آفرینک
X

سریال نهنگ تک شاخ متفاوت Not Quite Narwhal (2023)

نهنگ تک شاخ متفاوت Not Quite Narwhal

کارتون نهنگ تک شاخ متفاوت Not Quite Narwhale 2023 درباره کلپ یعنی یک تک شاخ کوچولو است که همیشه تصور می‌کرد مثل بقیه اعضای خانواده‌اش، نهنگ است! ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 7.5 امتیاز
  • دوبله
  • 2+ سال

فصل 1 سریال نهنگ تک شاخ متفاوت

معرفی سریال نهنگ تک شاخ متفاوت

در یک اقیانوس زیبا و رنگارنگ، کلپ به‌همراه خانواده‌اش در آرامش زندگی می‌کردند. کلپ کوچولو همیشه احساس می‌کرد که با دیگر اعضای خانواده خود بسیار تفاوت دارد، اما دلیل این تفاوت را درک نمی‌کرد تا اینکه در یک روز نسبتا عادی، اتفاقی عجیب رخ می‌دهد. می‌پرسید چه اتفاقی؟ خب باید بگوییم که بهتر است هرچه سریع‌تر قسمت اول کارتون نهنگ تک شاخ متفاوت با دوبله فارسی را همراه با بچه‌ها تماشا کنید تا از ادامه ماجرا باخبر شوید!

خلاصه سریال جدید نهنگ تک شاخ متفاوت چیست؟

در یک روز ظاهرا عادی، جریان موج‌های اقیانوس باعث می‌شود که کلپ برای اولین بار به ساحل برود. او در ساحل با چند اسب تک شاخ روبه‌رو شده و می‌بیند که ظاهر این موجودات، دقیقا شبیه او است! حالا و با کمی بررسی بیشتر، کلپ متوجه می‌شود که او یک اسب تک شاخ است و همه ماجراجویی‌های او از همین ثانیه آغاز می‌شوند. اگر شما هم دوست دارید که ببینید کلپ در ادامه چه چیزهایی یاد می‌گیرد، باید فصل اول کارتون نهنگ تک شاخ متفاوت با دوبله فارسی را با بچه‌ها ببینید!

بچه‌ها با تماشا کارتون جدید نهنگ تک شاخ متفاوت چه پیام‌های مثبت و آموزنده‌ای یاد می‌گیرند؟

فضای شاد و رنگارنگ همراه با کاراکترهای بامزه و دوست‌داشتنی، باعث شده که این کارتون یکی از بهترین عناوین برای کودکان کم سن و سال باشد. ماجرهای هر قسمت از کارتون نهنگ تک شاخ متفاوت در فصل 1 ، بسیار ساده و قابل درک هستند و بچه‌ها به‌خوبی می‌توانند روند داستان را حتی بدون کمک شما، درک کنند.
وجود المان‌های دنیای تک‌شاخ‌ها مثل رنگین‌کمان، ابرهای جادویی، طبیعت باطراوت و شاداب، همه باعث شده‌اند که تماشا این کارتون برای بزرگ‌ترها هم جذابیت داشته باشد. خوشبختانه علاوه‌بر جنبه‌های سرگرم‌کننده، این کارتون نکات بسیار مثبت و آموزنده‌ای هم برای بچه‌ها دارد که می‌توانید پس از اتمام هر قسمت از انیمیشن سریالی نهنگ تک شاخ متفاوت ، درباره آن‌ها با بچه‌ها حرف بزنید. اگر دقیقا نمی‌دانید که چه نکاتی را با بچه‌ها در میان بگذارید، موارد زیر به شما کمک خواهند کرد:

بررسی موضوع فرزندخواندگی

تفاوت کاراکتر اصلی با اعضای خانواده‌اش، فرصت بی‌نظیری است که درباره موضوع فرزندخواندگی با بچه‌ها حرف بزنید. این مسئله در قسمت 1 کارتون Not Quiet Narwhal مورد بررسی قرار گرفته است. با اشاره به این موضوع به کودکان بگویید که همه خانواده‌ها، ارتباط خونی ندارند و برخی اوقات، خانواده‌ها شکل‌های دیگری خواهند داشت. درباره فرزندپذیری و تفاوت آن با دیگر حالت‌ها، با هم حرف بزنید و به بچه‌ها تاکید کنید که این موضوع، به هیچ عنوان دلیل برتری یا ضعف نیست.
بنابراین نباید بچه‌های دارای این شرایط را با نگاه تبعیض‌آمیز آزار دهند یا رفتار متفاوتی نسبت به آن‌ها داشته باشند. می‌توانید درباره شکل‌های مختلف خانواده مثل تک‌والدی یا حتی بدون والدین و زندگی با دیگر اعضای خانواده همچون پدربزرگ و مادربزرگ هم با فرزندان خود گفت‌وگو کنید.

