آفرینک
X

سریال برنارد Bernard (1998)

برنارد Bernard

کارتون برنارد Bernard درباره یک خرس سفید رنگ بامزه و کمی بدشانس است که هربار، یک ماجرای خنده‌دار و جذاب را پشت سر می‌گذارد! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • فرانسه
  • 6.1 امتیاز
  • 5+ سال

فصل 1 سریال برنارد

معرفی سریال برنارد

در یک دنیای بزرگ و معمولی، خرسی بزرگ و سفید رنگ به اسم برنارد زندگی می‌کند که همراه با دوستان همیشگی‌اش یعنی دو پنگوئن به اسم‌های لیولد و ایوا، یک مارمولک به اسم زک و البته یک سگ کوچولو یعنی گولیات، هر بار یک ماجرای بامزه را تجربه می‌کنند. می‌پرسید چه ماجراهایی؟ خب فقط کافی است چند دقیقه با ما باشید که داستان کامل کارتون صامت برنارد را برای شما هم تعریف کنیم!

داستان سریال بی کلام برنارد چیست؟

برنارد، خیلی کنجکاو، بازیگوش و البته کمی بیشتر از کم، بدشانس است! هر بار که برنارد یک کار تازه را امتحان می‌کند، یک اتفاق جدید و عجیب برای او پیش می‌آید و البته خرس سفید داستان ما، حسابی هم عصبانی می‌شود. دوستان برنارد در بیشتر مواقع، همراه او هستند و سعی می‌کنند به او کمک کنند. هر چند که بیشتر وقت‌ها چندان موفق نمی‌شوند و داستان‌های جذاب برنارد، با انواع ماجراهای خنده‌دار، مهیج و بامزه، ادامه دارد!

نکات مهم و جالب کارتون قدیمی Bernard

از همان قسمت اول کارتون برنارد در فصل اول ، مخاطبان با یک کاراکتر جدید مواجه می‌شوند که قرار است سختی‌های حضور یک کاراکتر نامتعارف در دنیای انسان‌ها را نشان دهد. کارتون جدید برنارد تا سال 2012 ساخته شد و در هر اپیزود کوتاه آن، یک داستان سریع، طنز، مهیج و سرگرم‌کننده جریان داشت. بدون شک همه مخاطبان صرف نظر از سن و سال‌شان، از دیدن تلاش‌های مداوم برنارد لذت خواهند برد و از همه مهم‌تر اینکه می‌توانید با بررسی رفتارهای برنارد در مواقع مختلف، نکات تازه‌ای به کودکان خود بیاموزید.
سریال برنارد بدون کلام بوده و همه ارتباط‌ها میان کاراکترها و البته با مخاطبان، از طریق صداگذاری کارتون و البته حالت‌های چهره است و همین موضوع، باعث شده که کودکان خیلی کوچک هم بتوانند به‌خوبی روند داستان را درک کنند. بعد از تماشا کارتون برنارد با دوبله فارسی همراه با کودکان، می‌توانید درباره موارد مختلف با آن‌ها حرف بزنید و چیزهای تازه‌ای به آن‌ها یاد بدهید. البته اگر دقیقا نمی‌دانید به کودکان خود چه نکاتی را بگویید، در بخش بعد، چند ایده عالی برای شما داریم.

برنامه کودک برنارد چه پیام های مثبتی برای بچه ها دارد؟

تماشا کارتون قدیمی برنارد برای کودکان 5 ساله و بزرگتر، کاملا مناسب است. مهم‌ترین پیام‌های آموزنده کارتون Bernard شامل موارد زیر است:

  • اهمیت کنجکاوی، یافتن پاسخ سوالات خود و کشف دنیای اطراف؛

  • معایب خشم و عدم کنترل آن در شرایط مختلف؛

  • روابط دوستانه و تاثیرشان بر زندگی افراد؛

  • دنبال کردن علایق خود.

