از دانلود هر قسمت، می‌توانید آن اپیزود را به‌صورت آفلاین با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده در یک شب تعطیل و آرام تماشا کرده و از دیدن اتفاقات بامزه دنیای چیبی ، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون دنیای چیبی لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون مینی بادها و کارتون گوسفند کاراته باز را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.