آفرینک
X

باغ وحش Zoo (2017)

باغ وحش Zoo

تام عاشق حیوانات است و حاضر است برای نجات جان فیل خاکستریِ کوچکش، باستر هر کاری که میتواند انجام بدهد او در این مسیر سخت دوستان خوبی پیدا میکند. ادامه متن

  • این محتوا در حال حاضر در دسترس نیست
  • آمریکا
  • 6.8 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 12+ سال

معرفی باغ وحش

فیلم باغوحش ( (zooدربارهی دوست داشتن حیوانات است. همهی ما بچهها عاشق حیوانات هستیم. اصلاً انگار ما خیلی بهتر میتوانیم با حیوانات دوست باشیم و نسبت به بزرگترها راحتتر با آنها بازی کنیم. البته منظورم حیوانات اهلی و یا رامشدنی است. مثل فیلهای خاکستری که با آن چثهی بزرگشان قلبی کوچک و مهربان دارند و از دوستی با آدمها لذت میبرند. فیلها میتوانند بعضی چیزها را یاد بگیرند و برای همین رابطهی آدم و فیل یک رابطهی معمولی نیست. درست مثل تام هال، شخصیت اصلی فیلم باغوحش که در سختترین شرایط همیشه به فکر دوستش باستر است و برای مراقبت از او موانع زیادی را پشت سر میگذارد. البته نباید کمکهای دوستش جین و پیت را فراموش کرد. همه ما دوستانی داریم که حاضرند برای ما کارهای زیادی انجام بدهند و این دوستان خوب در فیلم باغوحش کاری میکنند کارستان!

نکند فکر میکنید بیرون بردن یک فیل از باغوحش کار راحتی است؟ یک فیل خاکستری بزرگ با آن خرطوم بلند و آن سروصداهای عجیب را چطور میشود از باغوحش بیرون برد؟ و تازه سؤال مهمتر اینکه باید آن فیل را کجا نگه داشت؟ توی اتاقخواب؟ توی قفس قناریها؟ توی آکواریوم ماهیها؟ نه اشتباه حدس زدید. این فیل را فقط میشود به جایی برد که فکر هیچکس بهش نمیرسد. حتی اگر پلیس راه بیفتد و خانه به خانه دنبال فیل گمشده بگردد باز هم نمیتواند حدس بزند فیل دقیقاً کجاست؟ شما هم تا قبل از تماشای فیلم نمیتوانید این معما را کشف کنید! ولی مشکل از جایی شروع میشود که مردم باید خودشان را برای جنگ آماده کنند. بله! این فیلم مربوط به روزهای جنگ است و تام و دوستانش با اینکه همه فکر و ذکرشان باستر، فیل کوچولوی خاکستری است، باز هم مجبورند خودشان را برای جنگ آماده کنند.

در مدرسه تمرینهایی انجام میشود که به بچهها یاد میدهد چطور از خودشان مراقبت کنند و یا چطور از ماسک ضدگاز استفاده کنند. ولی سؤالی که پیت، دوست چاق و قویهیکل تام مطرح میکند هم سؤال خوبی است: آیا فیلها هم میتوانند از ماسک استفاده کنند؟ این سؤال به ما میفهماند که حیوانات در شرایط مختلف خیلی بیشتر از ما آدمها آسیب میبینند. آنها به مهربانی و مراقبت و توجه ما نیاز دارند و حتی نمیدانند جنگ چه معنایی دارد؟ دنیای حیوانات، دنیایی بدون جنگ و گلوله است و آنها هم مثل ما آدمها حق دارند از طبیعت و از آب و هوا استفاده کنند و به زندگیشان ادامه بدهند.

دوستان عزیز آفرینکی اگر از دیدن فیلم باغوحش ( (zoo لذت بردید پس به شما پیشنهاد میکنیم فیلم دوما را هم تماشا کنید.