قسمت اول سریال برنارد با معرفی کاراکترهای مختلف به کودکان آغاز می‌شود. بچه‌ها از همان فصل اول کارتون برنارد متوجه می‌شوند که شخصیت اصلی این کارتون، بدشانس است و بعد از هر اتفاق ناراحت‌کننده، عصبانی می‌شود. این بخش، فرصت فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند که با بچه‌ها درباره شرایط عادی و زندگی واقعی، حرف بزنید. به آن‌ها بگویید که شکست‌خوردن، نرسیدن به اهداف، ناامید شدن و عصبانیت، همه در زندگی روزمره وجود دارند و همه ما باید بتوانیم با این احساسات ناخوشایند روبه‌رو شویم، آن‌ها را پذیرفته و سعی کنیم که بهترین روش برای مدیریت این اتفاقات بد را پیدا نماییم.
در فصل اول کارتون برنارد سوسک‌ها به خانه او حمله می‌کنند و برنارد باید از همه روش‌های ممکن استفاده کرده و آن‌ها را از خانه‌اش بیرون بیندازد. از ماجراهای این بخش استفاده کرده و درباره حشرات مختلف، معایب و البته فواید آن‌ها، با کودکان حرف بزنید. می‌توانید از تلاش‌های برنارد برای بیرون‌انداختن سوسک‌ها از خانه هم ایده گرفته و از آن‌ها بپرسید که چرا روش‌های برنارد، به نتیجه دل‌خواه نمی‌رسند؟
در قسمت های مختلف کارتون بی کلام برنارد ، کاراکتر اصلی انواع ورزش‌ها را امتحان می‌کند و تماشای آن می‌تواند فرصت فوق‌العاده‌ای برای بررسی انواع رشته‌های ورزشی با بچه‌ها باشد. کارتون برنارد بدمینتون، فوتبال، کاراته، شمشیربازی و ده‌ها رشته ورزشی را نشان داده و هر بار، برنارد سعی می‌کند یکی از آن‌ها را یاد بگیرد و البته طبق معمول، با بدشانسی زیاد یک دردسر تازه برای او درست می‌شود. با استفاده از ماجراهای اپیزودهای ورزشی، به کودکان یادآوری کنید که بازی و ورزش، برد و باخت دارد، ضربه‌خوردن، افتادن و...، همه بخشی از بازی‌ها هستند و بهتر است با در نظر گرفتن همه این موارد، کودکان وارد انواع بازی‌های فردی یا گروهی شوند.
نکته مهمی که در همه اپیزودها تکرار می‌شود، ناامید نشدن برنارد از یادگیری کارهای تازه و کشف چیزهای جدید است. این موضوع تا قسمت آخر سریال برنارد هم تکرار می‌شود و پیشنهاد می‌کنیم حتما این نکته را هر بار به کودکان یادآوری کنید. به آن‌ها بگویید که با پشتکار کافی، تمرین و تلاش، می‌توانند علاقه و استعداد خود را پیدا کنند و با ادامه‌دادن علاقه‌شان، می‌توانند به اهداف اصلی و مهم خود هم برسند، هر چند ممکن است در این مسیر، بارها شکست بخورند.

تماشا و دانلود کارتون بی کلام برنارد در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا کارتون کامل برنارد به‌صورت آنلاین و رایگان وجود دارد. می‌توانید همه قسمت‌ها را برای فرزندان‌تان پخش کنید و در کنار آن‌ها، از ماجراجویی‌های برنارد لذت ببرید. البته علاوه بر پخش آنلاین، امکان دانلود سریال صامت برنارد از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. تماشا هر قسمت کارتون Bernard به همه مخاطبان یادآوری می‌کند که هیچ مرزی برای یادگیری کارهای تازه و فعالیت‌های جدید وجود ندارد و کافی است تصمیم گرفته و هر چه زودتر، یک سرگرمی و فعالیت جدید را شروع کنند!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون برنارد لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم انیمیشن برنارد مامور 008 و کارتون پلنگ صورتی و دوستان را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.