پذیرش تفاوت‌های فردی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در قسمت 2 سریال نهنگ تک شاخ متفاوت در فصل اول مورد بررسی قرار می‌گیرد، اهمیت درک تفاوت‌های خود با دیگران است. کلپ در این قسمت محدودیت‌های خود را یاد می‌گیرد و متوجه می‌‌شود که به‌دلیل شرایط زندگی‌اش، خیلی از اطلاعات لازم را ندارد. در این شرایط باید تفاوت‌های خود را پذیرفته و برای سازگارشدن با شرایط، چیزهای تازه‌ای بیاموزد. این نکته را به بچه‌ها توضیح دهید و به آن‌ها بگویید که هر انسانی، توانایی‌ها و مهارت‌های خاصی دارد و برای یادگیری مهارت‌های تازه، باید تلاش کند.

بررسی مهارت‌های اجتماعی مهم

علاوه‌بر همه نکات مهمی که به‌صورت کلی در همه قسمت‌های این کارتون وجود دارند، در هر اپیزود این سریال یک موضوع مهم به بچه‌ها آموزش داده می‌شود. از اولین اپیزود تا قسمت آخر کارتون نهنگ تک شاخ متفاوت ، بچه‌ها با مسائلی مانند بازی در شرایط بارانی، پیداکردن وسایل جدید در اطراف خانه، واردشدن به مکان‌های خاص مثل غار و انواع موضوع‌های دیگر، آشنا می‌شوند. در این بخش‌ها می‌توانید نوع رفتار کلپ و دوستان او را مثال بزنید و رفتارهای مهم اجتماعی مثل مراقبت‌از خود، دورنشدن‌از خانه و دیگر نکات مشابه را به بچه‌ها یاد بدهید.

نحوه حضور در اجتماع و ایجاد توازن میان مدرسه و خانه

کاراکتر اصلی در طی کارتون Not Quiet Narwhal ، در دریا و خشکی زندگی کرده و بین این دو محیط و دوستانی که در این محیط‌های متفاوت دارد، باید توازن ایجاد کند. به بچه‌ها بگویید که با بزرگ‌شدن و ورود به دوره مهد یا مدرسه، باید یاد بگیرند که علاوه‌بر خانه و دوستانی که در همسایگی خود دارند، دوستانی در مدرسه و مهد هم خواهند داشت و وجود دوستان مختلف در محیط‌های متنوع، نباید به روابط آن‌ها در جاهای دیگر آسیب بزند.

والدین پیش از تماشا کارتون کامل Not Quite Narwhale با دوبله فارسی باید این موارد را بدانند

  • روند ساده و قابل درک کارتون همراه‌با طراحی امن و زیبا، باعث شده که تماشا این کارتون برای کودکان 2 ساله و بزرگ‌تر مناسب باشد.

  • به کودکان درباره موجودات دوزیست مثل لاک‌پشت و قورباغه توضیح داده و به آن‌ها بگویید که برخی از موجودات، توانایی دارند که هم در دریا و هم در خشکی زندگی کنند.

  • انیمیشن سریالی نهنگ تک شاخ متفاوت براساس کتابی به همین نام ساخته شده است و می‌توانید در صورت تمایل بچه‌ها، کتاب آن را نیز تهیه کرده و بچه‌ها را به کتاب‌خوانی ترغیب کنید.

تماشا و دانلود کارتون جدید نهنگ تک شاخ متفاوت 2023 با دوبله فارسی کامل در آفرینک

در آفرینک امکان تماشا سریال کامل نهنگ تک شاخ متفاوت با دوبله فارسی کامل وجود دارد. علاوه‌بر تماشای آنلاین، امکان دانلود کارتون Not Quite Narwhal با دوبله فارسی کامل از اپلیکیشن آفرینک هم فراهم شده است. پس از دانلود، می‌توانید این کارتون را به‌صورت آفلاین با بچه‌ها و بقیه اعضای خانواده تماشا کرده و از دیدن ماجراجویی‌های کلپ در کارتون نهنگ تک شاخ ، حسابی لذت ببرید!

اگر فرزند شما از تماشا کارتون نهنگ تک شاخ لذت برد، پیشنهاد می‌کنیم کارتون آکادمی اسب های تک شاخ و کارتون کافه لوبیا را نیز برای او در آفرینک پخش یا دانلود کنید.