آفرینک
X

نهنگ آزاد 1 Free Willy 1 (1993)

نهنگ آزاد 1 Free Willy 1

فیلم ویلی آزاد شرح دوستی پسر ولگردی به نام جسی و نهنگی به نام ویلی است. جسی سعی می‌کند به ویلی کمک کند. ادامه متن

  • برای تماشا، وارد حساب کاربری خود شوید
  • آمریکا
  • 5.9 امتیاز
  • 2+ ساعت
  • 7+ سال
  • FHD

معرفی نهنگ آزاد 1

ویلی آزاد (Free Willy) فیلمی است که در استودیو معروف برادران وارنر ساخته شده. استودیویی که تجربه ساخت فیلم‌های مطرحی را دارد. این فیلم توسط سایمن وینسر (Simon Wincer) و در آمریکا کارگردانی شده و در مورد پسر بچه‌ای به نام جسی است. جسی یتیم و ولگرد است و از خانواده خود خبری ندارد. او با چند بچه دیگر در خیابان زندگی می‌کند و مدام دسته‌گل به آب می‌دهد. پلیس همیشه در تعقیب آن‌هاست و رییس پلیس منطقه، هر چند روز یک‌بار آن‌ها را بخاطر یک تخلف، دستگیر می‌کند و هر دفعه او و دوستانش تعهد می‌دهند که بچه‌های خوبی باشند و دست از کار خلاف و ایجاد دردسر بردارند. ولی انگار نه انگار. دوباره روز از نو و روزی از نو. کافی‌ است تا دوباره آزاد شوند تا دردسر تازه‌ای درست کنند. غذایی بدزدند، دیواری را خط خطی کنند، مردم را فریب دهند یا یک خرابی جدید به بار بیاورند.
رییس پلیس تصمیم می‌گیرد برای اصلاح جسی او را پیش خانواده‌ای بفرستد که فرزندی ندارند و حاضرند برای مدتی، نگهداری از جسی را قبول کنند. جسی به این خانواده سپرده می‌شود و پلیس هم او را به طور مرتب زیر نظر دارد تا اصلاح شود وگرنه باید به زندان اطفال انتقال پیدا کند. او نهایت تلاشش را می‌کند که به زندان نرود. در ضمن به او دستور داده می‌شود تا دیوارهایی که بر روی آن‌ها رنگ پاشیده را تمیز کند.
یکی از این دیوارها، دیوار محل نگهداری یک وال بزرگ و غول‌پیکر است که در استخری نه چندان بزرگ نگهداری می‌شود. اسم این وال ویلی است. ویلی مدتی است که از مادر و خانواده‌اش در اقیانوس، جدا شده و به استخر کوچک نمایش آورده شده است تا مردم نمایش او را ببینند و به صاحب آن‌جا پول بلیت بپردازند. هر شب مادر ویلی به نزدیک ساحل می‌آید و فرزندش را صدا می‌زند. کم‌کم بین جسی و ویلی دوستی عمیقی ایجاد می‌شود و زمانی نمی‌گذرد که ویلی دست‌آموز جسی شده است. درست مثل شخصیت ‌های فیلم دایناسور خانگی من ( My Pet Dinosaur ) که حتماً آن را در آفرینک دیده‌اید.
تمام مربیان و مالک آن‌جا به وجد آمده‌اند و از جسی می‌خواهند که این نمایش را برای همه مردم اجرا کند تا پول خوبی به دست بیاورند. همه چیز عالی پیش‌ می‌رود تا اینکه در روز اجرا یک اتفاق عجیب می‌‌افتد. 
ویلی آزاد (Free Willy) مثل فیلم هاچی داستان یک سگ ( Hachi: A Dog's Tale ) علاقه شدید بین انسان و حیوانات را نشان می‌دهد و این نکته را یادآوری می‌کند که حیوانات هم درک خوبی از مهربانی دارند و به آن پاسخ می‌دهند. 

شعار تبلیغاتی فیلم (Free Willy)

یه پسر ولگرد ۱۲ ساله، یه نهنگ اورکای سه تُنی، یه دوستی‌ که هیچوقت تصورش رو نمی‌کنین، یه ماجراجویی‌ای که هیچوقت فراموش‌تون نمی‌شه.